Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, ha kicsit erőltetem a...

Baj, ha kicsit erőltetem a nappali alvást, mikor nem akar, de látom, hogy álmos?

Figyelt kérdés
Ebéd után alszik 1x, napközben a 11 hónapos babám. Általában ebéd után már tudja, hogy jön az alvás, próbálom mindig ugyanazt a rituálét tartani... Ő még szopizva alszik el az ágyunkon, ilyenkor már ha leteszem várja, 5-10 perc alatt be is alszik (ált. fél-1 órát). De vannak napok, amikor valamiért nem akar, pedig látom, hogy álmos, de túl van pörögve és játszani, csibészkedni akar... Egy darabig hagyom, de mindig próbálom visszahúzni magamhoz (van amikor egyszer csak beválik...),de van, hogy csak ideges, ingerült lesz, menekül, kitekeri magát tőlem... Ma is hosszas sírás után, mert nem engedtem le a kezemből, végül elfogadta a cicit és elaludt... De úgy érzem kissé "kínzás" ez ,de másképp nem aludna egész nap. Volt párszor olyan, hogy feladtam és hagytam játszani, általában bírja estig, hihetetlen mennyi energia van benne, mint egy kis Duracell Nyuszi :-) Na de ilyen picinek még muszáj aludnia az agyfejlődése miatt is... (Nem?) Éjjel általában 10-11 órát alszik, de van, hogy megébred 1x.

2012. jún. 14. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg cici nélkül elaltatni, rakd be a kiságyba, kicsit "beszélgessetek", hogy ideje aludni, álmodj szépeket stb, szépen fektesd el, takard be, simogasd meg a buksiját és hagyd ott.

Ha sír, menj be hozzá, vígasztald meg.

Ha kb fél órán belül nem alszik el, akkor tényleg nem álmos, de valszinű megszokja az új rendszert.

Az én kisfiam sem mindig aludt el rögtön, volt hogy egy órát dumált az állataival, aztán elaludt.

Meg kell próbálni.

2012. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt már többször próbáltam, olyankor azt hiszi, hogy játszunk, ha meg hallja az elalváskor szokásos szövegeket ("Alszik a baba, Tente baba...stb.) akkor elkezd nyüglődni, begerjed és sír. Amikor meg otthagyom, tényleg elkezd ülve játszani a játékaival, de ha már megunta feláll és addig hisztizik, sír, még be nem megyek. Tényleg ez kellene próbálgatnom, de eddig mindig kudarcot vallottam és nem pártolom azt sem, hogy hagyom sírni amíg ki nem merül...

Te fiad mennyit aludt ennyi idősen napközben?

2012. jún. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!