Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ringatva altatásról hogy...

Ringatva altatásról hogy lehet leszoktatni a babát?

Figyelt kérdés
15 hónapos, már nagyon fáj a derekam sokszor. Ha félalomban van és berakom a kisagyba, akkor sír. Hogyan lehet önálló alvásra szoktatni a babát? Igen, tudom, hogy lesz pár nap amikor sírni fog...de aki már megcsinálta az önálló alvásra szoktatást, leírná hogyan csinálta? Köszönöm

2022. szept. 26. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

15 hós gyereket sehogy. Rettentő kicsi. Még jövő ilyenkor is kicsi lesz.


"Igen, tudom, hogy lesz pár nap amikor sírni fog"

Ha sírni akarod hagyni, ahhoz valószínűleg nem sok tanácsot kapsz, ez nem véletlen elítélendő.

Ülj le vele, és ringasd úgy. Vagy bújjatok össze az ágyon, altasd el úgy. De ne hagyd figyelmen kívül az igényeit.

2022. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Mi úgy szoktattuk önálló alvásra, hogy megvártuk,míg elég idős lesz hozzá. Most négy éves, egy ideje szépen alszik egyedül, csak mesélek neki, és természetesen átjöhet, ha felébred.
2022. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
15 hós kicsi? Mikortól lehet elkezdeni? Mikor érik meg rá?
2022. szept. 26. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Kicsi. Tényleg kicsi.

Nálunk most a kisebb 20 hós, eszembe se jutott még, hogy egyedül aludjon el.

A nagyobb 3,5 éves koráig ébredt éjjel, négy évesen kezdtük el, hogy vár egy kicsit az ágyban, amíg elaltatom a kisebbet, és néha elaludt addigra, mire bementem hozzá is. Pár hós korban volt egy időszak, hogy letettem félálomban, és bealudt, ezt a négy hós alvásborulás elintézte.

Másodiknál már én se akartam ringatni, megszakadnék akkor, de az odabújást igényli, vagy a hátsimogatást, arra is jól elalszik. Valami kényelmesebb megoldást biztosan fogsz találni, amivel nem kell leszakadni a hátadnak, de egyedül elalváshoz még nagyon kicsike.

2022. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Kezdd átszoktatni gyengéden. Kombinált a ringatást énekléssel, majd csak öleld, énekléssel, aztán csak az éneklés maradjon meg, és simogatsd.

Időbe telik, de ezzel nem éri trauma.

2022. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Derjaderja ***** válasza:
79%
Szerintem is az összebújva elalvásra kellene "átszoktatni".
2022. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak ilyen mérföldkövek. Először kaja után aludt el mellettem, aztán ahogy nőtt jött a ringatás, amikor már nem bírtam karban ringatni, akkor úgy altattam, hogy felraktam a fejét a vállamra és verset mondtam neki. Mikor ez sem vált már be, jött az összebújás,aztán mikor elaludt átraktam az ágyba.
2022. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Hogy lenne már kicsi? Lassan másfél éves. Az, hogy nem egyedül alszik el, nem baj, nem kell neki máról holnapra hirtelen egyedül aludni. Nyilván ne csukd rá az ajtót és hagyd magára, de ringatná a halál (már bocsánat), alsó hangon 10 kiló egy akkora gyerek, én meg nem vagyok súlyemelő. Meg mazochista sem, meg mártír sem. Szuper, hogy a gyerek az első, de azért van egy határ... Ha már ott tartanék, hogy fizikailag kezdek tönkremenni, akkor bizony változtatnék a dolgokon akár a gyerek "kárára" is, elvégre ő sincs kisegítve egy lerobbant anyával.

Nem tudok valami hasznos tanácsot adni, mert nekem mindkettő egyedül aludt kiságyban az első naptól kezdve, és sosem volt ezzel probléma, de azt is tudom, hogy nem minden gyerek ilyen. De az szerintem is jó lehet, hogy tedd le magad mellé, feküdj oda, simogasd, énekelj, bújj hozzá, ilyesmi. Aztán ha így már el tud aludni, akkor esetleg lehet szép fokozatosan menni tovább az önálló alvás felé.

2022. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk az együtt elalvás vált be, lefeküdtem mellé, simogattam, fogta a kezem. Eleinte volt vagy 40 perc az elalvás, forgolódott, felült, akkor visszafektettem, de ma már max 10 perc. Ha jó alvó a gyereked, utána lehet, hogy át tudod rakni a kiságyba. Mi amúgy együtt alszunk, úgyhogy ebben más a helyzet. Vagy próbáld ki a hintaszéket, fittlabdán rugózást, az talán kényelmesebb.
2022. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!