Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van, akinek bevált ez az...

Van, akinek bevált ez az altatasi módszer?

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányom születése óta rosszalvó, de egyre rosszabb. Ott tartunk, hogy legjobb esetben óránként kel fel, el kell ringatnom a hintaban, vagy cicire rakni, pedig nem lett ringatasra szoktatva. Ha sikerül elaltatni, berakom a kisagyba és 5 perc múlva felébred, felül, feláll, de közben leragad a szeme.

Olvastam olyan módszert, ami az önálló alvásra tanítja meg a kicsit. Amikor álmos, be kell rakni az ágyába, ki kell menni, 3-5-7 percenként bemenni, nyugodtan beszélni hozzá, kimenni.

Kipróbáltam a délutáni alvásánál, láttam rajta, hogy álmos, nem volt éhes, pelus tiszta. Borzasztó volt, a végén már levegőt is alig kapott a sírástól, pedig max 15 percig tudtam csinálni. Végül magamhoz vettem és énekeltem neki, elringattam a kezemben, de nagyon nehezen nyugodott meg.

Van, akinek ez a módszer bejött? A könyvben sok esetet írnak, ahol sikerült, de én ehhez gyenge vagyok, nem bírom ki, hogy ennyire sír. Olyat is írnak, hogy maradjunk bent vele, max ne figyeljünk rá . Néha nyugodtan beszéljünk hozzá.

Nagyon rosszul érzem magam, elképesztően kimerült vagyok, nem is szeretnék ebbe belemenni, így is bűntudatom van. Különben nem akarnám ezt, de úgy érzem nem bírom.

Szóval van, akinek ez bejött?



2022. jún. 30. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez alvástréning. Én ellenzem bármilyen formáját. Az alváshoz is meg kell érni.
2022. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes mondja. Idővel lehet, hogy bejön, de nem egyedül elaludni tanul meg ezzel a gyerek, hanem csak azt, hogy hiába hív, nem mész, nem számíthat rád. Ezt az üzenetet én akkor sem szeretném neki megtanítani, ha ez lenne az egyetlen módja az altatásnak.


Amúgy is 9 hónapos kor környékén van egy szaparációs szorongás, azon kb csak úgy lehet túllendülni (és ez a legjobb módja is a gyerek pszichés fejlődése szempontjából), ha engedsz a kéréseinek és nonstop vele vagy. Az én lányom is borzasztó alvó volt, és 9 hónapos kora környékén hasonlóan volt, mint a tiéd, éjszaka jó, ha egy teljes órát tudtam aludni egyhuzamban. Mi együtt aludtunk, végig cicivel a szájában valamivel jobb volt, és bár nem kényelmes, így legalább én is tudtam valamennyit aludni. Akkor javult, amikor megindult egyedül (10 hónaposan nálunk ez hál'istennek eljött, ha tovább tart, akkor megőrülök), de addig nagyon brutál volt, olyan 4 hónapos korától kezdve tartott ez az állapot, amikor megindult a mozgásfejlődés rögös útjain (meg a fognövesztés meg a szepa meg a mindenféle fejlődési mérföldkövek így mind egyszerre). Most 2 éves, már átalussza az éjszakát (többé-kevésbé), és nagyon szépen elalszik szinte magától, csak ott ülök mellette este és fogom a kezét. Nem tréningeltem erre, egyszerűen csak magától így alakult. Egy kicsi gyereknek még nem véletlenül azok az igényei, amik, az idegrendszere még nem biztos, hogy képes azokra a dolgokra, amiket elvárunk tőle (vagy amiknek örülnénk, ha tudná már akkor).

2022. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Ezt kisebb korában jóval kisebb traumával lehetett volna megoldani, sajnos már viszonylag nagy baba, sokkal jobb memoriával, valóban rosszul hangzik, meg rossz nézni, de hatásos, nekem nem volt ilyen problémám, mert nálam jól aludtak a gyerekek, de barátnőm csinálta ezt, és bár tényleg viszonylag sok idő (asszem 1-2 hét volt neki) de sikerült. Nem bánta meg végül.
2022. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szepa. Én mindhárom gyerekemnél sutba dobtam ilyenkor az elvemet, és az addig tökéletesen egyedül elalvó gyerekeim landoltak az ágyunkban.
2022. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb módszer.
2022. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hahó

9hónaposan a lányom dettó ugyan ez volt

Éjjel 30percenként ébredt és csak cicivel aludt vissza

Akkor már mellettünk aludt, én is többet aludtam

Pedig ő 4hónapos koráig átaludta az éjszakákat, aztán úgy döntött hogy neki jobb ha éjjel sokszor ébred😂

Jelentem

1,5 éves jelenleg, a déli alvásnál cici nélkül alszik el, így végig alszik délben 3órát (muszáj volt elvenni, bölcsis lesz hamarosan) de nem alvástréningeztem, mikor elkezdtük nem hagytam magára, betettem az ágyába, aminek az egxik oldalán a rács levan már régóta véve és babaöbölként szolgál az ágyunk mellett, lefeküdtem az ágyra, simogattam, puszilgattam, volt sírás, de sosem hagytam magára, 2hete így alszik el, most már csak 1-2perc nyűglődés van

Viszont az esti cicit nem akarja elhagyni (bár még nem is bánom) viszont kb 2hónapja javult az alvása is, már csak 1-2× ébred, és magától szokott át a kis helyére, este is és éjjel is cici után átfordul az ágyába, és ott alszik😊

Most lehet kilátástalannak érzed az alvását, de kitartás, egyszer jobb lesz

Ez ilyen "túlélős" időszak....

2022. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is próbáltuk, kb ugyanekkora korban, borzasztó ötlet volt, három napig bírtuk. Utána sokkal rosszabb lett minden (nyilván), hónapokba telt, mire a kisfiunkban visszaépítettük a bizalmat, hogy jövünk és segítünk és számíthat ránk. Nagyon nem ajánlom. Tényleg inkább bírd ki, vagy keress valami használható kompromisszumot, amiben nem hagyod magára, ha nagyon nem bírod a ringatást.
2022. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk az egyuttalvas sem működik, ugyanúgy nem alszik.

De akkor hanyagolom ezt,nekem sem volt szimpatikus, de már a védőnő sem tudott mást javasolni, pedig egy nagyon hozzáértő és kedves vedononk van szerencsére.

Köszönöm a valaszaitokat, akkor majd az idő remélem segít .

2022. jún. 30. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pròbáld a kiságyat babaöböllè alakìtani ès közvetlen magad mellè rakni. Talán segìthet. Valahogy azt kène elèrni, hogy ne kelljen ringatni, elèg legyen mondjuk a popòját megoaskolni, simogatni egy karnyújtással megoldhatòvá tenni
2022. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Mi fiunk is 9 hónapos volt amikor csináltuk. Nagyon le fognak pontozni de nekünk bevált. A 3. éjszakától aludt 8-tól sírás nélkül. Úgy 4 és 5 között ébredt, akkor szopizott majd aludt tovább reggelig.

Mi sose mentünk ki 10 percre, nyugodt hangon beszéltünk hozzá, simogattuk, vigasztaltuk. 1 evesen már 11-12 órákat aludt egyben éjszaka.

Én vállalom higy szar anya vagyok, de nem bírtam tovább a nemalvást.

2022. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!