Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is ilyen keveset...

Másnak is ilyen keveset alszik 6 hónap körüli babája?

Figyelt kérdés
Babám ma 6 hónapos. Napkozben mar egy ideje 3x alszik rövidet, 30 max 45 perceket. Szegenykem látom hogy többet igényelne de az istenért nem tudom kitolni hosszabbra az alvasokat, nem lehet vissza altatni. Babakocsiban is fél ora, kiságyban is annyi. Napkozben nagyon nehezen is alszik el. Éjszakák is többnyire katasztrófa. Másnak is ilyen rossz alvo a babája? Mit tudnék tenni hogy ne legyen egesz nap nyugos a faradtsagtol?

2023. márc. 21. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Besötétítést próbáld ki.
2023. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Ez egyaltalan nem keves.

Napi 3 alkalom 30-45 perc, hogy lenne mar keves ?

Inkabb mar sok neki a haromszori alvas.

2023. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sötétítve alszik.
2023. márc. 21. 12:06
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy más babanak sok, en látom az enyémen hogy kevés. Egész nap dorgoli a szemét, arcát, fülét és ásítozik. Nekem ezek álmosság jelek.
2023. márc. 21. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Ha almos lenne, aludna 🤦🏻‍♀️

Akivel eroszakoskodni kell, hogy aludjon, az nem almos.

2023. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam se aludt se kiságyban, se babakocsiban. Csak és kizárolag magamra kötve tudtam altatni nappal. Éjszaka így jól aludt, mert nem volt túlfáradva.
2023. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pfff 5os sztem menj máshova észt osztani 🤦‍♀️🤣

Többieknek köszönöm.

2023. márc. 21. 14:16
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem tök relatív, kinek mennyi a sok meg a kevés alvás.

A fiam 6 hónaposan aludt 3x. Délelőtt 2-2,5 órát, délután 1-1,5 órát, meg késő délután egy 20-30 percet. Na ahhoz képest kevés.

A lányom viszont kb.3x 30 percet aludt ennyi idősen. Ő nem volt jó alvó. 3 évesen aludta át először az éjszakát is.

Kérdező, ha álmos lenne, szerintem aludna. Attól, hogy dörzsöli a szemét, nem feltétlenül fáradt. A fiam 10 hónapos, állandóan dörzsöli a szemét, meg fúrja bele a fejét mindenbe. Neki speciel a foga jön. :)

2023. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8as köszönöm. Ő is furja a fejet mindenhova, 4 foga van es kettő már majdnem kint. Persze lehet a fogzas miatt is.
2023. márc. 21. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, hogy majd alszik, ha álmos. A babák többségének kell a segítség az elalváshoz. Ha nem segítesz, akkor rengeteg órát ébren tudnak lenni, de nyűglődve. Ha nyügi és dörzsöli a szemét folyamatosan, mutatja az álmosság jeleit, akkor biztosan álmos. A nappali alvásidők normálisnak tűnnek, szerintem az éjszakák miatt nem lehet kipihent eléggé (írtad, hogy katasztrofális). Illetve lehet, hogy nappal is felébred az alvásciklusa végén egy mikroébredés során, és nem tud visszaaludni, pedig aludna. Én erre tippelek.
2023. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!