Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy aludjon a...

Mit csináljak, hogy aludjon a 4 hónapos gyerekem?

Figyelt kérdés
Éjszaka 2x kel enni, ez rendben is van, viszont napközben összvissz 1x alszik kb. 1,5 órát. Reggel 6 körül kel, aztán elvan egy ideig, majd amikor hisztizik, elkezdem altatni, erre az egész délelőttöm rámegy, de nem hajlandó aludni. Néha cicin alszik 5 percet, de aztán felébred. Délután 2 körül tudom nagy nehezen elaltatni, akkor általában 1,5 - 2 órát alszik. Aztán fél 4 - 4től fenn van 8ig, fél 9ig. A 2,5 éves bátyja többet alszik ennél. Adamo hintát utálja, babakocsiban ordít, autozni utál, csak sír. Eddig hordozókendőben 20-30 perceket aludt, de mar nem bírom hordozni, lassan 7 kg és nagyon fáj a gerincem. Ez már tarthatatlan, mert így a tesóval konkrétan semmit nem tudok foglalkozni, mert állandóan csak altatok, ráadásul eredménytelenül. Valakinek vmi ötlet, mivel próbálkozhatnék még?
2022. aug. 27. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hu nálunk is ez volt. Én hordoztam és fitness labdán ugráltam, meg szopipárnán szeretett aludni, attól meg kockára ültem a seggem. Katasztrófa volt. Nálunk 4-5 hónaposan magától megoldódott. Mai napig nem tudom mi kellett hozzá, talán azt várta, hogy az utolsó idegszálam is elpattanjon. Tudom sokat nem segítettem, talán csak annyit, hogy van remény.
2022. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad hamarabb altatni, még a nagy dráma előtt?
2022. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Miért görcsölsz rá ennyire az altatásra? Az egész délelőttöd rámegy az altatásra, de mégsem alszik soha, akkor miért nem csináltok valami mást helyette? Az eredmény ugyanaz.
2022. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen pici baba 1-1,5 óránál többet nem kellene hogy fent legyen. Valószínű sokkal később kezded altatni, mikor már túlfáradt. Ha reggel 6kor kel neki már 7- fél 8 felé aludnia kell. Ne várd meg míg átesik a holt ponton. Ilyen pici még tényleg nagyon keveset kell fent legyen.
2022. aug. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam hamarabb is altatni, mert ez szerintem sem egészséges, hogy egy ilyen pici ennyit van ébren, ezért "görcsölök" ennyire rá, kedves 3-as válaszoló! Az eredmény az lett, hogy sokszor akkor sem sikerült elaltatni, vagy ha mégis, amint letettem a kezemből, egyből felkelt. Pedig megvártam, hogy mélyen aludjon.
2022. aug. 28. 07:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, nem ártana szakemberhez fordulni. Alvástanácsadó (nem alvástréninges kuruzsló), baba-mama konzulens.
2022. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!