Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnénk? Kisfiunk rossz...

Mit tehetnénk? Kisfiunk rossz társaságba keveredett.

Figyelt kérdés

7 éves, másodikos. Nagyon jó tanuló, rengeteg ötös mellett mindössze 2 db négyese van, roszzabb jegye egy sincs. Igen, nálunk évközben osztályoznak, csak félévi és évvégi értsítőbe kerül szöveges értékelés.

Az osztályban van 3 mákvirág, akik csúnyán beszélnek, verekszenek, durván játszanak. Fiunk, Peti egyke, sajnos itthon csak velünk tud játszani, más gyerekkel csak hétvégén tudunk játékot szervezni. Arra gondoltam, hogy ezért lehet, hogy vonzódik ezekhez a gyerekekhez, azok meg minden rosszaságba beleviszik, persze aztán ő is kapja a büntetést. A háromnak már van intője is, szerencsére Peti ezt egyelőre megúszta. Szept. közepe óta rengeteget beszélgetünk vele, próbáljuk meggyőzni, hogy más kisgyerekkel játsszon, mert így mindig bajba kerül, de nem használ. Most tényleg baj történt: a mákvirágok (miénk is) játékból lökdösődtek az udvaron, és az egyikük akkorát taszított a társán, hogy az beütötte a fejét, kinyílt a bőr. Persze, mivel Peti is benne volt az alapjátékban, kapott egy beírást, miszerint "kötekedő, a közösséget zavaró a magatartása, aminek következménye (!) lett, hogy a másik gyermek feje megsérült". Pánikba estünk, nem tudjuk, hogy mit tegyünk! A mi fiunk egyáltalán nem agresszív, nagyon jó humorú, talpraesett, vidám kissrác, hatalmas szívvel. Sajnos, amikor lehetősége van a közös játékra, hajlamos a fiús, verekedős, harcolós, katonás, rendőrös stb. játékot kezdeményezőkhöz húzni. Nincs mit szépíteni, magunk is láttuk, hogyan játszik ő is az udvaron! Pl. legyűrik egymást a földre, birkóznak, pl. az egyik (a rosszfiú, betörő, stb.) "menekülni" próbál, a többiek (a rendőrök) utána erednek és leteperik. Ilyenkor sajnos nem ritka a rugdosás, verés sem. Gondolom, a filmekből, durva mesékből látják, de Peti ilyet sosem néz, a többiektől hallja, látja, tanulja. :(

Most megint volt egy komoly beszélgetésünk vele, de nem tudom, elég-e. Ha valakinek van ötlete, megköszönném, ha tanácsot adna, mit tehetnénk, hogy Petit leválasszuk ebből a társaságból? Félünk, hogy a konfliktusok miatt előbb utóbb őt is beskatulyázzák a rosszfiúk közé. Bocsánat, hogy hosszúra nyújtottam. Előre is nagyon köszönöm a tanácsokat!


2009. nov. 26. 03:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon fontos, hogy beláttátok, hogy közösségben ő is más, mint otthon. Vagány kisfiú szeretne lenni, igaz? Szerintem nagyon jó az is, hogy sokat beszélgettek vele, és ne skatulyázzátok be! Pszichomókusok szokták mondani, hogy a viselkedését ítéljétek el nagyon határozottan, de az ő személyét határtalan szeretettel vegyétek körül. Én elvinném sportolni (kung-fu vagy hasonló), ahol lehet vagánykodni, és megtanítják, hogy a testi erő, a harc nem játék! Ugyanakkor lehet bátor, vagány kisfiú, úgy, hogy el tudjátok vonni ebből a mákvirág csoportból, megismer másokat, akik tényleg erősek, ügyesek, és elítélik a durvaságot! Az edzőkkel meg lehet beszélni, hogy milyen dilemmában vagytok.
2009. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,amit az első irt nagyon jó 5let!Lehet meredeknek hangzik,de ott megtanitják kordában tartani az erejét,elmondjék hogy a jó harcos nem bánt senkit csak úgy,előbb gondolkodik,aztán cselekszik,kiélheti ott a felesleges energiáit,lehet talál uj barátokat is,stb.
2009. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb ötletet adta az első válaszoló! Sok sikert kívánok!
2009. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ilyen megértőek és segítőkészek vagytok!

