Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet életben maradni...

Hogy lehet életben maradni alvás nélkü?

Figyelt kérdés

Nemsokára másfél éves a kislányom és egyre rosszabbul viselem a nemalvást.

Az apjával már a fáradtság miatt veszünk össze, teljesen széthullik körülöttem minden.

Fizikai problémáim is vannak, folyamatosan előjön nálam valami nyavalya, amiket kivizsgáltattam de úgy néz ki h a kimerültség okozza a betegségeket (cikluszavar, hólyagproblémák, hüvelyi betegségek, migrén).

Ha gondolkoztam is volna több gyerekben, teljesen esélytelen lenne.

Éjjel nem alszik, nappal pörög.

Végem van.


És sokan számolnak be arról, hogy 3-4 évesen is minden éjjel felébrednek a gyerekre.


Sajnos mindig nehezen viseltem ha felébresztettek éjjel, de ennyire durva soha nem volt még.


Egyáltalán nem vezethetek városon kívül mert nagyon balesetveszélyes lenne.


Bölcsőde nem lesz megoldás, mert akkor ugyanúgy nem fogok aludni, de még kelhetek 6kor és dolgozhatok egész nap. Rettegek a szeptembertől.


Nem tudom kibírom-e még 2-3 évig ezt, attól félek kórházba fogok kerülni mert a szervezetem feladja.


Amint lerakom este a gyereket, azonnal fekszem le aludni, de napközben már nem tudok, mert mire ellazulnék, elálmosodnék, elaludnék kel a gyerek.

Az se megoldás ha apa kel fel, mert ugyanúgy felébredek a sírásra (füldugóval is), ráadásul vele nehezebben alszik vissza, többet vagyok úgy ébren.

Meg már ott tartok, hogy ha egy éjjel többet alszok véletlenül, kimerültebb vagyok másnap, mint egyébként...


2023. jún. 27. 14:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Ejjha ezt a hisztit olvasni is faraszto !
2023. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
27%
Ha a babaszoba gyerekbiztos, akkor bébiőr bekapcsol, ajtó rácsuk. Hidd el, egy idő után ha nem is alszik végig éjjel, megtanulja, hogy nincs sírás, kiabálás.
2023. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1

Úgy van drága, rúgj belém egyet, nincs elég bajom.

Gratulálhatsz magadnak, ügyes voltál.

2023. jún. 27. 14:44
 4/20 A kérdező kommentje:

#1 a betegségek kialakulása a kimerültségtől és a stressztől, illetve az, hogy balesetveszélyes vezetnem, az hiszti....

Maradna az ilyen csendben..

2023. jún. 27. 14:46
 5/20 anonim válasza:
82%

Kérdező, az olyanokra, mint az 1. válaszoló, felesleges reagálni!


Az anyák többsége sajnos ilyen, rugdossa a másikat. Neki minden hiszti, mondván, neki még ennél is sz_rabb, mégis kibírja hang nélkül és anya vagy, ez a dolgod, ezt vállaltad. Az ilyenekre felesleges a szót pazarolni.

2023. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5 igazad van, miután elküldtem már én is éreztem h nem kellene írni erre.

Csak most annyira padlón vagyok, h még egy ilyen is rosszul tud esni :(

Mélyponton vagyok teljesen :(

2023. jún. 27. 14:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk. 15 hónapos, de 3x kel éjjel, van hogy még le sem fekszem, már kel. Amíg alszik, addig a kertet csinálom (kertépítésben vagyunk), ami fizikailag is nagyon kifáraszt. Nem tudom, hogy nektek milyen, de nálunk vannak jobb meg extra rossz napok. Az extra rosszakon félreteszem a feladatokat, házimunkát, kertet és tényleg minden szabad percemben pihenni próbálok. Ha nem is alszom, csukott szemmel pihenni is számít valamit. Ráadásul 7 hónapos terhes vagyok, úgyhogy néha tényleg extra fáradt vagyok. Pihenj, amennyit tudsz, csukd be éjjel a szobád ajtaját, hogy tényleg csak azt halld, ha felkel, ne minden nyöszörgést, és feküdj le aludni, amint letetted a gyereket este. Az enyém 8,5 órát alszik éjjel, az is nehéz. Aztán valószínűleg nem fog még 2-3 évig tartani, minden hónappal több az esély, hogy egyszer csak arra fogsz kelni, hogy becsuktad a szemed és mire kinyitottad legközelebb, reggel volt. :)
2023. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Mennyire van el az apjàval nappal? Kivehetne par nap szabit, ès akkor ő elvan a gyerekkel, te meg elmennel valami csöndes helyre (rokon, ismerős, bèrelt szoba) aludni. Estère meg visszamennèl. Ès ezt pàr havonta megismètelhetnètek.

Kitartàs! Ahogy nő a gyerek, azèrt àltalàban nyugodtabban alszanak. Ha fel is èbred egyszer-egyszer, az nem.ugyanaz, minthogy egèsz èjjel fenn legyèl vele.

Ha mellettetek aludna, az nem lenne megoldas? Akkor nem sìrva èbredne, màszkàlàs nèlkül lehetne visszaaltatni.

Ha alapbòl pörgős, akkor extra fàrasztò napjaid vannak. Akinek nyugisabb a gyereke, az nem tudja beleèlni magàt. Első kèt vàlaszolònak valami baja van, ne is figyelj ràjuk.

2023. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nagyszülői segítséggel. Ment a mamihoz aludni, én otthon aludtam.


Nálatok ez nem opció? Egy egy nap sokat segít.

2023. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Én ekkor hagytam abba a szoptatást, azt hittem az is ront azon, hogy nem alszik. Kicsit javult, majd romlott ismét az alvása. De arra elég volt, hogy a tartalékai ismét feltöltődjenek.
2023. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!