Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális,hogy egy 2 hónapos...

Normális,hogy egy 2 hónapos baba napközben szinte semmit sem alszik?

Figyelt kérdés

Kb 5 hetes koráig aludt rendesen,napközben 2-3 órákat,aztán ahogy nőtt,egyre hosszabbakat este. Az esti alvással általában nincs gond,6-7 órákat alszik egy huzamban,de napközben van,hogy nulla. Altatom az ölemben,babakocsiban, cicizés közben is bealszik,de amint leteszem,már ki is pattan a szeme. Ha próbálom visszaaltatni és talán sikerül is,ugyanúgy felkel,miután lerakom. Nem egy sírós baba,nem hiszem,hogy a pocakkal lenne baj,akkor van hangja,ha éhes,illetve most egy ideje,ha fáradt,de tényleg hiába altatom sokszor fél órákat és úgy teszem le,semmit sem alszik. Tudom,hogy a front és ezer dolog miatt lehet,de olyan tanácstalan vagyok és nem hiszem,hogy ez túl egészséges lenne számára. Mivel tudnék neki segíteni,hogy napközben is aludjon valamennyit?

Kezdő anyuka,9 hetes baba,dísznek való védőnő...



#alvászavar #9hetesbaba
2023. szept. 25. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát, úgy nehéz, ha felébred arra, hogy leteszed. Lehet, hogy az a fajta, aki csak úgy tud elaludni, ha fekve szoptatod, aztán otthagyod aludni.
2023. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De eddig ezzel nem volt gond és semmit sem csinálok máshogy. Ezért sem értem,mi lehet a gond.
2023. szept. 25. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
A babák is változnak. Teljesen mindegy, eddig hogy aludt. Ha most csak a karodban alszik el, akkor nem tudsz mit csinálni. Vagy megpróbálod, amit az egyes válaszadó javasolt.
2023. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális.

Olvass utána milyen idegrendszeri problémákat tud okozni a babáknál az alváshiány.

Ha a védőnő nem segit, ott a gyerekorvos!

2023. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos kora után kezdődött, hogy nem lehetett letenni. Vagy hurciban, vagy cicin aludt én pedig mellette. 9 hónapos koráig csak kontaktalvásra volt képes.

Nyilván szar volt, úszott a lakás, de erre volt akkortájt szüksége, így nem volt mit tenni.


Egyébként a babák kontaktalvásra való vágya a legnormálisabb evolúciós törekvés.

2023. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak ölben, bújva vagy hordozoban, cicin tudott aludni. 9 hónapos koraban már a kisagyat is szétszedtük.
2023. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon káros, ha nem alszik napközben. Egyet tudsz tenni, eleget teszel a jelenlegi igényének és kendőben vagy ölben altatod. Közben ahogy telnek a hetek, hónapok, nyilván lehet próbálkozni a letevéssel, mert simán elképzelhető, hogy újra változni fog majd ez.
2023. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!