Peti teniszezik (ne gondoljátok, hogy gazdagok vagyunk, a szomszéd településen egy alapítvány jóvoltából havi 4000 Ft-ért járhatnak a gyerekek hetente 2x edzésre) és úszik. Korábban már felvetődött a küzdősport, mint lehetőség, de hamar elvetettük, mert férjem és én is "mimóza lelkűek" vagyunk és valahogy nagyon idegennek tűnt, hogy szervezett harcra vigyük a gyereket :=) De, ha mind ezt javasoljátok, megpróbálom küzdősportot, itt a közelünkben azt hiszem, dzsudó és/vagy karate van.

Az is eszembe jutott, hogy az osztályból 2-3 vagány, jófej, de nem vad kissrácot meghívunk magunkhoz játszani néhányszor, hátha kialakul valami közöttük és akkor a suliban is egymás társaságát keresik majd. Talán így csökkenne a mákvirágok vonzereje...

2009. nov. 26. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de miért hiszi mindenki, hogy a tenisz a milliomosok sportja? :/

Teniszedző vagyok és nem gondolom, hogy különösebben drágább sport lenne, mint bármi más.



De, hogy okosat is mondjak:

Ha nevelő célzattal iratnád be a lurkót harcművészetre, akkor mindenképp olyat keress, ami mögött "filozófia" van, nem a csihi-puhi.

Alapvetően minden távolkeleti küzdősport mögött az van, de itthon a judo-t pl. sportként oktatják, így szerintem az nem jó választás.

Karatéből van, amit sportként oktatnak, és van, amit nem. Érdemes lenne egyeztetni az oktatóval.


Ami még nagyon jó lehet az Aikido (én ezt műveltem 6 évig, véleményem szerint a legjobb, mivel NEM agresszióra és támadásra nevel, azt kifejezetten TILTJA, csak és kizárólag önvédelemre buzdít) illetve a Kung-Fu, ha komoly mester oktatja, bár az kevés helyen van itthon.

2009. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
na nemár, és akkor mivan ha kap 1-2 beírást, meg néha kicsit rossz...
2009. dec. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak majd 20 éves korában amikor vizsgák lesznek csak néha kap rossz jegyet meg néha lóg aztán majd segédmunkásnak meg éhbérért.

Majd a gyerek 30 évesen megköszöni a szülőknek ,hogy keményen fogták mert most 4 órát ül és jó esetben fél millás fizut visz haza.

Szerintem is a küzdősport a megoldás egyrészt levezetheti a felesleges energiákat és megtanítják ,hogy harc-edzetlen emberre csak elhárítás céljából szabad kezet emelni.Verekedni mindig fognak a fiúk mi is úgy döntöttük el, hogy kinek van igaza:D

A szigor ellenére azért néha neki is becsúszhat 1-1 rossz jegy majd...


A tenisz tényleg nem milliomosok sportja én is szeretem ,de inkább a társaság miatt pedig nem vagyok egy sportos alkat ám.

2009. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig jó a küzdősport. Ezt férfiként állítom. Nekem is voltak bajaim annak idején az iskolában a társaimmal, de orvosi tiltás miatt se karatéra, se dzsudóra nem járhattam. Éppen ezért íratta be a nővérem a fiát karatéra néhány éve, és nagyon jól bevált!
2009. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is az ailkidot javaslom, mert voltkam pár edzésen és nagyon bejött. Sajnos nem tudtam rendszeresen járni, mert kiderült, hogy terhes vagyok. Azőta megszültem, és még mindíg fontolgatom.
2010. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!