Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik egy szobában/agyban...

Akik egy szobában/agyban alszanak 2 (vagy több) babával/gyerekkel, hogy nez ki a nappali/esti altatás?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszait várok, akik kötődő szemléletben nevelik a piciket. Nemsokára születik a második gyermekünk (ekkor az elso 2 eves lesz épphogy). Mellettem alszik, apuka egyelőre legtöbbször a nappaliban, mert pici az ágyunk. (Majd veszünk nagyobbat plusz egy egyszemélyes agy)


Az elso kisfiam napközben egyszer alszik, mellettem, kis szopi es “alvos zene közben”, legtöbbször ott maradok mellette en is pihenni.


A pici nyilván sokat fog aludni, az elso sokat aludt cicin, neha kint a babakocsiban vagy kendoben rám kötve. Gondolom érthető okok miatt nem fogok tudni a picivel fel

Orankent-orankent lefeküdni az agyba, szóval akkor valszeg a nappali alvasokhoz hordozó kendő a legjobb es akkor a naggyal is tudok játszani, foglalkozni, tenni-venni, játszó, stb?


De pl mi van, amikor a nagy alszik délután másfél-két órát? A kicsit biztos lesz fent is ebben az idoben, viszont nem tudom, h ki tudok-e jönni a nagy mellől?


Illetve a nagy kérdés az esti altatás, illetve éjszaka: a picinek sokat kell pelust cserélni, valszeg (az elsobol kiindulva) sokat fog sírni, amíg nem all be a circadian ritmus, össze-vissza alszik, stb… erre a nagy nem fog felébredni?? Illetve pl pelus csere: ahhoz muszaj vmi lámpát kapcsolni, amitől gondolom, az egész család felébred :(


En egyelőre tandem szopiban reménykedem, a nagy is egyelőre ébred ejjel de van h sokszor csak vizet ker es alszik is vissza.


Cumit nem kapott a nagy, ha lehet, a kicsinek se adnék, hiába látszólag talán könnyebb lenne, szeretnem, ha sokáig szopizna es lenne tejem, amit az éjjeli szopi állít majd be.


Illetve esti altatás utan en ki szoktam jönni a nagytol par órára. Most nem tudom h egy picivel - hiába a pici nem közvetlen mellette lesz hanem vagy kis baba fészekben vagy szopi párnaval leválasztja - ott merjem-e hagyni a nagyot, aki sokat icereg-ficereg almában. Esetleg egy kamera? Amit viszek ki a nappaliba?



Szóval kérdésem: csak en parazom tul? Vagy ezt h kell gyakorlatban elképzelni??



2022. júl. 20. 23:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Válaszolni nem tudok a kérdésre, mert én a külön alvás híve vagyok de ha van facebookod akkor ajánlom ezt a csoportot;

Evolúciós nevelés és családi együttalvás csoport

Szerintem itt fognak tudni neked segíteni, nagyon kedves támogató csoport.

2022. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
A lányom is két éves volt,amikor megszületett a kistesó!A lànyom köztünk aludt / alszik,a kisfiam meg babaöbölben.Semmi gond nincs!Nagy ágyunk van!
2022. júl. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
Juj első nekem is ez volt az első gondolatom. Bár írta hogy néha ott hagyja az almot, ha a nagy alszik, gondolom valahogy így készült a második, leendő szopis, cicis. Mert azért a faj fenn tartásra kell gondolnia egy ilyen ősvéranyunak.
2022. júl. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
Ha azt hiszed, attól fog kötődni, hogy veled alszik...
2022. júl. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

És te mikor éled az életed?

Én se ridegtartásban tartom az enyémet, de ez túlzás.

2022. júl. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
96%
Nálunk 2,5 év van köztük. A nagy 1 éves koráig 5-6szor ébredt éjjel és csak cicin tudtam vissza altatni. Én is ettől paráztam, hogyha jön majd a pici,akkor mi és, hogy lesz. Aztán a nagynál elkezdődött, hogy átalussza az éjszakát és szerencsére ágyút lehet robbantani mellette. Így nem is ébred fel, ha szirénázik a húgi éjszaka. Simán tudom szoptatni, pelust cserélni. Nekem egy halvány kislámpa elég hozzá, nem kell reflektor. Az ágyunk elég nagy 200x200, elférünk rajta. Ne aggód túl, úgyis kialakul szépen.
2022. júl. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a kötődő nevelés, ha egy ágyban alszol velük a melleiddel a szájukban. Apa mit csinál a nappaliban közben, inkognitóban mobilozik?
2022. júl. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez egyesek szerint komolyan jó ötlet? Vagy itt arról van szó, hogy ezzel van megmagyarázva az, hogy egy másfél szobás garzonba szül valaki két gyereket, és két év alatt egy normális méretű ágyra se telt, apának azért kell a kanapén aludni? Ő mennyire pártolja ezt a felállást? Baromi jó lehet.

Fel van fordulva az egész életetek. És azt ne gondold már, hogy a gyereknek mindig jobb ott melletted törődnie, mint a saját ágyában.

2022. júl. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Na még egy válás pozitív család:-(Szerintem feleselges beruháznod nagyobb ágyra úgyis hamarosan egyedül maradsz a két gyerekkel és 16 éves korukig alhattok együtt
2022. júl. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
De ha nincs elég szobátok, meg eszerint még rendes ágyatok se, akkor minek a második gyerek? Ha mondjuk extrém hasfájós lesz, végigordítja az éjszakát, akkor a nagy szerinted mennyit tud majd pihenni?
2022. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!