Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hónapos baba mért nem...

7 hónapos baba mért nem alszik el este? hiába altatom el max 20 perc után felkel sírva, minden este ez megy, és utána nem lehet vissza altatni bármit csinálok. kb éjfél után hajnalba alszik el 🙄 nem értem mit rontok el 🤦‍♀️🙄

Figyelt kérdés
2022. márc. 30. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Semmit. A babák alvását sok minden zavarja illetve zavarhatja.

A kora alapján szeparációs szorongás lehet, és/vagy fogzás.

2022. márc. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónapos múlt, nálunk is ez ment pár hétig, aztán úgy két hete egyik napról a másikra abbamaradt.
2022. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez megy nálunk is. Pár napja múlt 7 hónapos. Egy másfél hete ez megy. Tegnap bújt ki az első foga. Szerintem nekünk ez miatt.
2022. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk is ez volt, és egy dolog oldotta meg (lehet érte lepontozni!), hogy későbbre tettük a lefekvési időt. 21.30-22.30 között, ahogy sikerült.

Azóta nem kel fel éjfél előtt.

És fokozatosan próbálom mostmár korábbra hozni. Több-kevesebb sikerrel. 2 hete már viszonylag normál időben tudom letenni: 19.30-21.15 között.


Valahol azt olvastam egyébként - és engem ez nyugtatott meg - hogy ezeknél a babáknál a lefekvési idő, még nem éjszakai alvást jelenti, hanem a napi harmadik alvásuknak számít, azért van, hogy utána felébrednek, és nem akarnak rögtön evés után visszaaludni. De idővel csökken a napi alvásigény 1-2-re. Onnantól beáll ez szépen. Addig meg a baba igénye szerint ki lehet tolni az esti lefekvést.

2022. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!