Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van egy 4 hónapos kislányom...

Anna 1980 kérdése:

Van egy 4 hónapos kislányom és csak úgy tudom elaltatni, ha ringatom és fel-alá sétálok vele. Napközben 10-15 perc alatt sikerül elaltatni, este viszont 1,5-2 órába is beletellik. Hogy tudnám gyorsabban, a saját ágyában elaltatni?

Figyelt kérdés
Próbáltam pl. a kiságyba lerakva, simogatva elaltatni, melléfeküdni, stb. de borzasztóan sír, és csak akkor nyugszik meg, ha felveszem ölbe. Ugyanazokban az időpontokban altatom, félhomályos, csöndes szobában, úgyhogy ezek a tippek kipipálva.

2013. ápr. 5. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad esetleg cumival? Nem tudom, hogy elfogadja-e. Nálunk is ez volt, és a cumi megoldotta. Ja! És csak alváshoz kell neki a cumi, nem lett függő tőle. Ez csak egy tipp...
2013. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is megér egy próbát a cumi ahhoz hogy ezek megoldódjanak. az egy éves lányom nappal soha nem cumizik csakis kizárólag alváshoz, nem kapott rá jobban.
2013. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem már a napközbeni 10-15 perc is soknak tűnik..

az én kisfiamnak akármi baja van, ha felveszem, elmúlik, szóval nem is biztos, hogy 'csak' a közelségedre vágyik.

mostmár elkezdi felfedezni a világot és sok minden érdekes van körülötte, ezeket fel is kell dolgoznia

még amikre én gondolok:

nem éhes/szomjas? ha van még tejcsid, tedd cicire

biztos, hogy eléggé kifárad és álmos, amikor altatni akarod?

2013. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nalunk ugyanez. Szerintem a 10p nem sok. Az esti az sok. Mi hangosan mormogunk es arra alszik el. Foleg a ferjem hangjat szereti. :). Meg mi se tudjuk letenni az agyaba azonnal, de azert probalkozunk. Mi azert is nem, mert hason alszik (hasfajos volt) es eberen nem szeret hason lenni. Ergo ha leteszem ebren akkor nyuszog.


Probald szopival altatni vagy cumi. En mondjuk nem cumiztatom, nem is szereti. De furdes utan szopi kis mormogas es alszik (legtobbszor). Az is lehet, hogy nem akkor teszed le, amikor almos ezert tart ilyen sokaig.

2013. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fürdés előtt egy jó kis torna, ami kellően lefársztja aztán a vacsi, s ha kell kiscumi. Az én kisfiam szinte mindig elalszik már az utolsó kortyoknál, napközben viszont kell a kis cumi és anya ringatása. Hozzáteszem, hogy nem lett cumifüggő mert kb napi tíz percet cumizik összesen, de erre szüksége van:-)
2013. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Emily sajnos már cumifüggő, úgyhogy az alapból a szájában van, viszont a tornáztatásos lefárasztás és a később altatás jó tanácsnak tűnik! Cicivel is próbáltam altatni, de amikor úgy tűnik, hogy elaludt és kiveszem a szájából, rögtön felébred. Inkább szerintem ölelésre és társaságra vágyik, mert ölben rögtön megnyugszik, de amikor próbálom letenni, kinyitja a szemét és sír.
2013. ápr. 6. 13:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi fél órával későbbre tettük a fürdetést és ezzel megoldódott az elalvás problémája.
2013. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!