Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha lenne lehetőséged, hogy...

Ha lenne lehetőséged, hogy nagymama aludjon a tápszeres babáddal néha, néha, hogy egyszer aludj egyhuzamban 6 órát, élnél a lehetőséggel? 4 hónapos az alany. Nem provokatív szándék a kérdés.

Figyelt kérdés
2023. okt. 26. 10:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Én nem. Biztos nem hagynám máshol a 4 hónapos gyerekemet, ha pedig nagymama aludna nálunk, akkor ugyanúgy felkelnék a gyerek sírásra, mintha nem lenne itt.
2023. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Én sem. De én lehet, nem vagyok kellően megfelelő válaszadó, 1 és 3 éves gyerekeim vannak, ha esetleg a saját ágyukban is alszanak az este kezdetén, sokkal nyugodtabban alszom, ha mellettem vannak mindketten (de az 1 éves főleg). Pár hónappal ezelőtt kifejezetten nyugtalankodtam, forgolódtam, nem tudtam elaludni, amíg a kicsit magam mellé nem vettem. HA nem lennék ilyen elmeroggyant, akkor lehet, hogy megfontolnám, csábítana a lehetőség, mert amúgy 3 éve nem aludtam 4 óránál többet egyhuzamban, szóval nem hangzik rosszul egyáltalán ez a dolog.
2023. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

A fiam 3 hónapos kora óta este 20:00-tól alszik 5:00-ig, szóval nálunk annyira nem releváns a kérdés.

Az első 3 hónapban mondjuk 3 óránként kelt enni, 15-20 percig evett, utána 1-1,5 órát szenvedett a pocakfájással, utána 1-1,5 órát aludt, és kezdődött újra az egész.. Akkor mondjuk “ölni tudtam volna” 4-5 óra alvásért.


Ha a nagymama felajánlja, lehet, hogy elfogadnám. Nálunk mondjuk a férjem volt hatalmas segítség, péntek-szombat mindig ő kelt hozzá, így azon a két napon ki tudtam magam aludni.

2023. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Én igen, amennyiben a baba szívesen van velük. Mindkét nagymamát ismerem annyira, és bízom bennük, hogy tudjam, képesek normálisan ellátni egy babát, szívesen is teszik, az meg, ha nem vagyok egy mosott végtermék, abból a gyerek és az egész család is profitál, nemcsak én.

Nyilván, ha a babának rossz, tényleg csak velem vagy az apjával van el, más nem tudja megnyugtatni, stb., akkor nem kínoznám.

2023. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
6%
Jó, hát aki alanynak nevezi a négy hónapos babáját, az simán odaadja egy kis nyugiért a szomszédnak is.
2023. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem adnám oda a szomszédnak.
2023. okt. 26. 10:59
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Jól hangzik, de nem biztos, hogy működne.

Az első babám tápszeres volt, a párom meg éjjeli bagoly, úgyhogy sokszor próbáltuk, hogy ő intézi éjszaka, de általában nálam kötött ki, mert én kellettem neki.

2023. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam volna.

Most 15 hónaois, még mindig nem aludtam 3 óeànál többet. De ez az én dolgom.

Akkor fog mamával aludni., ha már tud beszélni. Ez az én szabályom.

Imádom anyát, a lányom is, de ezt most az én dolgom megoldani.

De ha neked belefér, akkor ne érdekeljen hogy ki mit gondol!

2023. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Ha a nagyi benne van, akkor alapvetően igen, de neked kell ismerni a babádat, hogy hogy viselné. Őszintén? Az enyémeknek kb fél éves korukig rohadt mindegy volt, hogy kivel vannak, lehettek volna akár a szomszéddal is. Csak legyen kaja, tiszta pelenka, meg legyenek hagyva aludni, ennyi elég volt a boldogságukhoz. 5-6 hónapos koruk után indult a "buli", hogy már nem volt nekik akárki jó. De nem minden baba egyforma.
2023. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%
Inkább aludj vele napközben. 4 hónapos nagyon kicsi és hiába tápszeres, te vagy az anyukája, a te hangod, illatod kell neki, nem csak az etetés. Van az a helyzet persze, amikor muszáj lepasszolni, mint mondjuk orvosi vizsgálat, de szerintem ez nem az. (Egyébként tudom, milyen nehéz, az egyik gyerekem 2 óránként kelt vagy 1 éves koráig és csak 3 évesen aludta át először az éjszakát, pedig akkor már dolgoztam meg ott volt egy óvódás is. De az ember hozzászokik és egy alvással nem leszel amúgy sem előrébb.)
2023. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!