Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi a jó megoldás?...

Szerintetek mi a jó megoldás? A kislányom, ha nagyon jókedvű, kicsit túlpörög, néha harap. Illetve, ha hisztis, valamit nem kap meg, akkor is előfordul, hogy harap, sőt még a saját játékait, ruháját, kezét! Is megharapja. Kicsit kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Mi lesz, ha bölcsire, óvodára nem hagyja el ezt a furcsa szokását?.
2012. máj. 22. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2012. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is harapott, de ő elvileg szeretből. Odament a gyerekekhez, elkezdte simogatni őket, majd egyszercsak nagy sírás..

Minket is harapott ugyanúgy. Próbáltuk visszaadni neki, kapott egyet a fenekére, sarokba állítás, duzzogó, semmi nem hatott. Bekerült az oviba, ott is mindenkit összeharapdált. Aztán egyszerre csak semmi. Aztánmegint semmi, megint semmi, kezdett furi lenni.

Fél évvel később mondták el az ovónők, hogy már azért nem harap, mert megharapott egy nála nagyobb kislányt, aki lepofozta a csoport előtt. Ergó megszégyenítette.

Ezzel múlt el nálunk a harapós korszak.

2012. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 éves. Köszönöm a választ, megpróbálom valahogy alkalmazni.
2012. máj. 22. 08:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 29 hónapos és az is harap,hisztizik és erőszakos.

Ez a dackorszak.Nem tudsz vele mit csinálni csak reménykedni,hogy hamarosan kinövi.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mara Acoma ***** válasza:
Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de nekünk bevált! Még anyukám javasolta, hogy ha nagy a hiszti, pocsoljam le egy kis hideg vízzel az arcocskáját. Akkor meglepődik és jó esetben leáll. Akkor kikértem magamnak, hogy nem fogom nyakon önteni a gyerekem, de aztán rá voltam kényszerülve és kipróbáltam. Köpni-nyelni nem tudott a meglepitől és abba is hagyta. Akkor gyorsan elterelni valami érdekes dologgal a figyelmét a hisztiről. Próbáld ki, hátha sikerül. Baja nem lesz tőle. A másik, hogy nem szabad tudomást venni róla, ha neked hisztizik valamiért. Csinálj úgy, mintha nem is vennéd észre. Egy idő után rájön, hogy feleslegesen produkálja magát. Ez persze csak otthon jó megoldás, mert pl a tescoba elég ciki lenne, ha otthagynád dühöngeni:)))
2012. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

A kisfiam detto... ő ráadásul még jóval nagyobb és erősebb is a korosztályánál. Sokszor előfordult, hogy egyszerűen legázolta a többieket, vagy játék közben felpattant és dőltek körülötte jobbra-balra a játszótársak... és gyakori volt, hogy egyszer csak minden átmenet nélkül átváltott durvulásba, simogatásból ütésbe, pusziból harapásba. Kiszámíthatalan volt, én meg kezdtem kétségbeesni, mert az égvilágon semmi nem használt. Szép szó, kérés, szankcionálás ígérete, büntetés stb... minden áldott alkalommal elmondtuk, hogy nem bántjuk, csak szépen simi stb. nem szabad harapni az fáj a másiknak stb - de falra hányt borsó. Utóbb kitaláltuk, hogyha megtörtént a baj félreültettük:van egy büntifotelünk , ott bőgött percekig míg kisomfordált bocsánatot kérni . Ez kb pár órás javulást hozott minden alkalommal, illetve ha rászóltunk hogy vegyen vissza különben mehet a fotelbe, akkor láthatóan próbálta magát visszafogni. De még így is előfordult, hogy elkapta az indulat és harapott vagy ütött.

Kb 8-10 hónapon át tartott ez a harapós időszak, és ennek kb a felében már bölcsis volt. Ott nagyon hamar "vezérbika" lett, mert ugye erősebb volt mindenkinél és ha valaki kekeckedett vele, azt azonnal ledózerolta. A lányok egy idő után nem is mertek vele játszani, féltem hogy teljesen perifériára fog szorulni. A gondozónénikkel mindig megbeszéltük hogy mit hogy kéne, végül ők is alkalmazták a büntiszéket nála, ami talán bevált... de nagyjából akkoriban kezdte érdekelni (mert tudta és értette korábban is, csak kb lesz*rta), hogy milyen szomorúság nekem/nekünk az ő viselkedése, illetve, hogy a többieknek ez valóban rossz. És kezdett megváltozni. Most 2.5 éves, még mindig szilaj, de már elvétve harap, elvétve csap oda, csakis akkor, ha már nem lát más lehetőséget lezárni az adott - számára frusztráló - szituációt. Talán az is közrejátszik, hogy mostmár nagyon szépen és választékosan beszél, tökéletesen ki tudja fejezni magát ami megkönnyíti az életét. És talán az is közrejátszik, hogy agyban eljutott oda, hogy más módokon is képes kezelni a konfliktusokat, nem csak erőfölénnyel képes érvényesíteni az akaratát.

Szóval még előfordul néha-néha hogy bedurvul, de rengeteget javult a helyzet, és meglehetősen rövid idő alatt.

én csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg következetes lenni, azonnal csírájában elfojtani a próbálkozásokat, ha lehet megelőzni, ha elkéstek akkormeg azonnal szankcionálni. És éreztessétek vele, hogy szeretitek őt, a személyével minden okés számotokra, csak a viselkedését helytelenítitek. Próbáld meg kitalálni, mivel tudod "büntetni" , minden gyerekhez más a kulcs, pl a lányomra lehet hatni észérvekkel és érzelmekkel, de ha minden más csődöt mond, azzal meg tudom fogni őt, hogy elveszem az épp aktuális kedvenc játékát... a fiamnál az vált be, hogy ki lett vonva a forgalomból.


Szóval ha az én "miniterrorista" fiam is megszelídült kissé, akkor bizonyára van remény a többi indulatos-harapós kisgyerek számára is :) Kitartás!!!

:D

2012. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Köszönöm mindenkinek a kommentet. Megpróbálom a dolgokat. Jó lenne ha kinőné valahogy. Bár szerintem nem fog gyorsan menni. Főleg, ma derült ki, hogy felvettek egy melóhelyre és megyek, Anyukám és a Párom fog rá vigyázni. Így nehéz lesz figyelnem a dolgait. Kedves utolsó válaszoló. Nagyon kimerítő, hosszú leírást adtál. Nálunk is ment a sarokba állítás, talán működik. Természetesen mindenkinek megy a zöld kezecske!! Köszönöm még egyszer!!!
2012. máj. 22. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!