Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon nehezen tudjuk a...

Nagyon nehezen tudjuk a kisbabánkat bealtatni, van esetleg valami ami nektek bevált ilyenkor?

Figyelt kérdés

Konkrétan napközben alig alszik összesen max 3 órát, este még csak hagyján de ott is elég hosszas rituálé mire ténylegesen elalszik.

2 hónaposak múltunk, tápszeres, pocakfájás szerencsére már nincs.

Mindig ilyen lesz, vagy idővel javul a helyzet?


2022. szept. 20. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha már nem két hónaposak lesztek, hanem mindketten kicsit idősebbek, akkor javulhat a helyzet.

Nálunk is teljesen hullámzó volt, amíg ő ilyen pici volt. 2-3 hónapos kora körül volt egy hirtelen javulás a semmiből, akkor a kakijai is normálisabbak lettek, szóval valószínűleg az emésztése is javult, az segített. Most ő 9 hónapos. A mai napig voltak olyan időszakok mikor könnyebben elaludt, olyan is, hogy egyedül sikerült neki, de most épp megint olyat élünk, hogy napközben kész szenvedés az altatás. Minden gyermek más, de jobban jársz ha nem számítasz arra, hogy a közeljövőben hosszabb időre könnyebb és kiszámíthatóbb lesz a baba alvása 🙂 De persze nem kizárt. Nem tudom, hogy szoktad altatni, célszerű több módszerrel próbálkozni. Egyáltalán nem biztos, hogy minden altatásnál ugyanaz segít, még akár egy adott napon belül sem.

2022. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Idővel javulhat.Meg lehet hektikus, hol jobb, hol rosszabb ha bezavar az időjárás, a fogzás, a mozgásfejlődés, idegi érés, beszédfejlődés,sok -kevés inger meg még lehetne sorolni.:)

Szóval lehet jobb és kevésbé jó alvó is idővel kiderül.

2022. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk akkor kezdett el jobb lenni a helyzet, amikor minden nappali alvashoz ugyanúgy készültünk neki, mindent fixen ugyaniugy csinaltam. Mondtam, hogy akkor alvás jön, felvittem a szobába, pelus csere, behúztuk a függönyt, leültünk, evett, ülve rigattam, elaludt (refluxos volt, minimum 20 percet kellett függőlegesben tartani evés után, különben majd' minden visszajött) aztán letettem és kijöttem. Amikor már nagyobb volt és nem evett alvás előtt, akkor peluscsere, betettem az ágyba, függöny behúzás, elköszönés.

Az este másabb,mert ott ott volt az esti rutin, de ott is, mindig ugyan azok a dolgok történtek, ugyanabban a sorrendben.

Nem mondom, hogy fog segiteni, de nekem is más anyuka adta ezt a tippet és bejött.

Ami még eszembe jutott, hogy amikor sokszor aludt még, akkor 30-40 perceket aludt max. (tehát volt olyan, hogy letettem és 10-20 perc múlva már mehettem is érte, vissza nem lehetett altatni) Ez akkor változott, amikor átállt 2 nappali alvásra, akkor lett egy 40 perces és egy másfél órás alvasa.

2022. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd javulni fog, de igazából tényleg aludni akar az a gyerek? Mert nálam is így volt, én akartam őt altatni, tartani a napirendet, de ő nem ezt akarta. Egyszerűen nem annyi volt az alvás igénye, mint a nagykönyvben. Úgy hogy én inkább, kivártam azt az időt, amikor tényleg álmos lett, addig meg játszottam vele, majd láttam rajta, hogy tényleg álmos bevittem a szobába és ami segített ilyenkor altatni: lullaby vagy fehérzaj, lesötétített szoba, hordozó kendő. Pikk-pakk elaludt, azelőtt meg órákat szenvedtem én is az altatással, aztán feladtam és azóta minden sokkal jobb. Egyszerűen elfogadtam, hogy ő ilyen és nem erőltettem az altatást. Tudom, mekkora stressz tud ez lenni.
2022. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk újszülött kora óta fehér zajra, zenére vagy beszélgetésre alszik el. A napi rutin is sokat segít (alvás után evés, peluscsere, játék, majd megint alvás), bár ilyen pici babával ezt még szinte lehetetlen tartani, de a későbbiekben jól jöhet.

Manapság (5 hós) szokott rá a szundikendőre. Szopizza a csücskét, az arcábatolja és úgy alszik (persze mindig figyelem nehogy baj legyen belőle).

Nekünk ezek segítettek.

2022. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!