Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak anyatejes, cicin elalvó...

Csak anyatejes, cicin elalvó baba éjjeli altatása kiságyba alváshoz? Hogy tegyem le, vagy hogy szoktassam át?

Figyelt kérdés

4,5 hós. Csak cici, se cumi, semmi más. Cicin alszik el 80-90%-ban. A probléma hogy majd 8 kg lassan, nem is bírnám ringatni sokáig.


A kérdésem, hogy szerintetek mikortól érdemes/lehet kisagyba altatni/szoktatni őt? És külön szobába? És hogyan? Úgy látom mostmár neki is jobb lenne lassan a külön szoba, kevesebb zavaró inger.


Az alábbi a probléma: jelenleg sokszor kel most éjjel, fekve szoptatom, és nem tudom letenni hogy ne keljen fel… 3.5 hótól beleestünk az alvás “romlásba”, ami ilyentájt normális, és épp sokat kel ( fogzás, oltások, mozgás, idegrendszeri érés stb miatt) , de ez vissza be fog állni hamar elvileg.


Ami eddig működött nálam: amíg kisebb volt, a babfeszekkel csak áttettem a kiságyba szopi után és kész, gyönyörűen aludt tovább reggelig..

mióta sokszor kel mostanában mert mindig volt vmi nyűg, már arra is felébredt, ha megnozdítottam, plusz már nehéz is azóta, ki is növi a fészket lassan, így marad mellettünk. De ez egyikünknek sem túl kényelmes így.


Saját szobába koltozne majd lassan, neki is már úgy látom az lenne a

pihentetőbb, mert már korán el tud aludni újabban legalább.

Először a kiságy lenne az első lépés, mert jelenleg mellettem fekszik. Utána szoba.


Most mintha újra állna be jobban az alvása, szeretném ha kiságy, majd saját szobájába menne utána.

Tapasztalatot, tippet ilyen babával, olvasnivalót valaki tud ajánlani? Már az is jó, hogyan tudnám éjjel letenni az ágyába gond nélkül. :)


(Az is a bajom, hogy interneten a sok alvásszakértő cikkek néha szöges ellentétét írjak egymásnak, egyik pl elkezdi előbb az önálló alvást (sírás nélküli finom módszerre gondolok), másik fél év alatt nem ajánlja egyáltalán. Stb)



jan. 6. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek egyből kipattant a szeme ahogy a kiságy felé értem vele, 6 hétig szivattam magam, onnantól egy sima ágyon altattam és elosontam onnan mikor elaludt, a kiságyat meg szétszedtük...
jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi babaöbölbe altattuk, de a letevésre felébredt. Vegül azért brállt a rendszer. Amúgy ugyanez, szintén cicin alvó óriásbébi..😀most a kiságyában alszik, nagyágyunkba megszoptatom ülve, aztán átviszem. Van hintaszék a szobájában abban eszik ha éjjel felkel. Mivel nehéz eleve ott fogom este altatni, etetni mostmár. Mi is azért vittük át mert mellettem nagyon felébredt, az együttalvás sem vált be, se neki sem nekem nem volt pihentető. Mondjuk mivel pelenkazos az agy valamennyire már megszokta mielott ott aludt volna.
jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam a mai napig cicin alszik el (15,5 hós, 12 kg 🙂).

Sosem aludt velem egy ágyban, mindig ülve szoptattam este, és csak betettem az ágyába utána. Tény, hogy (szerencsére csak átmeneti) időszakok voltak, mikor felébredt, mikor be akartam tenni az ágyába, de akkor is sikerült visszaringatni, vagy simizéssel megnyugtatni. Ezek amúgy általában pár napig tartanak, egyébként most is pont ez van két

napja... remélem lassan elmúlik :)

Szerintem megéri próbálkozni, lehet ha neked is megszokottabbá válik a mozdulat, ahogy szopcsi után felveszed meg leteszed az ágyába, akkor ügyesebben fog menni és nem fog rá egyből felébredni.

Én például csak úgy tudom igazán jól megtámasztani a fejecskéjét letevéskor, ha a bal vállamra teszi, és felém van az arca...

Az még épp szokott sikerülni sokszor, ha a bal vállamon, de kifelé fordított arccal van rajtam, viszont a jobb vállamról egyáltalán nem esik kézre, azt meg sem próbálom, akkor mindig óvatosan átteszem a másik oldalamra.

jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tapasztalatokat!:)


1- sima ágynál nem félsz, hogy legurul? Illetve ha elkezd mászni?


Megpróbálom majd újra az alvás utáni letételt első körben, kb 1 hónapja hagytam fel vele teljesen sajnos, volt most fogzás/has meg oltások sorozata, minden. akkor hajnal 1:40-ig szorakoztam de én előbb elfáradtam és így maradt sajnos a helyzet. Azóta meg gyakrabban kel. Ezt a letételt próbálom először szerintem ki majd, de már én is gondolkozom hogy a rácsot valahogy leszedni(bár szerintem nem lehet) és majd az ágyhoz tenni vagy hasonló.

jan. 7. 23:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, hát most felbátorodva letettem, egyelőre forgolodott de nem kelt fel. remélem alszik és nem ébred vissza még pár órát. 👍🙏
jan. 8. 00:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Szép munka!

3. vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy az elején rémülten kaptam fel újra, ha letevés közben akár csak megmukkant, de aztán rájöttem, hogy sokszor csak úgy nyekereg egy picit, de simán alszik utána :)

Szóval ma már csak akkor veszem fel, ha tényleg sír, sőt, van, hogy akkor is sikerül "elsimogatni".

Remélem megtalálod a saját technikátokat, ami beválik! 🙂

jan. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer, aranyosak vagytok! :)

Kipróbálok én mindent ha kell, ágy, hintaszék is akár majd.

Vele azért nehéz épp, mert simán letenni 23 előtt nem tudtam sehogy úgy, hogy ne pattanjon ki a szeme. Most épp változik az alvasa, így próbálgatom megint mi a jó.

Remelem ez a kb 4x-i kelés is visszaáll ahogy mondják, és akkor működhet így.

jan. 8. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!