Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Délutáni alvás meddig kell?

Délutáni alvás meddig kell?

Figyelt kérdés

5 éves múlt a fiam, de még mindig alszik délután. Ha hagynám neki, akkor akár 3 órát is aludna. Most az utóbbi egy-másfél hónapban a legújabb, hogy nem tud este elaludni. Azt mondja fél. Tudom, hogy ebben az életkorban ez megjelenik. Mindig megnyugtatjuk, van fény a szobájában, nyitott ajtó van köztünk, pattanunk minden nyikkanásra, stb.. stb de bevallom kezd kizsigerelni a gyerek. Hnap pl. 4-kor kelek… (hurrá) Nekem mennem kell dolgozni, meg az apjának is, ráadásul neki vidékre, kocsival, pár óra alvás után.. persze a gyerek még mindig itt ül és néz ránk nagy boci szemekkel, hogy ő nem akar aludni. Ha beküldöm a szobájába akkor nekiáll pityeregni, felkelti a tesót is. (akkor eret vágok..)

Kérlek azt ne írjatok, hogy aludjak vele, mert én úgy sem tudok normálisan aludni. Rugdos, forog mocorog én meg egy jó nagy darab nő vagyok egy jó nagy darab ferjjel egy 160as ágyon. Mióta nem fér be a babaöbölbe (és ez azért már jó régen volt) azóta foleg a saját helyén alszik. Ha már minden kötél szakad akkor én megyek át a gyerekszobába az ifjúsági ágyra aludni, hogy őfelsége aludhasson a helyemen az apjával. KERESZTBE


Nos.. most azt találtuk ki, hogy akkor inkább ne aludjon délután. Hátha akkor alszik este.. Na de vajon aludni fog, vagy vegighiszteriazza a délutánt és este se alszik majd..? Nem akarok vele rosszat sem tenni. Lehet neki az rossz lesz ha nem hagyom aludni, nem? Arról maguktol szoknak le?


Kiakaszt. Mit csináljak vele? Most is olyan nagyon felidegelt, hogy akkor se tudok majd aludni ha a gyerek befejezi a 'nem akarok aludni' számot.

Ha ovi van akkor eleve bukó, mert ott tuti alszik majd, de ott legalább lefárad. (most amúgy azért 'nincs ovi' mert beteg volt és még hnap mamázik)



2022. nov. 20. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
A legtöbb gyerek 3 éves kora körül már nem igényli a délutáni alvást. Ettől függetlenül sokszor még fáradtak, nyűgösek délután, ezért nem árt csendes pihenő. Ha a délutáni alvás már az esti elalvás rovására megy, akkor érdemes fokozatosan leszoktatni róla. Először csak felébreszteni korábban, aztán ha bírja, akkor elhagyni az alvást. Óvódában mindig alszik? Mi külföldön élünk, itt 5 évesen kezdik az iskolát, ahol már nincs alvás, ezért általában 4-5 éves kor között az oviban is lassan leszoktatják őket.
2022. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, mindig alszik oviban is.


Du egyébként nehéz kelteni.

2022. nov. 20. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

5-6 éves korig nagyon is szükségük van a délutáni alvásra.

Örülj, hogy a tiéd alszik.

AZ, hogy este nem alszik el, ill. fél a szobában, az két külön dolog, ne mosd össze őket. Azzal a félelemmel kell valamit kezdeni, a délutáni alvást békén kell hagyni. Ha ti nem tudjátok az okát felderíteni, érdemes lenne pszichológushoz vinni.

2022. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3.5 hetente 2x3x már nem alszik el, oviban sem, ilyenkor nincs semmi baja este, nem fél, nem szórakozta elalszik 5 perc alatt, ha alszik akkor fél(ezt mosolyogva mondja) fázik stb, stb 1 óra mire elalszik.

Kicsit nyűgösebb ha nem alszik, de olyan is volt hogy jobb délutánunk volt nem alvással mint amikor aludt.

2022. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3, a tesóm pszichológus, igaz nem ez a szakterülete, de ő erre azt mondta, hogy ez normális. Ettől persze nyitott vagyok rá, hogy ha ez a helyzet romlana vagy tartósan nem javulna akkor kell rá keresni valami megoldást -akar egy pszichologust- de egyébként kiegyensúlyozott boldog kisgyerek, nem hiszem hogy kellene külső neki egyelore. Ez az egész pár hete kezdődött el, valahol az óraállítás környékén. Délután hamar sötétedik, hideg van, nem tudunk annyit kimenni játszani a szabadba amennyit nyáron, nem farad el. Én inkább ebben látom a megoldás kulcsát.
2022. nov. 21. 04:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális, de esetleg pszichológus segítségével hamarabb túllesztek rajta. Érdemes megpróbálni.


A nappali alvás tudtommal az egyéni idegrendszeri érettség függvénye. Valószínűleg azért alszik a fiad, mert szüksége van rá, és ez a legjobb neki. (Ettől még nem csak azt kell figyelembe venni egy családban, hogy egyetlen tagnak mi a legjobb.)


Kivilágított játszóterek nincsenek a környéketeken? Sokan kiviszik a gyerekeket télen sötétedés után is.

2022. nov. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a lassan 9 éves lányom is aludna délután. Nagyon elfárad az iskolában. Pedig nem is kel korán, mert 7kor kel és időben fekszik.

Szóval szerintem nálatok tök normális ez.

2022. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!