Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig aludt veletek a baba?

Meddig aludt veletek a baba?

Figyelt kérdés

Eloszor babaobollel szeretnek probalkozni, az elso honapokban kenyelmesebbnek gondolom a magam reszerol, mivel igeny szerint tervezem szoptatni es nem tudom milyen allapotban leszek, hogy atmaszkaljak a masik szobaba. Aki hasonloan csinalta, mikor tudta kulon szobaban altatni a picit?

(Az o szobajaban is van egy kihuzhato agy a kisagy mellett, tehat opcio lehet a hibrid megoldas is, ha nagyon nyugos lenne).


jan. 12. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb lányom 3,5 éves, és még mindig átjárkál hozzánk éjszaka :) Mondjuk mi nem bánjuk, de ahogy láttam a környezetemben, ez egy általános jelenség.

1,5-2 éves kora körül szoktunk rá a külön ágyban alvásra, egyébként, amikor leszoktattam az éjszakai szopikról. A saját ágyában alszik el, aztán az éjszaka egy pontján, amikor úgy érzi, hogy szüksége van rá, átjön közénk a nagy ágyba. Eleinte, amíg nem volt kistestvére, addig a babaöbölbe hajtogatta be magát, amikor megszületett a pici, akkor meg átszokott arra, hogy az apja és közém feküdjön. Minthogy a pici még mindig babaöbölben van (14 hónapos, messze még az éjszakai leszokás :D ), ezért ez továbbra is így működik. Amúgy a kicsinél is azt csináljuk már jó ideje, hogy amikor elalszik az este elején cicin, akkor a saját ágyába teszem le, aztán marad ott, ameddig marad, remélhetőleg pont elég ideig, hogy lezuhanyozzak, megnézzünk egy sorozatepizódot a férjemmel, mittudomén, aztán amikor legközelebb felébred ilyen 10-11 környékén, akkor már én úgyis megyek aludni, szóval eleve viszem magam mellé a babaöbölbe. Amúgy talán ilyen 3-4 hónapos volt ő is és a nővére is, amikor elkezdtük ezt a saját ágyba leteszem dolgot próbálgatni, először napközbeni altatásra (változó sikerrel), aztán amikor az már úgy egészen jól kezdett működni, akkor éjszakára is (mostanra már egészen belejöttünk, de pl fél évvel ezelőtt ez még nagyon 50-50 volt, hogy úgy marad-e).

jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Igény szerint szoptattam, sosem aludt a szobánkban. Fogzáskor lett egyszerűbb, hogy a baba szobájában aludtam, illetve alszom most is összecsukható matracon. 11 hónapos (De leginkább a férjem brutális horkolása miatt váltottam erre.)
jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

4 hos koraig volt babaobol,azota kisagyban es a sajat szobajaban alszik.

Csak ott a bokkeno, hogy meg sokszor kel ejszaka, igy kb a masodik keles utan mar en is a szobajaban alszom egy kihuzhatos kanapen, mert nincs tobb erom a vandorlashoz..:D

Most 9 hos.

jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Sztem az is fontos, hol szokja meg az alvást. Ha a szülői ágyat szokja meg "otthonának", akkor nehezebb az új hely + új felállásra ráállni.

De ha pl te alszol bent vele az ő ágyában (floorbed, igazából egyszerű 180x200as matrac), akkor csak egyszerűen kiköltözöl egyszer, amikor jónak látod. Az kevesebb váltás, sokszor fel se tűnik a gyerekeknek, mert úgyis berohansz, mikor sír. (Te meg a férjed is bent aludhat, ha nem akartok külön válni)


Mi így csináltuk, most 2.5 éves a gyerkőc, nemsokára költözünk, nagyobb lesz a tér és akkor majd lassan elszállingózunk mellőle.

jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Két éves lesz áprilisban,meg velünk alszik.

Hogy megmondjam őszintén meg egyáltalán nem is tervezem meg külön rakni.

jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi 4-es véletlenül pirosat nyomtam, pedig zöldet szerettem volna. 🟢
jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!