Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek nagyon rosszul aludt a...

Akinek nagyon rosszul aludt a babája, és amikor végre jobb lett az alvása mikor sikerült kipihenni ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
Mármint a szülőnek. Mi 2 éve alig alszunk. Nagyon sokat ébredt, és sajnos én vissza se tudtam aludni sokszor 2 ébredés között. Volt hogy reggel 4ig fent voltam konkrétan. Fejfájás, szédülés, szívdobogás érzés. Nagyon kimerültem. Most pár napja kezdünk aludni. És én úgy érzem mintha még rosszabbul lennék. Lehet most jön ki rajtam? El fog ez múlni? Vagy valami bajom van már. Lehet pánikroham?
nov. 2. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így vagyok, ha balsikerül egy átaludt éjszaka, rendesen rosszabbul vagyok másnap.

Februárban lesz 2 a kislányom, eddig rémes volt az alvása, most kezd javulni.

Majdnem 1 éves koráig másfél órákat aludt egyben, utána 2x kelt csak, de abból egy ébrenlét másfél, két óra volt.

Most ott tartunk, hogy már nem nagyon fordul elő az éjszakázás és 7 napból kettőt átalszik, a többin egyszer felkel inni egy tejet.

Nekem még nem sikerült regenerálódni.

Úgy volt h elkezdi a bölcsit és amíg nem állok be dolgozni, addig regenerálódók, pihenek.

Na 2 hét volt a beszoktatás, utána járt 2 hetet (ez alatt a 2 hét alatt nem regenerálódtam semmit, mert rengeteg dolog volt amit muszáj volt már megcsinálni, de nem lehetett amíg egész nap otthon volt), és most második hete beteg.

Jövő hét hétfőn viszont kezdődik a munka világa, szóval se nem alszok, se nem pihenek, se nem regenerálódok.

Még szerencse h nem akarok több gyereket..

nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1, Hát én se akarok több gyereket. Hárommal felér ez az egy. Egész nap egy perc nyugtom nincs tőle. 😵‍💫 Ő nem megy bölcsibe.
nov. 2. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Az én kislányom is minimum kettőnek számít:D

Kiszámoltam h 4 emberes gyerek.

Kettőnek kell váltásban vele lenni, egy dolgozik és egy takarít.

Nem is értem, hogy a 3-4 gyerekesek hogy bírják 🤪

Nekünk a munka miatt legkésőbb 2 évesen muszáj lett volna a bölcsi, de már nem bírtam tovább, muszáj volt elkezdeni szeptember végén.

Agyrém egész nap a lurkóval lenni. Nagyon nehéz vele, folyamatosan a sírás, nyűglődés, bőgés megy...

Ha tökéletesen aludnék és tökéletesen kipihent lennék, az úgy más lenne, de így nagyon szenvedős az egész :(

nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 éves a nagylányom, szerintem mostanra már kipihentem volna (ő is 2 éves kora körül kezdte átaludni az éjszakákat), ha nem lenne a kicsi, aki még csak 1 éves, és hát ő még nem alszik jól :D Én már elfogadtam, hogy nem alszom, nem is emlékszem, milyen az, amikor kipihenten ébredek. Vagy akár csak magamtól, nem úgy, hogy valamelyik gyerek felébreszt. Amúgy a 3 évesem is még néha felébred, átjön közénk a nagyágyba, vagy pisilni kell és akkor ott csörög-zörög a fürdőszobában (amúgy ügyes, egyedül is elintézi, de hát nem néma csendben, simán felébredek rá), szóval azért most sem lenne az, a kicsitől függetlenül sem, hogy MINDIG jól alszom, de legalább néha lennének olyan napok, amikor nem a koffeinbevitelemtől függ, hogy életben tudom-e őket tartani vagy sem.
nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem akarok elkeseríteni csak a saját tapasztalatomat írom le így 5 év távlatából.

Egy fiam van aki igazi többemberes baba volt. Ha másfél órát alhattam mellette már örülhettem. 2 évesen ment bölcsibe. Direkt úgy rendeztem az életem hogy mielőtt visszamentem dolgozni és a beszoktatás között eltelt 4 hónap. Gondoltam ez jó lesz arra, hogy kipihenjem a két évig tartó dedózást és nem alvást. Nyilván ez nem mindenkinél van így... de az első két évben meg sem éreztem, hogy közösségbe jár, mert olyan sokat voltunk otthon betegen. Ráadásul covid volt szóval tényleg minden tüsszentésre haza lett parancsolva. Sokszor hetekig gyógyult egy kis náthából. Mar nem volt lázas, nem volt elesett, ilyenkor már volt, hogy a férjem vagy a nagyszülők vigyáztak rá, hogy tudjak menni dolgozni. Az első két évben rengetegszer mentem úgy dolgozni, hogy alig aludtam két órát, mert mondjuk annyit köhögött vagy orrot fújtunk.


Az a fajta fáradtság amit a rosszul alvó babák szülei átélnek azért elmúlik. Mert azért 2-3 éves kor után egészen rendeződik az alvás, de ha emelett többemberes akkor a fáradtság állandósul. Csak más formában. Már nem az alváshiány okozza, hanem az egész napos anya anya anya anya.... 😅

nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!