Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor valtott at a gyermeketek...

Mikor valtott at a gyermeketek a napi egy alvasra? Hogyan zajlott?

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 05:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan. Borzalom volt😅 Én még próbáltam volna altatni délelőtt hisz még kicsi volt, de egyre többet kínlódtunk. Aztán egyre többször nem sikerült a művelet de délután jobban aludt. Így elengedtem a délelőtti alvást.
2023. szept. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 10hónapisan, egyik napról a másikra.

Lányom 21hónapisan, 3hónap küzdelem után

2023. szept. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A fiam 1 éves kora után nem sokkal. A délelőtti alvása tolódott ki neki. Előtte elaludt fél 10-10 körül. Aztán ebből lett fél 11, majd 11, fél 12, dél. Amikor fél 11-kor aludt el, akkor nyűgösebbek voltak a kora esték már. Nem voltak nagy balhék, csak érezni lehetett, hogy mondjuk 13 órakor kelt fel.

Aztán szépen megszokta. Most 16 hónapos, kb.déltől alszik 2-2,5 órát. De van, hogy már fél 12-kor alszik, meg olyan is, hogy csak 1,5 órát sikerül. Annyi, hogy most már ilyenkor sincs szenvedés délután, jól elvan estig.

2023. szept. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1.: 15 hónaposan. Szép fokozatosan egyre későbbre tolódott a délelőtti alvása (nyilván ezt észlelve toltam is), míg délutáni nem lett belőle és azzal együtt elég volt az az egy.

2.: 20 hónaposan szintén fokozatosan, de nála nehezebben ment (nem segített ha beavatkoztam), nem állt át stabilan, nagyobb az alvásigénye a mai napig.

2023. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan kb. 3-4 hét szenvedéssel. A két alvás már sok volt, az egy még kevés, így próbáltam időben tologatni az alvásokat (nem túl nagy sikerrel). Aztán egyszercsak beállt az, hogy ebéd után alszik egy nagyot és azóta lekopogom így is maradt.
2023. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14 éves, ha teheti most is többször alszik :)
2023. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagy másfél évesen állt át végleg de hónapokig kinlódtunk. Az volt a baj, hogy 10 körül nagyon álmos volt és persze elaltattam. Délután nem mindig aludt el, de órákig álmos volt késő délután, szenvedés volt a fürdés előtti kb 2 óra. Ha húztam volna a délelőtti alvást, akkor csak fél órát aludt és onnantól volt nagyon álmos. Másfél évesen viszont nem volt álmos 11-ig, fél 12ig így előbb ebédelt, utána aludt.


A kicsi 1 évesen állt át, nagyjából zökkenőmentesen. Nem aludt el délután ő sem, és mivel a délelőtti altatás is egyre szenvedősebb volt, nem altattam délelőtt, csak ebéd után.

2023. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!