Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam el a babámat...

Hogyan altassam el a babámat előbb? Éjfél fele alszik el, nem tudjuk elaltatni fürdés és vacsi után.3hónapos.

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Legyen nagyon fix az esti rutin. Nem feltétlenül időben, de a fürdés, szopi, mese, zene, akármi, amit szeretnétek, az mindig ugyanabban a sorrendben jöjjön. Késődélután már ne aludjon, este legyen csend, félhomály, nyugalom. Meg fogja szokni. 😊
2019. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Leírom, mi hogy csináljuk születése óta. 3 hónapos lesz jövő héten. :)

Nálunk a fürdetés időpontja fix, 7 és fél 8 között szoktuk fürdetni.

- 4-5 körül ébred az utolsó délutáni szundiból

- utána még játszunk, játszószőnyegezünk, mondókázunk, énekelünk, beszélgetünk, meg eszik

- ha belefér, még egy rövidke sétára elmegyünk, hogy tudjon nézegetni, ezzel is fárad

- fürcsi előtt fél óra pelus nélküli idő van, ilyenkor egy eldobható pelenkázóalátétet teszek a játszószőnyegre, teljesen meztelenre vetkőztetem és hagyom, hadd tornázzon (pelus nélkül sokkal szabadabban tudja mozgatni a lábait, sokkal jobban is mozog, "gyakorol") ezzel fizikailag is fárad

- utána ott az alátéten van egy masszázs kis babaolajjal, ilyenkor már nem pörgetem annyira, lassabban beszélgetünk, csendesebben vagyunk

- fürcsi, ezen még jókat nevet, nagyon élvezi

- amíg én megtörlöm, öltöztetem (általában itt sírva fakad) addig apa elkészíti a vacsoráját -sajnos tápszeres-, besötétít a szobában, felkapcsolja az egész halvány fényfüzéreket, odakészít mindent

- ilyenkor már csak halkan beszélgetünk, lassúak a mozdulatok, nem kapkodunk

- bemegyünk a szobába, ölbe veszem és amíg ő eszik, énekelek neki. Ugyanazokat a dalokat éneklem neki születése óta, néha ugyan a sorrendben variálok és bejön egy-egy új ami megtetszik, de az utolsó az mindig fixen ugyanaz.

-evés közben általában már bealszik, de van hogy nem

- egy nagyon óvatos büfiztetés van, hogy föl ne ébredjen, közben folyamatosan éneklem neki ugyanazt a dalt

- beleteszem a kiságyba, ilyenkor már csak dünnyögöm a dal dallamát nagyon lassan, nyugtatóan, közben lekapcsolom a lámpát, bekapcsolom a légzésfigyelőt

- ha még nem alszik teljesen, addig dudorászom neki, amíg szinte teljesen elalszik

- szép lassan kimegyek a szobából, közben még mindig dúdolok (ha hirtelen abbahagyom, felébred), és rácsukom az ajtót

-ez olyan fél 9-ig tart, fél 9-9 között alszik el

- ennyi, és alszik ébredés nélkül reggel 7-fél nyolcig



Szóval összegzem: első babás szülők vagyunk, és halvány fogalmunk nem volt, hogyan is kell ezt jól csinálni, mázli, hogy "belenyúltunk" egy jó gyereknbe és egy jó rutint kitaláltuk. Ami szerintem nekünk bevált, az az, hogy szinte születésétől fogva ugyanaz a rutin. Minden lépése nagyjából ugyanakkor, ugyanúgy következik. Ami fontos, az az altatódal állandósága. Ha valamiért megébred mielőtt elalszik és sírni kezd, akkor sem kezdek hozzá beszélni hangosan, ugyanazt a dalt dúdolom neki folyamatosan. Már odáig jutottunk vele, hogy amint meghallja, csukódnak a szemei. A másik, hogy fárasszátok le fürcsi előtt, de ne húzzátok túl a húrt. Ezt látni kell a gyereken, mikor volt elég. Vezessetek be egy nektek tetsző rutint (persze ami a gyereknek is megfelel) és ragaszkodjatok hozzá. Ha tényleg mindig minden ugyanúgy következik, akkor ő már a lépések elején tudni fogja, hogy ebből alvás lesz és szépen el is fog nyugodni.

Kitartást, és sok türelmet nektek! Higgyétek el, hogy menni fog!

2019. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem, hogy miért kellett lepontozni a második válaszolót. Szintén első babások vagyunk, nagyjából ugyanez a rutin, és 2 hónapos kora óta átalussza a gyerek az éjszakát.
2019. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Mert minden gyereknek más a bioritmusa amibe nem fog tudni holmi dalocskákkal beleszólni... Ez az ő rutinjuk ami nekik bevált. Nálunk már ott elbukna, hogy 14-20 óra közt nem alszik a lányom. Teljesen más a rutinunk, köze nincs a ketteséhez.
2019. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia nálunk is hasonló volt a gond az esti fürcsizés és alvással

Nos én úgy oldottam meg hogy délelőtt volt a fürdetés...este már csak pizsi és vacsi aztán alvás ..És mikor már nagyobb lett szépen vissza az esti fürdetéshez... Soha nem volt probléma :)

2019. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ja, mert a te gyermekednek más a bioritmusa, gyorsan le is pontoztál. Érdekes, a te válaszodban nem látok semmi segítő szándékot a kérdező felé. Én legalább vettem a fáradságot leírni hogy nálunk hogy megy (és mivel éjszaka 10-11 órákat alszik egyhuzamban a gyerek, valószínűleg valamit jól csinálunk), hátha ihletet tud meríteni belőle, ezáltal segítek neki. Mert erre irányult a kerdés. Ha már le tudtál pontozni, legalább segíts a kerdezőnek. Természetesen minden baba más, de úgy gondolom, minden gyereket lehet befolyásolni, ha megtalálod azt a módszert, amivel ő békésen és nyugodtan elalszik.
2019. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6#os, nem feltetlen azert alszik 10-12 orat a gyereked mert hu de jol csinalsz valamit, de szuper elso babas szulo vagy. Mas ugyan ugy bele ad mindent, es minden modszert kiprobal, megis orankent, 2 orankent ebred a babaja ejszaka. Mi is mindent probaltunk megis rosszul alszik ejszaka es nem azert mert de szarul csinalunk valamit.


Kedves kerdezo! Ez csak egy atmeneti allapot. Amikor a kislanyunk pici volt, nalunk is volt olyan idoszak, h nagyon keson tudtuk csak elaltatni. Tudom h most nem vigasz ez neked de hidd el ahogy no egyre jobban fog o is igazodni hozzatok, nalunk is egyszer csak atallt arra h 8-9kozott mar aludt, de persze ez kesobb kovetkezett be mint 3 honaposan. Kb fel eves lehetett. Most 15 honapos mar csak 1 nagyot alszik napkozben es 9korul annyira kifarad h 5 perc alatt bealszik az esti szopiba. Gondolom sok mindent probaltatok mar, meg ha ugy erzed most nem is valik be semmi, de kesobb lesz egy idointervallum amire o is beall, elfarad addigra es tudni fogja h alvas kovetkezik. Kitartast neked!

2019. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó. Tudom, hogy savanyú a szőlő, de akkor sem kell beleállni az olyan szülőbe, akinek jó alvó baba jutott. Az irigység csúnya dolog.
2019. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolso kepzeld igy is szuper jol el vagyok a gyerekemmel h rosszul alszik. Azthiszed te jo vagy mert a tied jo alvo? Ez a gyereken mulik nem rajtad 🙂 pacsi
2019. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Akkor meg mi a bánatot kötekszel?
2019. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!