Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam át?

Hogyan szoktassam át?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos . Alapjáraton nem mondhatom , hogy rossz baba mert nem az de egy kicsit elrontottuk az elejét kézben altattam és nagyon hozzászokott másképp már nem alszik. Először vagyok édesanya és sokszor bajban vagyok ezzel az alvás dologgal. A babám 2 hónapig nem aludt éjjszaka nem volt hasfájós nem is hisztizett csak nem akart aludni este . Ahogy nőtt napról napra először hajnal 2 kor aludt el aztán éjfél aztán az utóbbi időben 10 11 óra között elalszik de nagyon megszenvedünk mert vagy 15ször lerakom mire alszik úgy hogy nem veszi észre. Nekem sosem vált be , hogy leteszem fürcsi evés után mert nem hajlandó aludni. A sírni hagyás módszert ki sem próbálom mert sajnálom őt olyankor. este 7kor fürdetek utánna eszik és az utánra kérnék tanácsot vagy akár egy napirendet ami bevált valakinek h mikor aludt mikor evett stb. A másik meg az hogy ugye napközben is mindíg van vele valaki mert nem marad másképp sehol ha nincs itthon valaki nem tudok semmit csinálni nagyon elrontottam az állandó dajkálást de nem birtam ki első babával szerintem sokan vannak így . Akinek van hasonló tapasztalata adjon nekem valami jó tanácsot. Előre is köszönöm a válaszokat. :) 5 hós kis pasi anyukája

#altatás #faktetés
2013. márc. 25. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Mintha én írtam volna.

Ugyanez volt a helyzet, de én hagytam sírni első alkalomból 15 percet, végül elaludt. 3 nap után már egyáltalán nem sírt. Ez nálunk igaz 2 hónapos kora körül volt.

A délutáni kézben alvás pedig fél éves koráig tartott. Ugyanaz a módszer volt mint az estinél, mivel utána már itt is megvolt a kialakult sorrend.

Előtte akkor szopizott amikor akart így nem mindig jött össze az ugyan akkori alvás.


Ebéd utáni sorrend: evés - büfiztetés - arc illetve kéz mosás - pelusozás - anyától (ha apa is otthon van tőle is) 1 puszi - betakarás - redőnyleengedés és 2 perc múlva már alszik is.

Esti: fél 6-kor fürdés - masszírozás - cici - 1 óra játék - korának megfelelő mennyiségű jó éjszakát tápszer, víz - büfiztetés - betakarás - puszi - alvás.


Bocsi a részletezésért nagyon belelendültem. Sok sikert!! lassan 9 hónapos nagy legény anyukája

2013. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon hasonló a helyzetünk.Nekem az elején hasfájós volt,és nagyon ölbe szokott.ÉN ezt úgy oldottam meg,hogy kicsit későbbre tettem a fürdést.Először 10 órára majd fél tíz és most 9 óra.Délután 5 óra legkésőbb fél 6 után nem hagyom aludni.Eleinte nagyon nehéz volt sokat sírt,de estére úgy el fáradt,hogy a tápszer végét már álmában itta meg.Nekem ez vált be.Sok sikert és kitartást:)
2013. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-ső voltam szintén első babuka
2013. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazán jó recept sajnos nincs,kinek mi válik be,mivel minden baba más...Minden este ugyanzt és ugyanúgy próbáld csinálni,ugyanabban az időben.A fürdés időszakában már ne legyen olyan tényező,ami nagyon"felébreszti"a kicsit.Gondolok itt hangos tv-zene,vagy aktívabb játék.Fürdés körül inkább már legyen minden nyugodt.Nekem így ezeket mondták mindíg.Van akinél beválik,van akinél nem.A dajkálást nem rontottad el,a babának nagy szüksége van a testközelségre!Ezáltal(is)tanul meg bízni benned,számítani rád.A sírni hagyás szerintem nem megoldás.Nekem a harmadik,mégis szinte mindíg ölben van:)4 hónapos kispasi anyukája:))
2013. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat csajok megnyugodtam h nem vagyok most egyedül :D

Első válaszoló örülök bőszavúan írtál ilyesmi napirend dologra gondoltam . Csak nekünk sajna cici nincs 1 hónapos koráig volt az óta tápit kap. Sírni nem hagyom őt mert féltem mikor kisebb volt ha éhes volt olyan sírásba kezdett hogy szinte elhalt benne mire kész lett a tápi pedig csak pár pillanat volt aztán mire vittem nem akarta elfogadni úgy bepörgött , most meg egy hisztiből is olyan sírásba megy át uhh ne is mondjam. Nem bir a fiam az erejével :D

2013. márc. 25. 17:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Második válaszoló köszi ezt nem próbáltam , hogy később pancsi de meg fogom próbálni aludni mondjuk napközben sem mondhatom , hogy túlzásokba esik :) fél óra 3 szor 5 től egyáltalán nem hagyom aludni :)
2013. márc. 25. 17:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló ezt már próbáltam de az én fiam felébred a pancsitól hiába van sötét csak les és vigyorog a sötétben is :D
2013. márc. 25. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok:Nálam sem vált be egyik gyereknél sem,csak ezeket mondogatta mindíg a védőnő.Amúgy az én babám is csak ringatva alszik el,éjjel-nappal,és nekem is le kell raknom párszor,mire egyszer ott is marad pár órát:))Két hete meg óránként ébred:(Csak azért tanácsoltam,hátha nálad beválik...Kitartás!:)
2013. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ok,négyes voltam,bocs,elírtam!
2013. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ott kezdeném, hogy nem rontottad el. És kész. Az embergyerek az anyja "tartozéka" egészen addig, amíg meg nem tanul fizikailag majd azt követően lelkileg eltávolodni. Jól működsz, jól reagálsz ha az ő "működését" figyelembe veszed:). Ne aggódj, amint elkezd mászni, járni, lesz nálad fontosabb dolga, neked csak az a dolgod, hogy "megtanítsd" neki, ha el is távolodik, mindig van hova visszatérni. És ezt idáig jól is csináltad:).

Próbáltad úgy altatni, hogy elalvás után ne kelljen mozgatni, amire felébred? Mondjuk mellé feküdni vagy magad mellett elaltatni? Merthogy bennük működik ám egy beépített vízszintjelző:), ami ha azt jelzi a kis agyának, hogy "anya letett, magamra maradtam, ki véd meg a ragadozóktól?!", akkor bizony ébredés jelez, hogy "anya ne hagyj itt, egyedül totál ki vagyok szolgáltatva!".

2013. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!