Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálunk rosszul?

Mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés

12 napos a babánk, és iszonyat sokat van fent, kínlódás minden napunk.

Ma is 5kor indult a napunk. Cicizett fél órát, majd próbáltuk büfizetetni vagy 20 percen keresztül (ez mindennap így van, mert egyszerűen nem megy neki, és ha egyáltalán nem sikerül akkor biztos visszajön az összes tej).

Akkor nagy nehezen büfizett, de még cicit akart, kapott, közben bekakált, pelusozni kellett.

Utána megint egyértelműen cicit akart, kapott, de úgy habzsolt, hogy visszajött neki az egész. Utána elkezdett csuklani, amitől szintén nem alszik vagy 15 percig, és ez napi 4-5 alkalom.

Itt van fél 8 és még most is próbálja az apja elaltatni.

Utána, ha lerakja a kiságyba 5 perc múlva visít.

És ez megy 9 napja mióta itthon vagyunk.

Biztos vagyok benne, hogy ennyi idő alatt túlfárad, de egyszerűen nem hajlandó elaludni. Maximum rajtunk, de nem tudunk egész nap feküdni.

Az éjszaka az megint egy külön téma, mert még egyszer sem aludt a kiságyában.

De mit lehetne csinálni, hogy ne 1,5 óra legyen a szoptatás meg utána még a plusz kínlódás a büfizéssel?

Volt kint szoptatási tanácsadó tegnap. Szerinte is elég hosszú ez az idő, amit egy-egy szoptatással eltöltünk.

Bár inkább az zavar minket, hogy egyszerűen nem tud hatékonyan büfizni, és azzal szenvedünk órákat.


2022. jún. 15. 07:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Még nagyon pici, az első hat hét a túlélésről szól, semmi másról. Éretlen a gyomra, idő kell, napról napra fejlődik. Kitartás!
2022. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
egy nagy kalap kitartást nektek.. bele kell tanulni, meg kell szokni. a matricaságra, meg hogy rajtatok alszik, a rugalmas vagy szövött kendő jó megoldás lehet :)
2022. jún. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen, igyekszünk kitartani! 😊

Van kendőnk, de sajnos bem opció a használata lakáson belül, mert 27 fok van bent, és olyan helyen van a klíma, hogy ha megy, akkor nem tudok semmit csinálni, mert folyton előtte járjálnék, és félek megfázik. Ha meg nem indítom el, akkor pokol ez a hőmérséklet a magamra kötött baba nélkül is. 🥺

2022. jún. 15. 08:20
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarok károgni, de a fiam 5 hónapos koráig csak rajtunk volt hajlandó aludni, vagy babakocsiban nappal. Este szorosan mellettem, pedig előtte kijelentettem, hogy márpedig nem fog a mi ágyunkban aludni. Aha, amikor 3 napja nem alszol a fél karodat odaadnád egy óra alvásért. Kendő hasznos tud lenni, bár nekem a fiamnak októberben melege volt benne. Vegyetek babytai-t az szellősebb kicsit. Amúgy meg kitartás, hidd el egyre jobb lesz. Nagyon hamar eltelik ez az idő még ha most kegyetlennek is tűnik. Aztán azt veszed észre, hogy hoppá nem sír a kiságyban, hoppá már nem a cici minden. :)
2022. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell most semmit se csinálnod, csak a babával foglalkoznod. Kosd magadra, vagy parod, menjetek el setalni. Elrazza, jót alszik. Utana lehet konnyebb lesz vele ha kipiheni egyszer magát. Vagy babakocsi seta..
2022. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen büfiző babáknál hatékony, ha többször lerakjátok pl. az ágyra pár percre, majd felveszitek ismét. Ezt meg lehet ismételni többször is, hogy a levegő könnyebben feljöjjön.
2022. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezzel az ágyra lerakós dologgal próbálkoztunk, és tényleg működik, mindig olyankor tud büfizni egy jót, ha egy ilyen után felemeljük.

Amúgy az a legfárasztóbb, hogy minden miatt azonnal a nulláról elkezd iszonyatosan üvölteni.

A szoptatási tanácsadó is mondta, hogy amikor ébredezik figyeljük a korai éhségjeleket, és elkerülhetjük, hogy iszonyatosan sírjon. De nála nincs ilyen. Alszik, majd elkezd keservesen sírni. Aztán ugye, ha nem sikerül elsőre bekapni a cicit, mert eddig az is nehezen ment neki, mert le volt tapadva a nyelve, most meg még rossz a technikája, akkor szintén rögtön üvölt, és rángatózik, próbálja lökni ki magát a karomból, karmol, csíp, rángatja a fejét tiszta idegből.

És igazán ez az, ami borzasztó ijesztő nekünk, hogy ennyire hevesen, "hisztisen" reagál. Nem is a szimpla sírás a gond.

2022. jún. 15. 09:15
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen. És tök normális, akkor is, ha az ellenkezőjével nyomasztanak.

Mi 3 hónapig majdhogynem WCre is együtt mentünk, mert a fiam csak akkor nem ordított, ha fogtam. Utána hirtelen érdekes lett a nagyvilág is, amióta kúszik, meg már nem győzök a sarkában lenni, de az elején éjjel nappal 0-24 komolyan mondom rajtam és /vagy a mellemen csüngött. El fog múlni ez az idő, a legegyszerűbb, ha csak hagyod megtörténni. Minden más ráér (kaja, lakás, stb).

2022. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
7. A fiam is ordított ha éhes volt. Ordított ha kakilnia kellett, ha álmos volt, ha felébredt, ha mentünk valahova, ha otthon voltunk. Most 8 hónapos és hónapok óta igazi mosolybaba. Csak akkor sír ha elvágódik mostanában. Szóval nem fog így maradni, de ezen tényleg csak túl kell lenni. Hidd el, semmit nem csináltok rosszul!
2022. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy normális a dolog, és valószínűleg nem mi rontjuk el!

Igazából a szüleim azok, akik nyomasztanak ezzel, mert én igazi álom baba voltam, és nem értik, hogy van olyan baba, amelyik sír mindenen, nem alszik a kiságyban, stb.

2022. jún. 15. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!