Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tud aludni?

Miért nem tud aludni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hetes, és pár napja kínlódik/kínlódunk a nappali alvással. Nagy nehezen tudom lerakni, de vagy felébred rögtön szinte, vagy maximum fél órát alszik. Aztán kezdődik minden elölről, hosszú órákat is fent van.


Tegnap a nagyihoz mentünk, gondoltam az autóban alszik majd végig. Olyan 40+ perc az út, aludt is, de mikor elindultunk nem, s mielőtt odaértünk már fent volt, tehát megintcsak nem húzta tovább az alvást, mint fél óra. Viszont fáradt, nyűgös, aludna... Folyamatosan ismétli, hogy "AU", ami ugye babanyelven álmos vagyok, aludni akarok. Tegnap 9-re aztán sikerült elaltatni, 5-ig aludt, ami jól hangzik, de milyen áron? Egész nap nyűglődik érte... Próbálom én cicin altatni. Ringatom, járkálok vele. Viszem sétálni. És el is alszik (persze nem mindig és sokszor hosszú órák után), de pikk-pakk fel is kell és kezdődik a cirkusz elölről... Mit csesz*k el, de komolyan? Estére már a szopás is kész gyötrelem, olyan fáradt. Most is kint vagyunk, "rázom" a kocsiban. Ez pár napja van csak. Sajnos van, hogy este már táphoz nyúlok, szívja a cicit, kiköpi, és így tovább. Pedig szinte egész nap szopik, mindig is kapta bármikor, ha kérte. Olyan, mintha estére megunná, de én is, mert a fejem konkrétan füstöl, le vagyok zsibbadva. Egyébként jól fejlődik, magasan átlagon felül a súlya, hosszú is.


Ötletek mit rontok el? U.i. az elmúlt pár napban megtalálta a kezét, szopja is. Van rágókája, de hogyan vegyem rá, hogy azt rágcsálja? Annyi mindent olvasok, elvileg 2 hónapos kortól kell bevezetni a rágólát, ha rágja a kezét. De hogyan? Még nem tudja megfogni stb... Köszönöm szépen előre is a tanácsokat, segítséget, mindkét kérdésben.


2022. szept. 19. 12:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, 10 hetes, mivel még nem töltötte be, így nem mondhatom, hogy 11.
2022. szept. 19. 12:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Uhh, az enyém pont ennyi idős, és ugyanezt csinálja pár napja. Mintha én írtam volna!

A tegnap éjjel is katasztrófa volt, most elaludt rajtam, de már elzsibbadtam, betettem a kiságyba, de már mocorog...

😩

2022. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Ahh 😔 Az enyém reggeli közben aludt el a kezemben, ringatva, szoptatva. Kb. 10 percig még a karomban tartottam, de utána muszáj voltam letenni, mivel nagyon kellett mennem a mosdóba. Ahogy kijövök a fürdőszobából, már hallom fent van. Hát mondom nem igaz...
2022. szept. 19. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, mi történt, eddig rengeteget aludt, most meg konkrétan semmit. Tegnap is csak késő délután.

Egész éjjel nem aludtunk, csak ilyen fél órákat, és most sem akar.

Lehet szeparalációs szorongás, mert ha vele vagyok, megnyugszik, de jó lenne azért, ha aludna pár órát 😩

2022. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ez nem szeparációs szorongás, az teljesen mást jelent :) Inkább a 4. trimeszter hatása még. Sajnos az én lányom is ilyen volt, csak rajtam aludt, mert amint letettem, felébredt és sírt, illetve ha sikerült is letennem, de lejárt egy alvásperiódus, kicsit megébredt, és nem voltam ott, rögtön sírt, és az alvásnak annyi(ez max 45 perc volt). Próbáljátok meg az együttalvást, hordozókendőt, vagy mellkason alvást, hátha akkor pihentetőbbeket alszik. Én mindig rákészültem az altatásra: pisilés, innivaló, laptop, telefon bekészítve, hogy csak huppannom kelljen a kanapéra. Semmit nem haladtam a háztartással, hétvégén értük utol magunkat a férjemmel. Ez egy ilyen időszak volt, jópár hónapig eltartott, de bármit csináltam, csak rajtam aludt a lányom (babafészek, fehér zaj, babakocsi, autó, bölcső, pólya, besötétítés, hason alvás-háton alvás-tökmindegy volt), vagy egész nap üvöltött különben. Így viszont kiegyensúlyozott baba volt, amikor tartottuk a ,,napirendet", csak a közelségem kellett neki. Aztán ez is elmúlt, másfél éves, most már utálja, ha ringatom, az ágyon szeret aludni, csak fogja a kezem közben. Ne higgyetek annak, aki azt mondja, hogy elkapatod a babát. Nem lehet elkapatni azzal, hogy az igényeit kielégíted. El fog múlni ez is, csak hát nehéz időszak.
2022. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet növekedési ugrás is. Az én kislányomnál is 10. hét körül volt egy ugrás.
2022. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!