Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kelhet egy éjszaka...

Miért kelhet egy éjszaka 16-szor egy 4,5 hónapos baba?

Figyelt kérdés

Eddig 2 óránként kelt éjjel is enni, de most egész éjszaka nyöszörgött, szopizni akart, aztán mégsem, forgatta a fejét, borzasztó nyugtalanul aludt. A mini-szopizásokkal is rengeteget tejet ivott, pelust is kellett rajta cserélni, mert nehezebb volt, mint a gyerek. Ezt miért csinálhatja?

Ugyanitt kérdés: általánosan is igaz, hogy éjjel sokkal többet eszik, mint nappal. Szerintem az össz tejfogyasztásának több, mint a felét. Ez mitől lehet? Nappal szopizás közben minden érdekesebb, mint enni. Becsukódik egy ajtó, csipog egy madár, erre jár a macska, világos egy ablak, bármit talál, inkább azt nézi, mint hogy egyen.


febr. 6. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől, de néha az enyém is csinálta, szerencsére nem túl sűrűn.


Az normális, hogy éjjel eszik többet, pont azért, amit írsz: nappal minden más érdekesebb.

febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Jön a foga.
febr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

- 4 honapos alvasregresszionak nevezik, a gyerek alvasa egyszeruen elromlik, es elkezd felorankent-orankent kelni.

- a szinapszisok robbanasszeru fejlodese zajlik az agyban, az ingerek intenzivebbek, a feldolgozasuk is melosabb neki.

- megvaltozik az alvasi minta: az elso 3 honapban az aktiv rem szakasszal indul az alvas, es fokozatosan zuhan a mely nrem fazisba. 4 honaposan ez megfordul, es a nrem fazis (ebbol igazabol 4 alfazis van, a 4. a legmelyebb alvas) megelozi a rem fazist, ugy mint a felnotteknel.

- egy alvasciklis 30-40 perces, es mivel a rem fazisbol a legkonnyebb felebredni, fel is ebred a ciklus vegen. Sztem ez lesz a ludas nalatok foleg, de sokat nem lehet vele tenni.

- ha nem ugyanott talalja magat, ahol elaludt, akkor egy mikroebredesnel ketsegbe is esik, foleg nem fog tudni visszaaludni. Ez ellen mar tudsz tenni, aludjatok egyutt.

- johetnek az elso fogak

- uj mozgasformak gyakorlasa is bezavar idegrendszerileg is, es ugy is, h a baba pl hason ebred vagy forditva, mert atforgott almaban.


A szopizasos kerdesed pedig megvalaszoltad te magad: nappal minden erdekesebb, mint enni.

febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat! És ezzel nem lehet csinálni semmit, hogy nappal egyen? Próbálok minél nagyobb nyugiban szoptatni, de van még egy gyerekem. (Ő fejt tejet kapott, azt megitta 5 perc alatt, aztán jól elvolt.) Ez mikor lesz jobb?

Gondoltam az alvás regresszióra, de ott mindenki olyanokat írt, hogy akár 4-6x is kelhet, akár 2-3 óránként is kelhet, nem azt, hogy óránként 3x. Nem igazán érdekel, ha nem alszom akár hetekig, már nem is emlékszem milyen 3 órát egyben végigaludni, csak aggódom, hogy ne valami baj okozza ezt. Most is próbáltam megszoptatni, beindította a tejleadó reflexet, aztán kiköpte és sírt, a tej meg ott folyt a nagyvilágba. Pedig most nem volt semmi egyértelmű figyelem elterelés.

febr. 6. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a foga volt. Dentinox segített, legalább egyszer tudott 3-4 órát egyben aludni esténként. Aztán visszaállt a 3-4x kelésre (este 9-től reggel 8-ig).
febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jön már a foga hetek óta, időnként bekenem Dentinoxszal, de nem láttam drasztikus változást. Megpróbálom megint. Köszönöm! :)
febr. 6. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!