Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálunk rosszul?

Mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés

11 hetes a kisbabám, és az utóbbi napokban borzasztó nehéz az altatás. Mondjuk, ha őszinte akarok lenni, eddig nem is kellett altatnom igazán, mert mindig bealudt evés után, de mostanában sokszor nem, és nem is bírom elaltatni.

Most hajnalban is 3:45kor megetettem, de már közben láttam, hogy baj lesz, mert nagyon éber, vidám volt. A sejtésem be is jött, nem aludt el.

Próbáltam büfiztetni, alig jött valami. Amikor leraktam a kiságyba, akkor elkezdte a szokásos lábdobálást, amit nem igazán tudunk hova tenni. Lehet, hogy fáj a hasa? Egyszerre felhúzza mindkét lábát, majd izomból lecsapja, de olyan szinten, hogy dübörög az egész kiságy, simán lehet hallani a lakásban bárhol.

Sokszor úgy dörzsöli a szemét, hogy majd' kikaparja.

Közben folyamatosan rágja a kezét, ha felveszem, a vállamra terített pelenkát nyalogatja, de elvileg nem éhes, mert nem fogadja el az üveget, csak lökdösi. Biztos, hogy fáradt, de nem értem, hogy miért nem bírom elaltatni sehogy. Pedig már úgy érzem mindent megpróbáltam.

Ez megy napközben is, de eddig azt hittük, hogy túlfárad, és emiatt túlpörög, de most alig volt ébren, mégis ugyanaz a "balhé" volt.

Napközbeni alvásokkal az a baj, hogy mindenhol azt olvasom, hogy ha már ásít, akkor fáradt. De a mi babánk eleve ébredéstől kezdve a következő alvásig ásítozik születése óta...a doki szerint semmi baja.

Amúgy, múlt héten kapta meg a Rota elleni oltást, talán mintha azóta lenne ilyen rossz a helyzet. Állandóan pukizik, nagyon sokszor borzasztó büdöset, előtte ilyen nem is volt. Folyamatosan kap probiotikumot, és ennek ellenére is.

Szóval nem tudom, hogy hasfájós, csak ő nem sír, hanem lábat dobál vagy csak szimplán béna vagyok, és nem jól altatok.


2022. aug. 20. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csináltok rosszul. Az én fiam ebben az időben napközben csak kendőben aludt, vagy konkrétan rajtam. Éjszaka meg mellettem, mert a kiságyban 20 percenként ébredt. Nem vagy béna, de sajnos azt nem mondják el, mit csinálj, ha a babád nem akar a kiságyban aludni. Persze lehet hasfájás is. Tornáztasd meg, babamasszázsra is elviheted. Kitartás, hamar véget ér ez az időszak, de nagyon nehéz.
2022. aug. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amúgy van, hogy alszik a kiságyban, sőt eddig ott aludt, de most nem tudom mi változott.

Hordozni sajnos nem tudom, mert 28 fok van a lakásban, klíma ide, klíma oda,és külön külön is meggyulladunk,nemhogy összekötve, pedig nagyon szerettem volna, még kendőnk is van.🥺

2022. aug. 20. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a fogai azért tömi a száját, vegyél neki rá valamit dologél/ anaftinbaby. Az én gyerekem is dobálja magát hihetetlen mit letud művelni álmába egy egész torna gyakorlatot. De az elején felkelt rá szinte mindig, sokszor megborulhat még az alvási szokása.
2022. aug. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekem egy éves koráig jó néhány altatási praktikát kipróbáltam. Amíg kicsi volt, közöttünk aludt el pólyán, aztán átraktam a kiságyba. Aztán volt, hogy napközben nem tudtam elaltatni, akkor ringattam és verset mondtam neki, ez is működött pár hétig, aztán jött, hogy simogatom míg elalszik, vagy hagyom békén. Szóval nálunk ahogy nőtt úgy lettek mások az igények.
2022. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!