Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mivel segíthetném a 2 éves...

Mivel segíthetném a 2 éves kisfiamat a nyugodt alvásban?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: minden éjszaka max 2-3 óra alvás után elszabadul a pokol. Jön a forgolódás, felsírás (nagy ritkán nevetés), 5percenként sírva ébredés illetve az álmában beszelés (ez nagyjából azokat a dolgokat tartalmazza amik nap közben történtek vele vagy azt ami kiboritotta a kis lelki világát) . Nagyjából 1-2 óra után kitolódik 1-1,5orakra ezeknek a periodusoknak az ideje. Reggel láthatóan fáradtan és nyűgösen ébred, aztán ahogy magához tér 5-10percen belül pörög mint a veszedelem egész nap. Ami fontos lehet: alapvetően egy nagyon aktív, pörgős, szaladgálós, durván dackorszakos gyerek.

Kérlek segítsetek tanáccsal, együtt érzéssel, varázslattal vagy bármivel!

Köszi:

Egy 2 éve fáradt, kétségbeesett anyuka



2022. jún. 17. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van, mintha az én 2 éves fiamat írtad volna le.


Én mostanság befekszek mellé hajnali 3-4-kor amikor felébred, és ha sírdogál is kis simogatás és alszik tovább. Amíg nem ez volt, felébredt, kinyílt a kis csipája és játszani akart. Tudom, hogy neked se jó, ha egy zajos gyerek mellett próbálsz aludni, de erre szerintem nincs recept. Dolgozza fel éjjel a vele történteket.

Azt mondjuk szeretem ha nevet, mert biztos valami tutit csináltak a bölcsiben amit nagyon élvezett (nálunk az éjjeli ébredés jellemzően bölcsi/munka napon van) .

2022. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyenkor mire számítson az ember? Heteken, hónapokon vagy éveken belül hozzászokik, hogy bizony vele is történnek dolgok napközben? Vagy készüljek fel, hogy ő ilyen kis érzékeny lelkű?

Azért azt hittem 2 éves korára már több lesz az átaludt éjszaka mint a rossz..

2022. jún. 17. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szép lassan hozzászokik. Nem nagyon látok tinédzsereket akik ne durmolnának délig ha tehetik 😀


Mennyire beszél jól? Az enyém még sokat halandzsázik, és eltudom képzelni, hogy majd később ha már konkrétan eltudja mesélni mi volt az oviban akkor kevésbbé fog szószátyár lenni éjjel.

2022. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A remény hal meg utoljára:D

Nagyon jól ki tudja fejezni magát. 2-3 szavas mondatok mennek (persze ragozás nélkül), ezekkel kész sztorikat tud előadni.

Én úgy látom az zavarja nagyon ha korlátozva van a szabadságában, illetve elég félénk a játszótéren például.

Szeptemberben kezdi a bölcsit, előre rettegek...

2022. jún. 17. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem csodálom, de ha vígasztal, az én fiam akkor sír ha hazavisszük, nem ha megyünk 😖 imád bejárni.

Azóta eredt meg a nyelve is mióta jár, van mit mesélni.


Egy ötlet, esetleg ha este felé már nyugis lenne a program? Nyáron nehéz, mert nem délben akarja kivinni ugye az ember, de hátha.

Nálunk is ki kell fárasztani amúgy.

2022. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy nálunk se lesz gond. Alapvetően nagyon rugalmas és nem ragaszkodik csak hozzám. Engem inkább a közösségtől való tartása ami zavar.

Általában már 6 után csak itthon vagyunk hármasban, de ez sajnos nem hozott semmi javulást.

Jovoheten megyünk tsmt felmérésre (az alvás és a napközbeni iszonyat pörgés miatt) most ez a vigaszom, hátha segít.

2022. jún. 17. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
este lefekvés előtt átbeszélitek a napot, hogy mi minden történt aznap (események, érzések...)? rengeteget segíthet abban, hogy feldolgozza.
2022. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, főleg hogy leköti fogmosás közben :D de ugye általában én beszélek, O csak hallgatja.
2022. jún. 17. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg olyankor, amikor nincs közben más tevékenység, pl. közvetlenül elalvás/búcsú előtt, amikor már ágyban van, hogy tényleg 100%-ban odafigyeljen. Az is segít, ha felteszel neki kérdéseket, pl. "emlékszel, mit csináltunk a játszótéren?", stb. Nekem is kétéves a fiam, a kezdetektől ez az esti rutin utolsó mozzanata és szerintem sokat segít.
2022. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki fogom próbálni!
2022. jún. 17. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!