Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azonnal felébred a baba, ha...

Azonnal felébred a baba, ha lerakom aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már megőrülök, elegem van abból, hogy csak ringatva alszik el és ha leteszem, azonnal felébred. Egyszerűen már sírok néha, mert annyira nincs idegzetem elölről kezdeni, hogy hátha most nem ébred fel. Persze, ilyenkor lehet azzal jönni, hogy "jajj köszönd magadnak, te rontottad el bla bla bla" . De első gyerekes anyaként honnan a rákból kellene tudnom, mi hogy működik egy babával. Mostmár tökmindegy, mert csak így alszik el, eddig lerakni is le tudtam, csak idővel ez megváltozott és azonnal felkel. Nem bírom már elviselni.
2022. dec. 28. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mennyi idős? Nagyon nem mindegy!
2022. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Hát pedig majd elalszik, mert álmos. Olyan nincs, hogy úgy marad. Lehet, hogy addig sír, hát azt ki kell bírni.
2022. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodj meg, JÓL CSINÁLOD! Nagyon fárasztó, kimerítő, de egy kisbabának az édesanyján/édesapján van a helye amikor csak igényli.

Gondold végig: te láttál már olyan kamaszt, aki csak ringatva alszik el? Na ugye. Nyugalom, ez az állapot átmeneti, hiába tűnik most örökkévalóságnak.

2022. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 8 hónapos múlt. De én ezt már nem bírom, hogy semmit nem tudok napi rendszer alapján végezni, mindig mindennel elúszok, mert az altatással szórakozok és még azt is eredménytelenül. Nem hagyom sírni a kiságyba, mert addig üvölt, amíg taknyába fulladozik én pedig megőrülök tőle.
2022. dec. 28. 22:49
 5/13 Derjaderja ***** válasza:
60%

Nekem egyik gyerekem sem rendelkezett soha azzal a szuperképességgel, hogy karban elalva letehető volt.

Tudom, hogy akinek ilyen a gyereke, az meg van arról győzödve, hogy mi csinàlunk vmit rosszul, nem jó az időzítés, a szög, a mozdulat stbstb, de az összes ilyen okosságot anno elolvastam, próbáltam, és nem vàltak be.

A fiamat alapból le se lehetett rakni hónapokig, egyetlen pillanatra sem, ébren sem, nemhogy alva.

Nem, nem alszik el a sírástól, legfeljebb ha belélegezte amit kétségbeesésében kibukott és belefulladt.


Nálunk az oldalt fekve szoptatós altatás vált be, együtt is aludtam velük. Szerintem cumisüveggel is működik. Próbálhatod a gyerekszobába tett matracon, aztán kijössz ha elaludt.


Nálunk a lányom aki kifejezetten rossz alvó baba volt, 15 hónapos korától átalszik (testver születése kissé megborította), 3 éves korától kb cici nélkül is könnyen elalszik a saját ágyában. Óviban az első naptól könnyen és jól aludt.


A fiam még tesztfázisban van, mert még csak cicin alszik, sokat ébred, és még a bölcsibe csak most szokik be, de ő alapból problémás, nagyon nem bánom, hogy nem csináltam ki az idegrendszerét direkt sírni hagyással.


Tényleg írd meg, mennyi idős a babád, de vsz nagyon is jól jártál el, csak ő ilyen "beépített giroszkópos-riasztós" alkat (mozdításra ébred).

2022. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derjaderja ***** válasza:
73%
(Mármint okosság alatt azt értem, hogy x perc után stb próbáld lerakni. Alvástréninget, sìrni hagyást nem próbáltam).
2022. dec. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez van. Kendőre váltottam emiatt, napközben abban alszik, én meg tudok addig pár dolgot csinálni csak épp ülni vagy lehajolni nem... de legalább a kezem szabad.

Mindent próbáltunk mi is de 10 percnél tovább nem alszik a kiságyban, kipattan a szeme. Éjjelt simán átalussza ennek ellenére. Érdekes...

2022. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Talán idővel jobb lesz...fiam 1 éves, ő is kézbenalvó volt sokáig , már elértük, hogy ha melléfekszem is elalszik (bár nehezebben). Viszont, ha kijövök mellőle rögtön ébred..😅

esetleg a matracos megoldást tudom én is ajánlani, neked is pihentetőbb. Én úgy csináltam, hogy először kivártam az alvást, letettem, de mellé feküdtem, így, ha fel is kelt visszaaludt. Utána megvártam, hogy majdnem elaludjon és úgy feküdtünk le, aztán már megy éberen is. :)

2022. dec. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Rakd le még ébren. Már relaxált, nyugodt állapotban, de még ébren. Az elején tiltakozni fog (sírni), de hamar megszokja. Már 8 hónapos. Csak maradj nyugodt, ne hagyd magára.

Semmi baja sem lesz az idegrendszerének. Sőt, sokkal jobban és mélyebben fog aludni, ami kifejezetten jót tesz az idegrendszerének, + a szülőket sem csinálja ki az alváshiány.

Lehet lepontozni, de az alvás alapvető szükséglete az embernek. Minden embernek.

2022. dec. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Mindent próbáltam én is, ezt is, amit 9 ír. Nem, nem és nem. Semmi nem vált be. Csak a hordozás. Nagyjából 1 éves volt, mikor cicin le lehetett rakni. Most 2 éves, most van az, hogy már kezd elaludni magától, de ringatni kell, viszont úgy le lehet rakni. Vannak ilyen babák. Próbáltam sírni hagyni, de órákig sírt. Amíg be nem rekedt és még utana is. Az egész csaladom ugy gondolja, én vagyok a szar szülő, mert öcsémék hasonlo korú gyereke bezzeg lerakod és elalszik. Nagyon sokat bántottak engem ezzel, de mar nem erdekel. Az én gyerekem nem olyan és kész. Semmit nem rontottál el, nekünk ilyet dobott a gép, jobb lesz majd idővel.
2022. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!