Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközbeni altatás oké, esti...

Napközbeni altatás oké, esti horror 2 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Napközben 3-4 óra fent lét után is hamar elalszik, max.20-30 perc. De este... 6-7 órával az ébredése után viszem, és van hogy két óra is eltelik. Néha már ököllel a falba tudnék ütni, annyira felhúz, hogy erre ennyit időm megy el.

Ez életkori sajátosság vagy valami másról lehet szó?

Ha kijövök bőg, de ki is tud jönni utánam a szobából.


2018. máj. 19. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk fordítva. A délutáni altatás nehéz, de fáradt, mert 1,5-2,5 órát is alszik és az esti altatás csak akkor nem megy, ha véletlenül délután megalussza a 3 órát.


A délutánira egyébként 7-8 órával a reggeli kelés után kerül sor, az estire pedig 5-6 órával a délutáni alvásból való ébredés után.


Nem alszik nálatok rengeteget?

2018. máj. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem életkori sajátosság, hanem neki nem felel meg valami. Korábban jól aludt? Milyen ágyon alszik?

A kisfiam is 2 éves, de nagyon jó alvó. Déltől 3ig alszik és 21 körül alszik el este, reggel fél 7-fél 8 között kel. Éjszaka nem ébred úgy, hogy szüksége legyen rám.

Mi nagyon sokat éjszakáztunk vele. Volt mikor sehogy sem aludt el akármit csináltam. Eljutottunk odáig, hogy le sem feküdt vagy a szőnyegen aludt el. Ha betettem az ágyba felkelt. Kombi kiságyat vettünk, azt alakítottuk át ifjúsági ággyá, de nem felelt meg neki. Nem fért el. A szobájában alapból volt egy kanapé arra tettem egy dormeo szivacsot, azóta úgy alszik, mint a bunda. Azt hittem soha nem lesz vége, teljesen kimerültem, de nem is testileg voltam fáradt, hanem lelkileg.

2018. máj. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Nalunk az volt hogy bevittuk este a szobajaba es nem akart ott aludni, jott hozzank. Nem tudom miert, en eletkori sajatossagra gondoltam.Mellenk toltuk a kanapejat es azon elaludt, es igy nem uvoltott. Nem is akartunk vele harcolni, mert ha neki most igy biztonsagosabb, jobb valamiert hat legyen, tesoja is van akit nem akartunk hogy felebresszen az uvoltessel. Ez is csak atmeneti, ugyse akar orokre mellettunk aludni.

Amugy meg o kezdettol jo alvo volt. Kulon szoba sem zavarta, igy teljesen erthetetlen volt szamunkra mikor hirtelen ez rajott. Szinten 2 eves kor korul

2018. máj. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Enis így "szenvedtem" minden altatasnal lanyommal. Enis idegbajt kaptam h lattam hogy eljott az altatasi ido. nagyon almks volt akkor sem akart aludni csak legalabb 2 ora altatas utan es azert, hogy napkozben aludjon 20percet.. En valtoztattam a korulmenyeken a szobaban, nagyon besotetítek, a tv kikapcsolva, mar nem szerette ha enekelek vagy eppen meset mondok neki.(eddig csak ugy aludt el) ma mar a teljes csend, még egy legy zummogesetol sem tudna elaludni :D de szerintem ez eletkoti sajatossag is lehhet, mert mar kb 25perc es alszik. Napkozben ez kb 10perc lett😊
2018. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Ja és 2 éves (+3hos) ő is.
2018. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Off: Szerintetek nincs eleve pontozó program a GYIK-en? Én senkire nem nyomtam, és látom, van, aki 0%. Nem mintha ezen múlna valami.

On: Nincs tévé nálunk eleve, besötétítek, ezekkel nincs gond. Napközben általában 1-másfél órát alszik.

2018. máj. 20. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nappali alvással függött össze 2 éves, az esti horror, mert tényleg igazad van az, 2 óra nem is de mi is néha 1 órán keresztül ott dekkoltunk mellette és csak szórakozott.

Alapból leesésgátlós ágy sokat segített hogy mellé feküdhettünk, alvás színlelek (néha nem csak színészkedés:D) és ha látja hogy nincs vevő a műsorára ő is bealszik, nem csak fenyegetem hanem tényleg ki is jöttem tőle ha szórakozott aztán bőgve jött utánam de utána már nem mert szórakozni, illetve mostanában míg fürdök este apa leviszi őt egy 20 percet motorozni, ez is segít hogy a napi ingert ledolgozza.

Illetve nappali alvás, ha véletlenül 2,fél 3 felé kúszott akkor már katasztrófa volt ezek mellett is, ha 1 órát alszik csak nappal akkor este 20 perc alatt elalszik .

2018. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En csak egy tippet adtam, hogy valtoztass az altasi modszereden, nem azt,hogy pl sotetits be! Le lehhet pontozni nyugodtan azert mert segiteni probaltam, azert mert tudom, hogy milyen nehez ennyi ideig altatni! Es tanacsot adtam mert sikerult ezt az idot lecsokkentenem, erre még az is le lett pontozva, hogy hozzatettem, hogy ket eves a gyermekem😮
2018. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as, köszi a jótanácsokat, neked is egy: szerintem ne feszülj rá ennyire a pontozásra, ki fog csinálni idegileg. 😉
2018. máj. 21. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!