Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kelhet fel egy gyerek/ba...

Miért kelhet fel egy gyerek/baba alkalmanként az éjszaka közepén hogy ő kialudta magát?

Figyelt kérdés

Nagyon fárasztó, konkrétan zombi vagyok ma is, mert fél 4-kor felkelt és 5kor aludt csak vissza nagy nehezen, 8-kor meg kelt.

És nem sír, csak nézeget, játszik, semmi gondja nincs, de hiába ringatom nem akar visszaaludni csak bambul.

Ez már nem az első ilyen, múlt héten is volt egy ilyen napja, és igen embert próbáló hogy fenn tudjak maradni vele másfél órát az éjszaka közepén.

13 hónapos, baba korában is előfordult de akkor ugye össze-vissza aludt, most napi 1x alszik fél 1-1 órától 2-2 és fél órát.

Ha fájna valamije gondolom sírna vagy éhes lenne (éjjel már nem eszik), akkor még is mi okozhat ilyen alvászavart ilyen korú gyereknél?

Ismerősömé is 1 éves, ők is tapasztaltak ilyet :O


2017. jún. 2. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem sír, én békén hagynám, lehet hamarabb visszaalszik, ha nem "ingerled" azzal, hogy bemész, kiveszed az ágyból, stb.
2017. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mind a kettővel átmentünk ezen, a kicsi most 16 hós, úgyhogy nem régi az emlék. Ha nem sír, akkor hagyjad. Nálunk üvöltött, szóval be kellett mennem. Ha az ágya mellett feküdtem, ültem, nem volt jó, üvöltés. Ki kellett vennem, próbáltam hintaszékben ringatni, ha szerencsém volt, fél óra, negyven perc után vissza tudtam csempészni az ágyba, de olyan is volt, hogy amint a feje az ágyat érte, kipattant a szeme és sírt. Én is zombi voltam, már utáltam. Aztán lesz ami lesz, végül a saját ágyunkba vittem, ott elaludt, miután kiforgolódta magát, de még az is könnyebb volt, mint a hintaszékben bóbiskolni. Van egy ágy a szobájában, de keskeny volt kettőnknek, ott is simán elmocorgott néha másfél órát is, mondjuk legalább nem üvöltött, az is valami. Aztán 15 hónapos volt, amikor már viszonylag jobban járt, és levettük a rácsot, az ágy a legalsó állásban, leesésgátló felszerel, és csodák csodája, onnantól kezdve nincs semmi. Nagyon néha nyüszög, de akkor vagy elhallgat fél perc után, vagy bemegyek és mellé fekszem a földre (raktunk szivacsot), és én is szundítok tovább, ő meg max fél óra és alszik tovább
2017. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja még annyit, hogy ha magunk közé vittem, és sokat mocorgott, nem akart aludni, apja fogta magát és kiment a kanapéra, mi meg dzsesszeltünk a nagy ágyban, előbb-utóbb elaludt. A nagyobbik lányommal is ugyanígy a rácsleszerelés volt a kulcs, mint a kicsivel
2017. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj nem alszik kiságyba, ő köztünk alszik.

Arra kelek hogy játszik már aztán hiába rázogatom a fenekét (ő így alszik el) csak bambul maga elé, ilyenkor feladom aztán hátradőlök de küzdök hogy ne aludjak el míg ő játszik és le ne essen az ágyról.

Nagyon fárasztó, csak tudnám hogy nem lehet álmos hajnali 3kor :(

Pedig tegnap még úgymond későn 10-kor is aludt el.

2017. jún. 2. 13:49
 5/11 anonim ***** válasza:

En beszoktatnam kisagyba es bekenhagynam, nem piszkalnam. Ha neki jolesik, es plane h nem sir, miert ne lehetne ebren egy darabig? En matracon alszom a kisagya mellett, azaz ugyanugy kozel vagyok hozza. Eszembe sem jutna ebren maradni vele ha felkel es csak mocorog meg jatszogat. Majd visszaalszik.

Es mondok egy tippet: legyen teljes sotet a szobaban, ugy jobban alszik. Ugy ertem minden elektronikai eszkoz legyen kihuzva, a sotetito teljesen behuzva. Nalunk mukodik.

2017. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Próbálom gőzerővel a kiságyat de nem alszik jól benne, mindig ott altatom el nappal és meg éjjel is először de 20 percenként ordít benne, nagyon utálja.. Áthozom a nagyágyba itt meg alszik nyugodtan :-/

Pedig besötétitek teljesen, lehúzom a redőnyt, rá szoktam hangolni alvásra, ringatás zene, de nem szereti, nyilván ezt szokta meg születésétől hogy köztünk alszik..

Tervem az az hogy ha majd meg lehet vele beszélni a dolgokat akkor majd kap egy leesésgátlós ágyat, talán úgy majd könnyebb lesz :)

2017. jún. 2. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem látja a nappal és éjszaka közti különbséget alvásban?
2017. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak néha fordul elő ez, gondolom ha felcserélné a nappalt az éjjelel akkor állandósulna, nem?

Nappal 2, 2 és fél órát alszik de csak egyszer, ez kell is neki utána olyan vidám mindig, míg mikor csak kisszobába aludt fél-1 órát és nem hoztam át a nagyágyba mindig nyűgös volt délután.

2017. jún. 2. 14:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Az enyém is 12-13 hónapos kora körül minimum heti 1-2 alkalommal eljátszotta, hogy éjfélkor üvölt mint akit nyúznak, bementem vigyorog, visszaaltatni nem sikerűlt 1 óra alatt se, magunk közé vettem meg az esze ágában se volt aludni, a fejünkön ugrált. 3-kor meg elálmosodott.... zombi voltam én is. Azt se tudom mitől kezdődhetett és mitől ért véget, de azóta nincs ilyen, most 20 hós.
2017. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Legalább akkor egyszer ez is végetér -.- ..:)
2017. jún. 2. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!