Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlpörög? Mitől lehet ez?

Túlpörög? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 4,5 éves.

1 éve csinál olyat, ami aggaszt. Játék közben, játszótéren, mesenézés közben is. Oviban is, itthon is.

Tulajdonképpen olyan, mint mikor a kislányok izgalmukban röpködnek, csak ő nem legyez a kezével, hanem forgatja a csuklóját, vagy az egyik kezét az arca elé teszi mint egy tükröt. Közben ugrabugrál, és izgatott. A beszéde is akadozik másfél éve, voltam vele logopédusnál és pszichológusnál is. Azt mondták hogy kinövi, mert nem dadog, hanem akad a beszéde, és ez normális ilyen korban. Valóban jobb a helyzet. De a kettő együtt aggaszt picit. Alapjáraton lassan érő gyerkőc, mert mondjuk idén nyáron lett éjjelre is szobatiszta. A hétköznapi fejlettségben viszont teljesen rendben van. Egy szinten van a társaival, ügyesen versel, számol, rajzol a korának megfelelően. Meg is dícsérték oviban, hogy sokat változott a nyáron. Kiscsopiban sokkal zárkózottabb volt.

Aggaszt ez az izgatottság dolog nagyon. Simán kizökkenthető, szólok nekj, rögtön válaszol is. Csak vannak ezek a túlpörgős pillanatok. Tulajdonképpen minden ok nélkül pörög túl.

Járt valaki hasonlóképp? Miért lehet ez? Mit tegyek? Vigyem el kineziológushoz, pszichológushoz, vagy ez valamennyire normális, és majd kinövi? A dokink azt mondta tavaly, hogy semmi ok az aggodalomra, majd kinövi. De akkor még nem emelte a kezét az arcocskája elé.

Aggódom, hogy az én egyébkébt nagyszájú, örökmozgó kisfiam nem szorul e valamilyen fejlesztésre. Volt valaki hasonló cipőben? 😕



2016. szept. 15. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Angyalom! :/ nem vok szakértő,de ha azt mondod ki lehet zökkenteni akkor nem nagy a baj,szerintem szólj rá kedvesen,vagy ahogy eddig csináltad,hogy kizökkentsed. Max a házi orvost is megkérdezném,de én nem vagyok híve annak,h netán gyógyszert kelljen adni neki vagy bármely gyereknek,szóval szerintem nem ilyen nagy a baj. Talán azért van ez mert te irtad,lassan érő. És most meg sokminden változott az életében. De ez az én gondolatom,én így cselekednék a helyedben.
2016. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Gyógyszert biztosan nem adok neki. Én is úgy csinálok, ahogy te írtad. Beszélgetek vele tovább, vagy csak szólok neki, higy jöjjön, csináljunk ezt vagy azt. 😊
2016. szept. 18. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!