Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam a 6 hetes babám?

Isabella marie swan kérdése:

Hogy altassam a 6 hetes babám?

Figyelt kérdés

6 hetes hasfájós refluxos kislányom nem akar aludni.éjjel 3tól délug alszik 3-3 órát egyszer eszik közben és nappal 2 órát nagy nehezen

De alvás közben sokat mocorog,felsír,nyújtózkodik,hadonászik a kezével

A hasfájásra szó szerint mindent kipróbáltunk márcsak az idő segít

Nagyon aggódom amiért ilyen keveset alszik mert ebben a korban 16-18 órákat kellene aludnia nem 6-8 órát

Próbáljuk altatni kézben, ringatva, hintába, kocsiba, fehér zaj mellett de semmi se válik be kicsit megnyugszik néha be is szundít 5-10 percre de megint jön egy fájdalom vagy már nem tudom mi és fent van és nyugtalan

Aztán éjjel 3kor szokott kidőlni

Ez már 5 napja megy

Nyugtassatok meg hogy volt e valaki ebben a helyzetben és hogy alakult a későbbiekben



jan. 6. 01:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Tapszeres vagy anyatejes? Ha tapszeres lekell a tapszert cserelni, ha anyatejes Akkor figyelj oda mit eszel!
jan. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezen is túl vagyunk
jan. 6. 05:55
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Ugyan már, ez a napi 16-18 óra alvás 6 hetesen max. könyvekben létezik. A valóságban ilyenkor a legtöbb baba nem alszik többet, mint a tiéd.
jan. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiam ilyen volt. 3 hónapos koráig ment ez a hasfájós szenvedés, de ő később is iszonyú fosul aludt, az nem változott, csak már nem fájt a hasa. Semmi baja nem lett attól, hogy keveset aludt, nekem inkább.

A második gyerek ehhez képest tényleg kb egész nap alszik. Néha böfög kettőt, aztán annyi. Ha rárakom a mosógépre, akkor addig alszik, amíg megy a gép. Szóval nem te csinálod rosszul, csak akinek nem volt ilyen gyereke, az nem érzi át. De kitartást, 2 évesen már jól aludt a fiam. Örökké semmilyen kínlódás nem tart, de tény, hogy embertelenül fárasztó.

jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd aludni délig. Semmiképp. Keltsd fel amikor indul a napotok, és figyeld mennyit bír ki ébren,mert ha akkor altatod amikor ő még nem álmos és inkább nézelődne akkor ez kapufa. A kislányomnak ebben az időszakban kezdett kinyílni a világ, volt olyan nap, hogy fél órát aludt egész nap, mert én sem tudtam még, hogy most álmos vagy nem, és akkor altattam mikor nem volt az, és csak sírt és sírt jól túlfáradt akkor meg azért sírt,és nem tudott mar elaludni. Szóval én kezdetben nagyon figyeltem a jelekre, mikor elkezdte rágni az öklét, és előtte evett, akkor már tudtam, hogy fáradt, ha olyankor elvittem aludni tuti aludt fél-1 órát. Kb 1 órát bírt ébren lenni ilyenkor. Ha még nem akart aludi, körbe vittem a házban mutogattam neki dolgokat, így szépen elfáradt utána el is aludt. Este fél 9kor fürdettünk, így aludt kb 2 ig evett és aludt is vissza kb 7ig. Aztán keltünk és kezdődött a nap. Semmi képp ne engedd aludni délig, mert fel fogja cserélni a nappalt az éjszakával, sőt szerintem már fel is cserélte azért nem alszik éjjel. Szóval ezt úgy tudod orvosolni ha holnap délig alvás helyett felkelted 7-8kor és elindítjátok a napot. 😊 Én kisbabám már 4 hónapos, mostmár reggel 9-fél 10kor kel. 2-2,5 órát bír fent maradni... És 3x alszik egy nap fél órát. Utolsó alvásának 18:30körül van vége. Játszunk 20:30kor fürdetés 20:50 vacsora és 9kor alszik. Éjjel 1x kel 4-5-6-7 körül mikor hogy 🙂. És nembiztos hogy a hasa fáj, mert a túlfáradás is hasonló tüneteket produkál, márpedig ha ilyen pici baba 8 órát alszik 24 ből akkor nagy valószínűséggel, csak simán annyira fáradt, hogy nem bír ellazulni az alváshoz. Ezt is ki kell tapasztalni, hogy őt mi nyugtatja meg. Az en babámat a rongyija és a dudli nyugtatta meg popóveregetéssel. Mikor lenyugodott mar eltudott aludni szépen. Esténként már egyedül alszik el az ágyában.
jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja Amit még tudok ajánlani az az adamohinta (rugóval) nagyon megnyugtatja és Rock it babakocsi ringató. Mai napig nappal csak a babakocsiban alszik kint a teraszon, elringatom és bekapcsolom a ringatót. 🙂
jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pólya
jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!