Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Más is tapasztalt ilyet?

Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Hat hónapos babám nem hajlandó nélkülem aludni.


Mikor kicsi volt azt a tanácsot kaptam, hogy bárhogy altassam csak ne ringatva. Ebből az lett, hogy nap közben adamo hintában vagy babakocsiban este cicin alszik el velünk egy ágyban.


Most ott tartunk, hogy a bmi görbe alsó 25%-ról felment a felső 10% fölé, és ha megpróbálok kimenni a szobából miután elaludt az adamoban, ha felkel zokog. Ha az ágyban messze fekszem tőle 20 percenként felkel és keres és ha nem talál meg rögtön akkor csak cicin alszik tovább. Ha a babakocsi megáll akkor is felkel, de amíg lát nincs baj, mikor nem lát, akkor óriási ordítás van.


Volt valakinek ilyesmi? Ezt kinövi vagy kellene kezdeni vele valamit?


jan. 11. 18:42
 1/9 A kérdező kommentje:
(100%-ban anyatejes volt pár hete kezdtük a kóstoltatást de kanalaknál tartunk csak).
jan. 11. 18:43
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Igényel téged mi ebben a furcsa?
jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Hogy tegnap este 16x keltünk arra, hogy picit odébb fekszem (mondjuk egy csuklónyira), mint az ő keze.
jan. 11. 18:46
 4/9 A kérdező kommentje:
És ebből 10x tuti cicizett, kb. 2 hete ez megy, eleinte növekedési ugrásnak meg fogzásnak godoltam, de aztán kiderült, hogy annyi kiló, mint az ismerős 8 cm-rel nagyobb babája.
jan. 11. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás, ez is egy korszak. És mennyi ilyen lesz még.
jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben nincs semmi különös. A babák hétről-hetre képesek változni. Most úgy látszik egy ilyen korszakban vagytok. Kezdeni orvosi értelemben nem kell ezzel semmit, szerintem.


Nálunk most nem mehetünk ki a szobából este, amíg el nem alszik (2 éves). De két héttel ezelőtt még simán beraktuk a kisagyban és már aludt is. De voltunk hasonló szituációban is, mint ti. Változik majd.

jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-6 Köszi! :)
jan. 11. 19:04
 8/9 anonim válasza:
Szeparációs szorongásnak hívják, nem alakult ki nála még a tárgy állandóság, ami annyit takar magában, hogy azt hiszi, hogy eltűntél. Az ő fejével nézve ami nincs előtte, nincs a szeme előtt, az megszűnik létezni. Idővel rá fog jönni, hogy vissza mész de az eltarthat egy kis ideig még.
jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Ez nem fordítva van amúgy? A kendőt leveszi a fejéről és a tárgyakat keresi, ha elejti őket.

jan. 12. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!