Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Oviban túlpörög?

Oviban túlpörög?

Figyelt kérdés

3 éves lányom most kezdte az óvodát. Előtte már voltak napok, amikor nem akart aludni, de úgy kb minden másnap igényelte azért (én nem tudtam lefárasztani). Abban reménykedtem, hogy az oviban majd jól lefárad és megint lesz egy napirendünk, hogy majd szépen alszik mindig ugyanakkor. Aha... Hát az én lányomra fordítva hat: fizikailag hulla fáradt, de annyira fel van pörögve agyilag, hogy másfél óra altatás után tud néha elaludni, most például egyáltalán nem sikerült, pedig már karikás a szeme. Olvastam neki, utána sötétben feküdtünk fél órán keresztül, a gyerek az meg csak pörgött fekvés közben. Fél óra múlva ránézek, full nyitott szemmel néz rám. Pedig ma 6:20-kor magától kelt.


Másnál is volt így, hogy túlpörgés miatt nem aludt a gyerek? Idővel jobb lesz ez, vagy akár el is köszönhetek a délutáni alvastól? :(


2023. jan. 27. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Az én másfél évesem is hajlamos rá, ilyenkor berakom a háti hordozóba vagy a babakocsiba, így - mivel nem tud fizikailag ugrálni - elnyugszik és áltaálban 10 percen belül elalszik. Hogy egy három évessel ez működne-e, azt nem tudom, lehet, hogy ő már nehéz a hordozóhoz. A fiamat le tudom tenni, mikor már alszik, nagyjából egy óra után kezdem nehéznek érezni.
2023. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem almos, ne eroltesd.
2023. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Az oviban nem tud bent aludni? Lanyom itthon nem alszik délután, de az oviban simán. 3 évesnek kell az alvás, ezért mindig bent hagytam aludni.
2023. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tud sajnos bent aludni, mert még nem dolgozom.

Nekem fáradtnak tűnik, tiszta sötét a szeme alatt meg ilyen kis bágyadt a szeme, de közben meg két órája legozunk...

2023. jan. 27. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Az ovoda nem kotheti munkavállalashoz, hogy ott alszik-e. Én nem dolgozom és bent alhat. Állj ki a jogaidert, kell neki az alvás és otthon nem fog aludni.
2023. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Ne viccelj, hagyd bent ebéd után is, aludjon csak bent. Legalább kiderül hogy bent tud-e aludni.

Olyan nincs hogy ha nem dolgozol haza kell hoznod ebéd után

2023. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!