Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálunk rosszul az esti...

Mit csinálunk rosszul az esti rutinnal?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves kislány és 1,5 éves fiú anyukája vagyok. Mostanában nagyon nehezen alszanak el este illetve mindig kell hogy feküdjünk ott mellettük vagy az ágyukban vagy a szőnyegen amíg el nem alszanak. Sajnos van hogy 22:00 óra lesz mire ez megtörténik és azért az embernek nagyon sok dolga lenne amit napközben nem tud elintézni mert velük foglalkozik. Ha megpróbálunk kimenni akkor megy a sírás, mindkettőnek én kellek, de egyszerre két helyen nem lehetek. A kicsi fogzik, meg szeparációs szorongás tünetei is jelen vannak. A lányom talán el is aludna ha a fiam nem hergelné fel. Állandóan nyög meg hívogat hogy menjek be hozzá. Arra lennék kíváncsi hogy más hogy szoktatta rá őket hogy esti meseolvasás után alvás van???

Nálunk ez az esti rutin : fürdetés fél 8 körül, mesenézés amíg kakaózik, 20:30 körül olvasás, 21:00 alvás. De ahogy írtam van hogy 22:00 óra lesz mire megnyugszanak és elalszanak.

Reggel 7-7:30 körül kel a lányom, fiam 8-8:30 körül. Napközben talán 1 órát alszanak, de van hogy kevesebbet.


2023. jún. 25. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elalvás elött ne nézzenek tévét és ne kakaózzanak, mert ez a két dolog felpörgeti őket, nem csoda, hogy nem alszanak.


Reggel keltsd őket korábban, mert ha egyszer ennyi az alvásigényük, akkor ennyi. Az én két évesen 6.30-kor fel, napközben 1-1, 5 órát alszik és 9, mire elalszik, néha több.


Az altatás meg ilyen, nekem is bent kell lennem vele, ők még nem nagyon tudnak egyedül elaludni.

2023. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mesenézés és kakaó. Ezeket este el kellene hagyni. Az idegrendszerüket teljesen bepörgeti. Az este legyen csendesebb, mesélj nekik te könyvből vagy fejből. Még a hangoskönyv is jobb mint este a tv.

A vacsora legyen könnyebb, de laktató. Határozottan köszönj el tőlük, jóéjt puszi után következetesen ne járkálj be hozzájuk minden nyikkre.

2023. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Kakao helyett karob, probaljatok ki, por formajaban kapni, abban nincs koffein.


Lefekves elott legalabb 2 oraval semmilyen kepernyo, tv, telefon, mittudomen mi, ne legyen mar.

2023. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem kakaó, sem mesenézés nincs. Mégis ez van.

A fiam 4 éves, a lányom 1.5.


Nálunk 8kor van vacsi, utána fürdés. (Addig udvaron vagyunk).

Majd kezdődik az altatás.

A kicsi pl 10perce aludt el, a nagy még fenn van.


Én mondjuk nem stresszelek ezen. Én amugy is fenn vagyok kb éjfélig (a dolgom nappal megcsinálom mellettük simán, ilyenkor már csak relax van), cserébe reggel alszanak 8-fél9ig.


Oviidőben, mikor 7kor kelés van, akkor 9fele aludtak el este.

(A nagy nem alszik nappal, a kicsi kb 3/4órát)

2023. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok! Igyekszünk ezeket minimális szintre vinni. Most inkàbb kint szoktunk lenni, az esti mesézés azért kell néha mert úgy tudjuk őket lenyugtatni amíg ezt azt megcsinàljuk.

A kakaó az teljesen elhagyható, mert volt egy nagyon hosszú időszak amikor nem kakaózott és nem is kérte. Köszi mindenkinek!

2023. jún. 25. 22:47
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Tévével csak látszólag nyugtatod le, mert rámered. Közben az idegrendszerét rengeteg inger éri, ami miatt nem fog tudni elaludni. Kakaó pedig tele van koffeinnel.

Gyerekeket bizony altatni kell. Ha mindkettő szeretné hogy ott légy vele,miért nem teszed őket egy szobába? Akkor mindkettővel ott lehetsz. Én lányom még iskolás korában sem aludt el egyedül. Kisfiam most 2,5 éves, ő is 22 óra körül alszik el. Reggel 8ig alszik. Mivel én 1t óráig biztosan fent vagyok engem nem zavar. Napközben megcsinálom a dolgom, éjjel már csak sorozatozok, pihenek.

2023. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk reggel és napközben nézhet tévét, de este tilos volt mindig is, nem is szoktunk este tvt kapcsolni, így nincs is igénye rá akkor. Már iskolás.


Múltkor egy kedvenc disney mesét megígértem neki h megnezhet és nappal nem volt rá idő, így alvás előttig húzódott a vége . 2 órán át forgolodott aztán az ágyban és maga kérte hogy alvás előtt tényleg ne legyen tv, mert szörnyű hogy nem tud aludni.


Ekkor döbbentem rá hogy milyen hatással is van rá és milyen jól tettük hogy leszoktunk az esti tvről. Hála a netflix, hbo, disney csatornaknak, nem kell a folyamatos kábel csatorna szemete.

2023. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Jól írták az előttem lévők. Se kakaó, se tv (se más képernyő) este.

Délután 5-től már ne legyen képernyő. Könyv, zene (nem telefonon, hogy nézze is) mese fejből.

2023. jún. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Hat nem csodalkoznek a helyedben. Nyilvan a kakao, es a mesenezes az oka. Meg kell reformalni az esti rutint, nincs se kakao, se TV.
2023. jún. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Melegük is lehet én fiam is 2 éves fél 11 utan aludt el..nyűglődött.A kicsi 6 hetes ő is nehezen aludtel plusz a 9 éves unokaöcsém is szenvedett.Meleg van..
2023. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!