Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tíz hónapos a kisfiam, egy...

Tíz hónapos a kisfiam, egy hete kezdett el járni , és azóta nem tudom időben lefektetni . Állandóan ugrál és játszik… pedig már órák óta aludnia kellene. Eddig 8-9 között aludt el , most viszont éjfél is elmúlik. Hogy tudnám visszaszoktatni?

Figyelt kérdés

jan. 15. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Eleinte szoktak ilyenkor nyugtalanabbul aludni, de ezt semmiképp sem kellene hagyni szerintem.

Hogy altatod? Az én fiam általában cicin alszik be, de volt egy időszak (talán pont a járás meglódulása körül), mikor nem aludt bele a szopcsiba. Olyankor ringatva próbáltam altatni, ha nem hagyta magát, betettem a kiságyba. Egy darabig pörgött magának, aztán vagy bealudt, vagy ha megunta és sírni kezdett, akkor bementem hozzá, felvettem és megint ringatni kezdtem. Egy idő után feladta és bealudt, de játszani, rohangálni nem hagytam akkor sem.

Le van fárasztva napközben rendesen? Pl. járkál kinn sokat a levegőn?

Esetleg az ellenkezője, hogy hamarabb elfáradna, de átlendül a holtponton?

Ki kell kísérletezni a megfelelő időpontot és módot az altatáshoz, de tudja, hogy az alvásnak van olyankor ideje, nem a pörgésnek.

jan. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet, de nem tartott sokáig. Kb 8hónapos lehetett, amikor elkezdett négykézláb mászni. Nagyon izgatott volt, és az ágyon virgonckodott elalvás elött egy csomó ideig, volt olyan is, amikor este 11kor aludt el. Kb 1 hét után visszaàllt minden.
jan. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
* #2es vagyok, azt kihagytam: én hagytam hogy kijátsza magát, de reggel felkeltettem szokásos idöben.
jan. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hányszor alszik egy nap, és mikor?

Az én fiam is 10 hónapos, szintén jár, és bár tegnap sokáig fentvolt, ezt annak tudtam be, hogy túl későn aludt délután. Már több nap is 1x aludt, kb. max fél 3-ig, akkor időben lefeküdt. Ha délelőtt is aludt meg délután is, nem lehetett időben altatni.

jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ekkora gyereknek napi kb. 11-12 oar kell. Ez megvan ? Ha igen, akkor teljesen jo, csak te rosszul osztod be. Az enyem ilyenkor mar pl. csak egyszer aludt nappal.
jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alszik nappal tobbszor (2-3 x is , általában éves után játszik 3 órát de utána elalszik magától . Nem altatom el, o leteszi a fejet valami puhára és kész, vagy ha kimegyünk sétálni és a babakocsiban ül.
jan. 15. 21:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Éjjel 8 óránál többet nem alszik, ébred fel játszik, vagy hangoskodik hogy vegyük észre h ébren van. Összességében alszik 12 órát egy nap során.
jan. 15. 21:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy csinalhatnám hogy ne aludjon el nappal. Szinte ez már szokása hogy miután kiugrálta magát leül és a játékaival matat addig amíg el is alszik. Alszik 1-2 órát, utána felébred eszik és kezdődik megint a játék.
jan. 15. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!