Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel fel nehezen a baba?...

Miért kel fel nehezen a baba? Hogyan szokja meg a nappali alvást?

Figyelt kérdés
1 hónapos babámat szinte sehogyan nem lehet felkelteni, nem beteg, csak nagyon mélyen alszik nappal. Nappal zaj van körülötte és fény, éjjel pedig sötétség és csend mégis nappal szivesebben alszik. Este 7/8 órától van fent a következő evésig, aztán alszik éjjel 2ig és fent van még vagy 1,5-2 órát. Nappal is ébresztgetem de csak nyújtózkodik, talán pár percre felkel de vissza is alszik magától. (Abban az esetben kel fel ha éhes ) Mitől lehet hogy nehezen lehet felkelteni? Mit tegyek hogy éjjel aludjon?

jan. 14. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Semmit. Az idő majd megoldja. A melatonin nevű hormon az, ami miatt ha sötét van, akkor álmosak vagyunk, és ez 3 hónapos kor körül szokott elkezdeni termelődni. Ha egyedüli gyerek, aludj te is, amikor a gyerek.

Amúgy meg nappal legyen világos, éjjel meg sötét. Ennél sokkal többet nem lehet tenni. Én is így voltam a fiammal, majd kinövi. De ezt tényleg.

jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
D vitamint mikor adod neki? Mert ha este akkor az is okozhatja, hogy nem jól alszik. Megcserélte az éjszakát a nappallal. Ahogy az előttem lévő írja éjjel sötét, csend. Nappal világos és zaj. Ha picit nagyobb lesz próbálkozhatsz vele, hogy felébreszted reggel és nem hagyod aludni 1,5 - 2 órát aztán elaltatod 1 óra után felébreszted és megint ébren tartod. Kislányom 5 hónapos lesz de 1 hónapos korától úgy alszik, hogy nappal 1,5-2 órát fent van, aztán fél órát alszik... És így egész nap. Kb 4x alszik fél órát.. Este 6kor kel fel az utolsó alvásából. Fél 9kor pancsi. 9 kor vacsora, és alszik is, hajnali 5-6ig.. Akkor eszik majd 9-fél 10 kor kel. 😊 Muszáj lesz valahogyan atforditanod őt, különben ha hosszútávon megszokja ezt, hogy nappal alszik és éjjel van fent, nagyon nehéz lesz a későbbiekben ezt megváltoztatnod 😊🥰 Boldog Babázást 🥰💗
jan. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
D vitamint délben adom neki. Nappal zaj van és fény, éjjel pedig sötét és csend, de jobban alszik így is nappal. Ez a baj, hogy altatni sem kell mert el alszik magától, de felkelteni szinte lehetetlenség. Furcsán hangzik, de tényleg maximum hangerőn mehet mellette bármi, szólongathatom, simogatom, ébresztgetem de semmi. Gyerek orvos látta, makk egészséges, a fülével sincs semmi gond (arra is gondoltam hogy nincs-e baj a fülével és azért nem kel fel de teljesen rendben van) annyira jutottam hogy szüksége van még a sok alvásra. Amit meg is értek csak rossz időközben alszik. 😅 De azért köszönöm a tanácsot, igyekszem nappal fent tartani amennyire lehet.
jan. 16. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!