Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hálózsákban vagy takaróban...

Hálózsákban vagy takaróban altattok?

Figyelt kérdés

Tudtok linkelni babatakarókat? Kaptunk rengeteg plédet, vékonyat és vastagot is, meg kb. 8-10 babahálózsákot, de anyum szerint kellene egy babatakaró.


Én meg egyáltalán nem látom át, hogy a plédek most babatakarók-e vagy sem. Huzatuk nincs.


Azt sem tudom, hogy kell-e takaró vagy csak berakod a gyereket a hálózsákba?


2023. jún. 26. 07:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen melegben egyik sem.

Másrészt meg szerinted mire jó egy pléd, ha nem arra, hoyg betakard vele a gyereket?

Meg plédre eleve nem szokás huzatot tenni.

2023. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyikbe sem.

Lerúgja, beletekeredik, fejére húzza.

Hálózsákba meg ordít, az is megcsavarodik.


Alapból se télen se nyáron nincs hideg a lakásban, télen is egy hosszú bidy+leggingsben aludt takaró nélkül (szeptemberi baba)

2023. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, mennyi idős a gyerek. A fiamat kb 7 hónapos koráig altattam hálózsákban, amint felállt az ágyban, esélytelen volt. Amúgy nyáron vékonyat használtunk erre a célra. Utána sima takarót kapott. Ha melege volt, kitakarózott. De nálunk nincs olyan elviselhetetlen meleg nyáron sem.
2023. jún. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Olyan babatakarónk, amire huzat kell, nincs.

Van 2 pepcós vékony plüssanyagú, 1 vastagabb KIK-es (de az felesleges vétel volt, mert fűtési szezonban sem kell), meg egy kolléganőm által kötött takaró. Ezt a takarót használjuk 99%-ban, a picit plüssöket hűvösebb időben babakocsiban.

Most is max a derekáig betakarom vele, de jelenleg rövidujjú bodyban vag ujjatlanban alszik. Kibújik alóla, merr mindig vándorol a kiságyban. 🙂

2023. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Takaró. 7 éve.
2023. jún. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1 Gőzöm sincs, mi is nyáron vékony pléddel alszunk a férjemmel, de múltkor itt jártak ismerősök, akkor nekem még takaróm volt, és nevettek rajta, hogy neki csak “ilyen” takaró jut. Magunknál nem is zavar. De gondoltam lehet tényleg nem szokás pléddel takarózni csak a babakocsiba lehet rakni vagy passz, ráadásul anyumnál becsípődött ez a takaró, ha most nemet mondok neki megint, hogy ne vegye meg és mégis kell, akkor évekig fogom hallgatni, hogy “ő előre látta”.


#3 Újszülött, nyár közepén jön. De van klíma a lakásban, az ő szobájában viszont nem fogjuk használni szerintem vagy max akkor, ha nincs ott.

2023. jún. 26. 08:23
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Klasszikus hálózsákot addig használtunk, míg nem forgott. Mióta forog, tipegő hálózsákja van, de csak ritkán használjuk, ősszel és tavasszal, mikor már/még nincs fűtés a panelban.

A takarót újszülöttként is lerúgta, ez most is így van másfél évesen. Ahogy megérzi, álmában elkezdi ledolgozni.

Ha van sok plédetek, teljesen felesleges venni még egy takarót.

2023. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi a különbség a normál és a tipegő hálózsák között?
2023. jún. 26. 08:31
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
A tipegő lyukas, k8lóg a lába, tud benne járni.
2023. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jún. 26. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!