Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mai napig ringatva alszik el?...

Mai napig ringatva alszik el? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már két éves lesz a fiam nemsokára, de mai napig ringatom. Mostanàban nagyon nehezen is alszik el és már nehezen bírom el őt is, meg ezt az egész alvás mizériát. A kiságya szobànkban van az ágyunk mellett.


Esti altatás úgy néz ki, hogy minimum fél óra ringatás, de akkor még nem tudom a helyére berakni, mert nem alszik mélyen, hanem lefekszem vele az ágyunkra úgy hogy a mellkasomon van. Nagyjából ez is 25 perc, és csak ezek után tudom a helyére rakni. Éjjel mikor ébred már ahhoz sincs energiám, hogy ringassam, ha sír. Inkább csak kiveszem és közénk kerül.

Délutàni alvásnál meg végig rajtam van. Akkor még annyira sem alszik mélyen, és ha a helyére raknám egyből felkel és üvölt.


Kapott egy leesésgátlós kiságyat is a másik szobába, ami az övé, de ott egyszer próbáltam úgy altatni, hogy csak beszéltem neki,simogattam stb, de két óra üvöltés után aludt csak el, azt is ülve.

Nem tudom már mit tudnék tenni, sajnos.

Volt egy 6 nap mikor saját magától elaludt a megszokott időpontba és nem volt sírás, de aztán jött az oltás, betegség és utána megint nem, azóta sem, pedig ezek voltak már fél éve.


Valaki volt már így esetleg? Minden segítség jól jönne!



2023. jan. 1. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Tartok tőle, hogy ez a fiad sajátsága, és a fejed tetejére is állhatsz, neki ringatás kell. Esetleg fitnesz labdán ülve nem lenne könnyebb? Vagy hogy ringatod?
2023. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Azért egy 2 éves gyerek már mondatokban beszél, meg lehet vele értetni a dolgokat. Esetleg jutalmazás, ha szépen alszik a helyén (vagy rosszabb esetben büntetés, ha nem - kinek melyik válik be jobban)?

A 2,5 éves lányom 13,5 kiló, biztos, hogy nem lennék hajlandó ringatni. És az esti műsorozást se tűrném, nem kisbaba már. De hát ez én vagyok.

2023. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ki kell tartanod, ha egyik nap két órát sír, akkor a másik nap már csak másfelet fog, majd csak egyet, szépen lassan megszokja. Feküdj mellé a leesésgátlós ágyba, öleld át, mondd, hogy szép álmokat, csukd be a szemedet és várd a csodát... Kitartással át lehet szoktatni bármire szerintem.
2023. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Az én fiam 8 hónapos koráig úgy aludt el hogy sétálgattam vele a szobában de nem aludt ám el 5 perc alatt... egy órát simán sétálni kellett. Ekkor jött el az a pont, hogy ezt nem bírom tovább. Leültem vele a fotelba és úgy altattam. Volt sok sok sírás és jelzés, hogy álljak fel de nem tettem. Kezemben volt, simiztem, beszéltem hozzá. Most már nem emlékszem de kB két nap alatt megszokta.

Aztán hamar átszoktunk arra, hogy a nagy ágyon aludt el mellettem. Ekkor felvett egy szokást, amit írásban nehéz lenne átadni, de a lényeg, hogy nekem elég kellemetlen volt, de ráhagytam mert ez is jobb volt mint a hosszú kézben séták. Na ezt a bizonyos szokását két éves koráig űzte mikor már nekem annyira fájt, hogy nem bírtam tovább. 2 évesen már simán megértettem vele, hogy ezt nem csinálhatja mert nekem fáj. Persze naponta bepróbálkozott de ahogy szóltam, rögtön abba hagyta. Azóta újabb két év telt el és időnként a mai napig rákérdez miért nem engedem már, pedig 2 éve nem engedem.

Szóval gondold át mi lenne kényelmes számodra, anélkül, hogy magára hagynád és ugorj neki, de légy kitartó. Már 2 éves, nem kisbaba, az atomfizikát még nem, de ezt már simán megérti, hogy egyszerűen már nem bírod így altatni. Készítsd fel lelkileg, adj neki pár napot. Minden nap mondd el hogy pl x nap múlva már hogy fogod altatni, aztán mikor eljön a kitűzött a nap akkor légy erős és türelmes. Biztos kell majd pár nap de megéri.

2023. jan. 2. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es, nem beszél még mondatokban, pár szót mond, de cserébe mindent megért. És én sem tűrném a műsorát, de ha képes két órán keresztül úgy felhergelni magát, hogy már alig vesz levegőt, akkor azt se hagyom.


Köszönöm szépen a sok választ és segítséget, igyekszem akkor valami jobb megoldást találni és kitartani az mellett!

2023. jan. 2. 07:03
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Alvás(déli) előtt vidd le 1 órára a friss levegőre , hátha lefárad és nyugodtabban tud aludni. Kevesebb ringatással is beéri . Én megprobálám citromfű teát is . Illetve ne feszült rá az altatásra mert megérzi a gyerek .

Mi nekünk az evéssel van baj , szinte főtt ételt nem eszik 2 éves kora óra. Csak a rántott húst fogadja el. Kitartást

2023. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fittball-on rugozas kozben altatas? Kevesbe megterhelo.
2023. jan. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!