Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hónapos éjszaka egyre...

2 hónapos éjszaka egyre korábban kel, mi lehet a baj? Nem lakik jól napközben?

Figyelt kérdés

2 hónapos kislányom egész idáig nagyon jól aludt éjjel. Úgy kezdtük, hogy este 8-9-től aludt 2 körülig majd csak 5-7 körül kelt és utána 8-10 között valamikor. Pár hétig viszont fél9-9 körültôl egész 4-6ig aludt. De ez most elromlani látszik.

A napokban egyre korábban kel, pedig kicsit később is alszik el, 9-fel10 fele. És 2 körül mindig felkel.

Azt vettem észre hogy kevesebbet eszik napközben, szerintem nem éhes 3 óránként én viszont izgulok, hogy egyen, így mindenképp meg szoktam kínálni ennyi időközönként. Ma már többször hagyta meg így az adagok felét is 😳

De lehet hogy jobban enne ha 4 óránként kapná már? Talán jobban is lakna. Legalábbis ez jutott eszembe. Tápszeres baba.

Azt vettem észre hogy ha 3 óránként adom van hogy a 100-at sem eszi meg, 4 óránként viszont a 150-160-at is. Most is keveset evett esti elalvás előtt és ez biztos baj, legalábbis az ébredés szempontjából. Mert ha felkel meg lehúzza a 170-et is majdnam.

Nyilván az nem segit, hogy nem alussza át az időket evés között már.. mert ha aludna tuti nem kelteném fel, de eleg élenk baba, és viszonylag jól is bírja, jókedélyű.

Kendőben, vagy babakocsiban szoktam altatni, így viszont ha elalszik akkor azért tudnám szerintem nyújtani az időt is, mert elég jókat szokott legtőbbször aludni. Ti mit javasoltok?

(Egyébként 3370-el született, most kb 4800g lehet, és egy ideje mindig 150ml vízből csinálom a tápszert. De este is csak vigyorgott rám, evés helyett aztán alig evett 100-at maximum, most meg felkelt, az egészet lehúzta kb😳)


jan. 12. 02:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy viszont tud különbséget tenni nappal-ejszaka között. Éjjel sosem kell altatni, csak eszik es teszem vissza. Ez akkor is így van ha korábban kel és akkor is ha késobb. Nappal meg mindig altatni kell. Ebből gondolom, hogy a mennyiséggel lehet a baj.
jan. 12. 02:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha utánaolvasol, találkozni fogsz a “fejlődési ugrás” fogalmával.
jan. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Etetni meg akkor kellene, mikor éhes - nem pedig az órát nézni.
jan. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen. Mindig változni fog az alvása, ez normális, nem azért van, mert éhes.
jan. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 hónapos éppen, csak mi anyatejjel vagyunk.

Jó neked, hogy volt amikor 4ig aludt!! Nálunk is 9 körül van a fekvés, de legkésőbb 2kor mindig ébred és eszik. Aztán 4-5 körül is.. aztán 6-7 körül is... Szobák szerintem teljesen normális, hogy változik ő is, és az igénye is.

Amúgy az én fiam 3500 grammal született és most 6 kiló kereken.

jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán az első hónapban keltettük éjjel 1x enni, de utána egyszer véletlenül elaludtunk és nem kelt fel. Amikor keltettük enni akkor is kb. alva evett. Szóval ez után hagytuk aludni éjjel. Ha nem koraszülött vagy beteg akkor nem kell felkelteni az alvó babát.

Azóta persze volt növekedési ugrás, hasfájás, fogzás, betegség akármi, amikor 1-2 hétig felébredt egyszer, de elmúlt.

Napközben én is 3 óránként etettem, mérlegeltem is sokáig, mert vegyesen etettem, nem szopott megfelelően, így voltam nyugodtabb. Éjjel viszont sosem kért enni. Kibírják simán. Ha kér akkor szólni fog úgyis.

jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!