Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik együtt aludtak a gyerekek...

Akik együtt aludtak a gyerekekkel a kezdetektől, a második érkezésénél hogy történt a "logisztika"?

Figyelt kérdés

A kislányom születésekor egyből babaöbölbe került mellénk, ott aludt zömében, és bár már 2 éves, van saját ágya (kb ~1,5 méterre a miénktől), az éjszakák nagyjából felében hajnalban vagy így este valamikor fogja magát, hozza a kis takaróját és egy szó nélkül bebújik mellém a babaöbölbe. Most már kb ez az egyetlen ébredése, szóval én nem bánom egyáltalán.

Nade, novemberben születik a kistesója, akit szintén a babaöbölben szeretnék altatni. Na de így hogy, ha a nagyobbik gyerkőc a sajátjának tekinti azt a helyet? A hálószobánk relatíve keskeny, az ágy és mellette a bababöböl kitölti a teljes szélességét, sajnos nem tudjuk megoldani, hogy a másik oldalra odatoljunk egy másik öblöt (vagy hát, minthogy már amúgy kezdi kinőni, a gyerekágyat). Viszont az apja és köztem nem tud aludni, próbáltuk már nyaralásokkor párszor, az apja zavarja őt, és nem mellesleg ő meg zavarja az apját (engem meg zavar, hogy félálomban folyton azt kell figyelnem, hogy a férjem mikor gurul rá, mert egyébként álmában ő valahogy képtelen felmérni a környezetét, számomra ez nagyon furcsa, de nem érzi, ha esetleg ott van alatta egy macska (kimentettem már párszor), egy feleség (lerugdaltam már magamról párszor), de a takaróját is folyton elveszíti, szóval nem egy ideális alvótárs kicsi gyerekek mellé egy ágyba, na).


Novemberig mondjuk azt, hogy még sok idő van, technikailag a nagyobbik lányom még átszokhat a saját ágyban való alvásra egész éjjelre, és csak mondjuk hajnalban egy fél órára jönne át bújni mellénk (bölcsis napokon ez szokott lenni), amikor már amúgy is ébren vagyok/vagyunk, szóval ez nem lenne gond egyáltalán, de félek tőle, hogy a kistesó érkezése önmagában, de főleg a tény hogy a baba majd alapból a szülői ágyban alszik kiváltja belőle azt az érzést, hogy ő is velünk akar lenni megint egy kupacban egész éjszaka, legalább átmenetileg.


Szóval. Röviden. Akik hasonlóan együttalvás-pártiak, ti hogy oldottátok meg a logisztikát? Nálatok ez hogy tudott működni? Egyáltalán befolyásolta a kistesó érkezése a nagyobbik alvási rutinját?


2022. szept. 2. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ki kell szoktatni a nagyot még azelőtt jóval hogy jönne a baba. Aztán nem beszoktatni a kicsit magatok mellé, mert abból aztán lesz igazi tesóféltékenység.
2022. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Addig vigyétek ki a babaöblöt, és majd vissza, ha kell.

Apa mellett könnyebben megtanul aludni, mint a baba mellett, rá veszélyes lenne.

Nálunk egyeske aludt középen, ketteskének oda tettünk egy matracot. Már a szobájában alszik, de éjjel ha ébred, jön ő is.

2022. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az fel sem merült, hogy a két gyerek egymás mellett aludjon. Mindenképpen én lennék kettejük között, már csak praktikus okokból is (a nagy csak most jött le a ciciről, a kicsi meg nyilván egész éjjel szopizni fog, simán elképzelhetőnek tartom, hogy a nagy is vissza-visszacuppan rám).

2022. szept. 2. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én simán el tudtam magyarazni a nagynak, hogy a kiságy most már a kicsié. Ő sajnos nem volt hajlandó a saját ágyaban aludni, de kettőnk között simán aludt, egész éjjel, az se zavarta, ha felkapcsoltam az ejjeli fényt a picihez. Mondjuk nem sírt a kicsi éjjel, ez nagyban megkönnyítette a dolgot. Nem így képzeltem a dolgot, de végül jó volt így nagyon, egy rakáson. Nem volt féltékeny a kicsire abszolút, nappal se.
2022. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
A nagy 2 es fél eves volt, mikor a kicsi született. 4 voltam.
2022. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kicsi addig a másik szobában aludt amíg meg nem tanult járni - ekkor már ha zavarta, hogy csak ő nincs ott akkor átjött, így kényszerült át az apjuk a másik szobába...
2022. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!