Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van rá esély, hogy 14 hónaposa...

Van rá esély, hogy 14 hónaposan vissza tudom szoktatni a kiságyába?

Figyelt kérdés

Kisfiam egész 8 hónapos koráig nagyon jó alvó volt, a kiságyában aludt, kb 1x kelt fel éjszaka. Mikor aztán beindult a fogzás, borult ez a jóalvás, majd utána a szeparációs szorongás köszöntött be...így utólag azt mondom, én csesztem el, nem szerettem volna 20 percenként átrohangálni hozzá, így magam mellé vettem a hálószobánkba, és azóta is ott alszik...érdekes módon nappal megtűri a kiságyat, kétszer is alszik benne, de éjszaka nem akar.

Szeretném, ha éjszaka is ott aludna már, de sokan megijesztettek, hogy már a kiságyba nem fogom tudni visszaszoktatni, mindenképp vegyek neki új ágyat. De most anyagilag nem fér bele egy nagyobb ágy, meg azért ebben én kételkedem, hogy erre mindenképp szükség van-e.

Egyébként fogalmam sincs, hogy csináljam, meg mikor, most épp elválasztom. Valaki, akinek sikerült a kiságyba visszaszoktatás, megosztaná velem, hogyan?


köszönöm!



2022. szept. 18. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha hagyod elaludni ahol most szokott, veled, aztán ha elalszik átviszed a kiságyába? Nálunk a nappali alvás az ilyen, csak a nappaliban hajlandó elaludni a kanapén. Minden nap elmondom neki, hogy oké, elaludhat ott, de át fogom vinni a kiságyába. Át is viszem, ha elaludt, békésen alszik tovább, megszokta.
2022. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ebbe a "hibába" estünk. Mi vettünk új ágyat. Mégsen tudtuk átszoktatni.

Elalszik köztünk, utána teszem át az ágyába. Pedig már 3.5 éves

Ha éjjel kel, akkor jön vissza közénk, az ágyában csak ordít.

2022. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek abban, hogy az új ágy segítene.

Neki nem az ággyal van a baja, hanem hogy nem lehet veletek.

Egyébként mi is átvittük, miután elaludt.

2022. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

13 hós fiam cicin alszik el, utána le lehet tenni a kiságyba. Az éjszakai ébredésnél veszem magam mellé, mert kényelmesebb.


Két módszert fogok megpróbálni, egyrészt hátha elalszik az apjával a kiságyban. Régebben ez ment, de mostanában nehezebben alszik el eleve.


A másik, hogy a saját szobájában aludjon el, én mellé telepszem egy matracon, de hétről-hétre messzebb. A fokozatosság sokszor segít.

2022. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!