Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől riad fel éjszaka a 3...

Mitől riad fel éjszaka a 3 hónapos babám?

Figyelt kérdés
15 hetes a kisfiam, idáig gyönyörűen aludt éjszaka, viszont két hete hajnal 2-3 között felriad és sírni kezd. Megsimogatjuk, esetleg a szájába tesszük a cumit és alszik tovább,de 2 óra múlva újra kezdi. Éhesnek nem éhes,mert hiába próbáljuk etetni, csak nyalogatja a cumisüveget,de nem kezdi szívni. Fél 8-8 körül alszik el és 5:30-kor kelt idáig. Ezt most is tartja, csak közben vannak ezek a felsírásai. Kérlek segítsetek,mert kétségbe vagyok esve,hogy mi történik vele és hogyan segítsek rajta. Tehetetlennek érzem magam. 28 éves, első gyermekes anyuka
2023. márc. 16. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás, alvásborulás. A legtöbb baba 3-4 hóig átalussza az éjszakát, és ilyenkor kezdődnek az ébredések.
2023. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
3 havonta lesz ilyen :) növekedési ugrás,idegrendszeri fejlődés,fogzás.
2023. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Hát pedig csak éhes lehet, mert 8-tól fél 6-ig sok egy ilyen kicsi babának evés nélkül még.
2023. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3as, ha ez így általánosságban igaz lenne, akkor egy gyerek se aludná át az éjszakát ekkora korban, márpedig azért szerencsére gyakori (sőt a leggyakoribb, hogy 3-4 hónapos korig tök jól alszanak, aztán csak lesel, hogy mi ütött beléjük :D).
2023. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fiam 6-12 hetes koráig átaludta az éjszakát. Hang nélkül, 12 órát egyhuzamban. Aztán azóta se. 😅

Most 10 hónapos, mindig van valami. Mozgásfejlődés, növekedési ugrás, fogzás. Bár mindent a fogzásra fogunk nála, de egy darab nincs még neki. Jó éjszakán csak 3x kell mennem hozzá. 1x eszik.

Rossz éjszakákon meg nem is számolom.

2023. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok, nekem azt tanították, hogy az ilyen átalvós babákat is ébreszteni kell az etetéshez, mert sok nekik egy éjszakányi éhezés.
2023. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6os, hol tanultál ilyet és legfőképp mikor? A 60as években? Mindkét gyermekem 6 illetve 8 hetesen átaludta az éjszakát, ami valóban azt jelenti hogy eselte elaludt, reggel felkelt és jelentem az egyik 15 éves, a másik 2,5. Köszönik szépen nagyon jól vannak. Ráadásul a kérdező írta hogy kínálja, de nem kéri.
2023. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6os,

Legfeljebb orvosi utasításra, ha nem gyarapodik/fejlődik megfelelően. Egyébként isten ments, hogy alvó babát felébressz. Ha éhes, jelzi.


#4

2023. márc. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os megnyugtatlak,hogy bepótolja napközben. Havonta 800gramm és 1,2kg között hízik. Mellesleg nem az volt a kérdésem,hogy normális-e,hogy sokat alszik alapjába véve. Hidd el védőnő rendszeresen látogat bennünket, sőt az orvoshoz is járunk.


Többieknek köszönöm szépen a magyarázatot, így már értem. Kinél mennyi ideig szokott tartani ez az állapot? Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Aranyosak vagytok!

2023. márc. 19. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!