Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali 1 alvás hogy legyen?...

Nappali 1 alvás hogy legyen? Ugy néz ki hogy a fiam már nem akar 2 szer aludni.

Figyelt kérdés
eddig délelött szokott,olyan 10 után 1 orát aludni,meg délután 3 körül,4 ig.de most délelött vhogy nem álmos,hiába rakom le,több mint fél orája is altatom ,de semmi.igy hogy legyen?1 körül szoktunk ebédelni.de nem hinném,hogy azért fél 2 ig kibirja,hogy ebéd után aludjon.ebéd elött elaludna,akkor meg mikor ebédelne?hogy csináljam?ja hát éjszaka se alszik tökéletesen.ja és reggel 6-tol fennt van.szerintem délre tuti elálmosodik. kerek 1 éves
2011. jan. 7. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy évesen még korai neki a nappali egy alvás. De meg kell próbálni.


Most télen cinkes mert lakásban nem fárad el lehet azért se alszik jól. Fáraszd le a játékkal mozogjon két étkezés között és sétánál a babakocsiban lehet hogy alszik egyet aztán ebéd után és uzsi elött. Az mindenképp maradjon.


Nem kell durván délben etetni ha most egykor kap ebédet elég ha minden nap 5-10 perccel hamarabb kapja úgy átállhattok délre és utánna mehettek sétálni v. szobában alhat.

2011. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szerintem is korai,és több idöm lenne mindenre ha aludna,de mit csináljak,ha nem tudom elaltatni?na mindegy ma már beprobáljuk az egy alvást,aztán meglátom hogy jön ki.álmosság semmi jelét nem látom rajta.
2011. jan. 7. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
9 hónaposan már csak délután aludt a lányom,12 és 1 között ebédelt majd leraktam aludni.Most 1,5 év múlt,de kész öröm ha délután max 1 órát alszik.
2011. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Ha napi átlagban megvan neki 11-12 óra, akkor ne aggódj ezen. Enyém is bőven csak egyszer aludt már ennyi idősen. Csak neked rosszabb, hogy kevesebb a szabadidő, neki nem gond.
2011. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
fu,de nem vártam ezt,hogy csak 1 alvás legyen,hogy fogok fözni meg ilyenek?hisz az ebéd alvás előtt van
2011. jan. 7. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom is 1 éves kora körül kezdett átállni a napi egy alvásra. 11 hónaposan kezdődött. Délelőtt nem akart aludni, délután meg már hamar kidőlt, borult a napirend.

Addig úgy volt, hogy 7-8 között tápszer, 10kor tízórai, majd aludt 1 órát, aztán 1kor ebéd, aztán 3-4 körül ismét aludt 1-másfél órát. Majd uzsi, 7kor fürdés és utána alvás.


Teljesen megborult minden. Nekünk 1 hónapig tartott az átállás, nem akartam erőltetni, próbáltam úgy alakítani ahogy igényelte. 12 hónaposan állt be, hogy a tízórai kimaradt, helyette bejött a reggeli (nem sokat eszik a tápszer után), majd délben ebédel, utána 1-2 között elalszik és alszik 1-másfél, ritkán 2 órát. Aztán este 7-8 körül fürdés, attól függ mennyit aludt, mennyire van felpörögve, de általában 9kor már alszik.


Próbálgasd, hozd előre az ebédet, utána próbáld meg letenni. Pár napig próbáld. Ha igényli előbb is ebédelhet, fél 12 körül. Ki kell tapasztalni.

Azzal hogy már nem akar vagy csak nehezen aludni délelőtt, jelzi, hogy már nem igényli. Minden baba más.


Minden jót!

15 hónapos kislány anyukája

2011. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 1 évesen állt át a napi 1 alvásra.Ő is 6-fél 7 körül kel.De. simán meg tudok főzni mellette,10 körük irány séta,elintéznivalók.Délben ebéd,aztán alvás.Tegnap fél 4-ig aludt.Este 8-fél 9-kor alvás.Simán átállt a napi 1 alvásra!!!
2011. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az én kislányom is egy évesen önállóan állt rá az egyszeri alvásra. Eddig aludt 10-től fél 12-ig, majd ebéd, séta, délután 3 körül alvás, majd 7 után fürdés, vacsi, 9-10 körül alvás. Aztán egyik nap úgy gondolta, nem alszik délelőtt, csak ebéd után. Bár aznap előbbre hoztam az ebédet, mert már nyűgös volt. Azóta mindennap délben elalszik általában 2-fél 3-ig, utána uzsi és irány a friss levegő. Most már 8-kor fürdik, vacsi, 9-től alszik reggelig.

Szerencsés vagyok abban a tekintetben, hogy elvan magában a játékaival, simán hagy főzni, takarítani. Most 15 hós, szokott segíteni is. Vagy odaáll mellém a konyhában és nézi mit csinálok.

2015. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!