Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogom van egy 2 éves kisbabáva...

Jogom van egy 2 éves kisbabával éjjel nappali ottlétet kérni a kórházban ha műtik, akár egy szék is elég, vagy ha az orvos azt mondja akkor haza kell mennem este?

Figyelt kérdés

valami törvényt tudnátok linkelni?

Ismerjük a jogtárat de semmi idevágót nem találunk...


2010. aug. 14. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"(4) A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon."



[link]

2010. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg jogod van a Babáddal maradni, de kórházanként, sőt, osztályonként változik, hogy hogyan állnak a kérdéshez. Van, ahol egyenesen örülnek neki, ha éjszaka is van a gyerek mellett szülő, de van, ahonnan este mondjuk 8 - kor könyörtelenül kiraknak. Sajnos elég sok kórházat jártunk meg a Kisfiammal, van tapasztalat ...
2010. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Kórházanként eltérő lehet,ezért legjobb lenne,ha ott érdeklődnél,ahol majd műtik a gyermekedet.A kórházakban kiakasztott házirendet be kell tartani,ami leírja pontosan,hogy mi megengedett,pl. maradhatsz-e este a kicsid mellett.

Persze,jogaink vannak elméletben,aztán mi lesz a gyakorlatban ki tudja...

Nekem is friss élményem van ezzel kapcsolatban,nagyon dühös is vagyok még mindig!

2010. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyámat anno ki akarták rakni,akkor még törvény sem volt erre.Megmondta hogy ahoz le kell ütniük,mert ő bizony ott marad.Nem tudtak vele mit csinálni.
2010. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek tündérek vagytok

első- te meg csúcs szuper:)

2010. aug. 14. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi azért vittük le a kisfiúnkat Debrecenbe, mert itt Bp-en az Amerikai úti Idegsebészeten nemhogy ittaludni nem lehetett volna, de napi 2x30perc lett volna a látogatási idő.

Vicc.

7 hónapos volt akkor a fiam

Érdeklődj jó előre!!!!

Sok sikert a műtéthez

2010. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiam kórházba került, nekünk elmondták a házirendet, és alá is kellett írnom, hogy betartom. A gyermek intenzívre került, és ott a kicsi elalvása után el kellett hagyni a kórtermet. A folyóson maradhattam volna. Mivel mi éjjel estünk be, és hajnali 2 óra volt mire megkapta a kezelést és megnyugodott illetve elaludt, így hazajöttem összepakolni magunknak és 5 órakor már ott ültem a folyóson. 1/2 6-kor már bemehettem hozzá. Akkor mondtam, hogy szeretnék vele maradni éjszakára is, és mivel elhagyhatta az intenzívet így olyan szobát kaptunk, ahol 1 kiságy és 1 rendes ágy volt fürdővel és wc-vel. Persze mindezért fizetni kellett, 2500 Ft/nap.
2010. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos saját tapasztalat, az elmúlr fél évben mindkét gyerekkel voltunk kórházban többször is. A győri Petz Aladár Megyei Kórházban a csecsemő és gyermekosztályon. Szépen felújított teakonyha, ahol elkészíthetted a gyerek tízóraiját, uzsonnáját, illetve lehet teát főzni, ebédet melegíteni. A szülőnek is járt napi háromszori étkezés. Zuhanyzó 1 van, de az is felújított, kultúrált. Éjjel-nappal a gyerekkel lehetett lenni, 2 férőhelyes szobákban. ( 2 gyerek + 2 szülő ). Nálunk volt úgy, hogy a férjem aludt bent, mert a kisfiam átaludta az éjszakát, de a kislányom egész éjjel utánam sírt, így 2.éjszaka cseréltünk. Az apa vagy az anya is bent lehet, Győrben még a nagyszülő ellen sem szóltak, amíg a szülő hazaugrott valamiért. Kevesen vannak az osztályon, szerintem nagyon rendesek, lelkiismeretesek, és nekik is könnyebbség, ha egy gyereket ellát az anyukája.

Amúgy nem küldhetnek el a gyereked mellől, a Kismama magazinban is volt erről több cikk.

2010. aug. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!