Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek a 4 hónapos alvási...

Akinek a 4 hónapos alvási regresszió elrontotta a baba alvását, mikor lett megint jobb alvó?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ez a regresszió nem egy átmeneti, pár hetes dolog és ezt a saját bőrömön is tapasztalom. 4 hónapos koráig nagyon jó alvó volt, enni se kelt fel éjjel, max néha 1x. De inkább átaludta az éjszakát. Most 10 hónapos és fél éve nem aludtam egy elfogadhatót... Már mindent végigzongoráztunk... Fázik, melege van, fogzik, szeparációs szorongás, éhség, szomjúság, együtt alvás, külön alvás, kevesebb nappali alvás, több nappali alvás és még sorolhatnám... Semmi nem segít. Minimum 4x kel egy éjjel, de inkább többször. Ha egy éjjel tudok 1x megszakítás nélkül 2-3 órát aludni, az már egy extra jó éjszakának számít.

Az egyedüli pozitívum benne, hogy cicin legalább 5-10 percen belül visszaalszik... Már arra is gondoltam, hogy éjjelre nem adok neki cicit, de annyira nem fogad el egyelőre semmilyen egyéb folyadékot semmiből (már itt is minden szart végig próbáltunk és próbálunk továbbra is), hogy az egyedüli folyadékbevitele az anyatej. És az se kell neki semmi másból csak ciciből. Szóval emiatt tartok az éjjeli leválasztástól...

Kb már semmi ötletem nincs, csak próbálom túlélni a napokat hulla kimerültem és reménykedem a csodában, hogy egyszer újra fogok aludni


2022. júl. 19. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem tehetsz mást. Vannak ilyen babák. Az én fiam 2 éves elmúlt amikor átaludta az első teljes éjszakáját. 1 éves korától kezdve már napközben nem is aludt. Babakorában 1-2-3 óránként ébren voltunk. Most 5 éves, ritka hogy végig a szobájában alszik, általában hajnalban felébred és átjön közénk. Nincs baja, hordtam anno dévényeshez stb. ő egyszerűen ilyen.

El kell fogadni hogy van akinél ez így van.

2022. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Ott rontottad el, h9ogy éjjel elkezdted etetni.Most már ehhez szokott és ezért nem alszik. Hagyd sírni, ne vedd ki az ágyából, ne gyújts villanyt. Néhány éjszaka után aludni fog.
2022. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Jajj de pontosan tudni hogy hol "rontottad el"... micsoda ősanyák vannak, nekik biztos mindent jól csinál a gyerekük és semmit nem rontanak el...
2022. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Isten ments, hogy az ilyen #2-höz hasonló pszichopatákra hallgass, akik kínozzák a pár hónapos kisbabájukat, jézusom.


Kérdező, az én lányom is pont ilyen volt. Akkor valamivel jobb lett a helyzet, amikor elindult (nálunk ez szerencsére 10 hónapos korában megtörtént), addig kb óránként keltünk, mert minden IS egyszerre volt- szepa, fogzás, mozgásfejlődés, stb. Aztán elindult, és kb rá következő éjjel már csak 2-3x ébredt, nekem ez felüdülés volt :D Persze utána is a fogzások meg az ilyen-olyan nyavalyák, beszédfejlődési ugrások bezavartak, de azért azok átmenetiek voltak. 1,5 éves korában választottam le éjszakára a ciciről, nem mondom, hogy éles váltás volt, de szépen lassan onnantól már egyre többet és jobban aludt, most 2 és már hacsak nem beteg, akkor átalussza az éjszakát. Ez idegrendszeri érés kérdése is, egyébként, nagyjából ez az a kor, amikor általában(!) megérnek arra a kicsik, hogy ennyi ideig aludjanak zavartalanul.


Szoptatás alatt 300mg koffein belefér biztonsággal, ez kb napi 3 eszpresszónyi mennyiség. Csak úgy mondom.

2022. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
#4 vagyok: egyébként mi együtt aludtunk (alszunk még most is), nekem ez segített szerintem túlélni a legdurvább időszakokat, amikor átlag félóránként ébredt, mert így csak rákapcsolódott a cicire és megnyugodott és lehetett vele tovább aludni, nem volt nagy dolgom.
2022. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Elég kőszívű lehet a "kedves" kettes..
2022. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1,5 éves, még mindig kel éjjel

Bár már jobb egy kicsit

4hónapos koráig átaludta az éjszakát (már a kórházban is) nagyon max 1× ébredt

4hónapos korától 8-9× kelt jobb éjjeleken

Risszabbakon inkabb nem szamoltam (10-15percenkent)

Kb 1honapja (16,5-17honapos kora ota) mar csak 2-3×ebred maximum cicizni

Es a saját ágyába is visszaszokott (mikor borultak az ejszakak magam melle vettem🤷🏻‍♀️)

2022. júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok- Nem vagyok kőszívű. 3 gyereket neveltem fel és mind egészséges testileg és lelkileg is.

Nem akarok semmire rábeszélni, csak tanácsot adtam. A gyerekek úgy viselkednek (még kamaszkorban is), ahogyan szoktatják őket.

Ha rám hallgatsz, egy-két átsírt éjszaka után nyugodtan alszotok minden éjjel. (Ha nem beteg a baba)Ha az "ősanyákra" hallgatsz, még évekig ne fogtok éjjel aludni.

2022. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
En meg a hatos vagyok és nem tudom nyugodtan tűrni ha a fiam sír 🤷‍♀️
2022. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8 és akkor mi van ha 3 gyereked van. Lehet szerinted így normális, mások szerint meg nem.
2022. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!