Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lerúgja a takarót?

Lerúgja a takarót?

Figyelt kérdés
5 hónaposom mióta elkezdett oldalra fordulni/forgolódik, éjjel is mocorog sokat, (sokszor keresztbe vagy fejjel lefelé találom a kiságyban mostmár, pontosabban ahol a feje kéne legyen ott a lába) persze a forditás nehezen megoldható mert hamar megébred. Viszont kitakarózik ami nem túl jó. Mostmár hogy jobb idők vannak egy kezeslábasban altatom takaróval, 21-24 fok közt van a szobahőmérséklet. Zoknit is adok rá de általában azt is lerúgja magáról. A baj az, hogy a takarót mindig elrúgja magáról. Hálózsákban nem is alszik. + Be akad a lába a kiságy rácsában és arra is megébred hogy nem tud kedvére tovább mocorogni, vagy volt olyan hogy nem ébredt meg de kapálózott sokat. Próbáltam kipárnázni, rácsvédőt, stb. De magára húzza azt is. Hogy oldjam meg hogy ne takarózzon ki ha a hálózsákot nem szereti?

máj. 27. 04:50
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
A fiam utálja a hálózsákot és utoljára kb 1,5 hónapos korában tűrte meg a takarót. 7 hónapos múlt. Nem takarom be. Mindig figyelek arra, hogy a hőmérsékletnek megfelelően öltöztessem fel és akkor nem takarom be. Zoknit nem adok rá éjjel, mert szerintem veszélyes, ha leszedi mi van ha a szájába veszi. Mindent a szájába vesz most.
máj. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Tipegő hálózsák, a simát én sem szerettem.
máj. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Lehet kapni vastag/enyhén párnázott rugikat. Én azt használom és csak is lábfejeset.

Ha éppen koszos akkor tipegő zsákot

máj. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Tipegő hálózsák - ezt általában nem kifogásolják, mert majdnem olyan, mint egy kezeslábas.


Floorbed - önállóságra tanít és nincsenek rácsok, amikbe beakadna a gyerek. Nem kell nagy beruházás, egy 90x200as matrac a földre, Ikeás olcsó (de kemény) tökéletes. Annak a magassága is olyan, hogy nem gond, ha esetleg legurul a gyerkőc. De lehet mellé tenni pokrócot a földre, ha mégis legurulna.

máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak a lányomat olvasnám. Kb semmit nem viselt el magán. Állandóan melege volt, izzadt és lerugott magáról mindent. Ahogy betakartam már 2 perc múlva nem volt rajta. Én lábfejes rugit adtam rá estére. Sose fázott meg ezmiatt, beteg se volt. Mai napig takaró nélkül alszik, 4,5 éves. Ahogy rárakom amikor alszik már rugja is le. Én nem aggódtam miatta. Neki így volt kényelmes
máj. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, általában a kisbaba lerúgja a takarót, mert ez egy természetes reflexük, amikor mozognak vagy próbálnak kényelmes helyzetbe kerülni. A legtöbb csecsemő és kisbaba egyszerűen nem tudja elhelyezni kényelmesen magán a takarót, és ezért a mozgásuk során gyakran lerúgják. Ezért fontos olyan takarót használni, ami biztonságos és kényelmes a baba számára, és könnyen újra lehet rátakarni, ha szükséges.
máj. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam a 15 hónapos és a 6 éves is lerúgja. Egész éjjel takargatom őket, de hiába. Hálózsákot nem viseli el a pici.🙂
máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tipegő hálózsák. Kilóg belőle a lába, így nem zavarja. A sina hálózsák nekünk se vált be, mióta forogni tud, mert beletekeredett. A tipegő vele együtt mozog, így nem zavarja.
máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!