Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elrontottam a babám, vissza...

Elrontottam a babám, vissza lehet még fordítani?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hónapos most,első baba. Nagyon sok elképzelésem volt az altatásával kapcsolatban( nem alszik velünk,nem altatom cicin stb). Születése után,győzött a fáradtság és mivel rendszeresen elaludtam szoptatás közben így nagyon hamar az lett,hogy az első ébredésétől számítva a mi ágyunkban folytatta az éjszakát. Nappal is cicin alszik el,tehát a nappalokat is jól elszúrtam. Azt hittem így kell tennem,azt éreztem,hogy neki ez a jó,és szüksége van rám,és nem akarom sírni hagyni. De mostanra már 4x 5x is ébred egy éjszaka,enni nem eszik,inni sem csak cumizik a cicin. Cumit,cumisüveget soha életében nem volt hajlandó elfogadni. Nem tudom,hogyan kéne csinálnom,sírni hagyni nem szeretném,de mindhárman fáradtak vagyunk,ő se alussza ki magát,én sem és az apja sem. Vacsorázni vacsorázik egy nagy adag tejpépet aztán fürdik és fürdés után még szopik,ebbe alszik el kilenc körül,éjfél-fél egy környékén pedig már kel. Nappal is nyűgös,tehát ő is fáradt. Hogyan kéne elkezdenem,mit kéne tennem? Nagyon elrontottam,tudom,de már nem lehet visszacsinálni,most mi a helyes lépés?

2013. máj. 3. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha felébred megcicizteted és alszik tovább
2013. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam a lányommal én is, 2. babánál már okosabb voltam:)

Én sem tudtam mi tévő legyek, aztán 9 hónapos volt mikor újra terhes lettem és akkor mondtam azt, hogy ok, ennyi volt, elválasztom mert ennek semmi értelme+ egy esetleges vetélést sem szeretnék megkockáztatni.


Próbáltam én is mindent, de semmi nem vált be (cumi, cumisüveg, szundikenő, altató/zenélő baba, ringatás, éneklés). Aztán vettünk egy hintaszéket, abba beleültem, a mellkasomhoz szorítottam magammal szemben és szépen ringatózva simogattam, na így elaludt cici nélkül.Így sikerül leszoktatni a ciciről. Most 2 éves elmúlt de a mai napig nem hajlandó egyedül elaludni,csak ha ott van valaki mellette.

2013. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy jön a foga azért ébred sokszor? Egy időben az enyém is volt, hogy 8-10-szer is ébredt, és csak cicin aludt vissza (most is még mindig azon alszik, másfél évesen). Fárasztó volt ez az időszak, de túléltük, azóta is cicin alszik. Most is ébred kb. 2-3 alkalommal éjjel, de hamar vissza alszik, így mondjuk én nem vagyok fáradt, nincs terhemre ez a dolog.

Én csak annyit tanácsolnék, hogy csak akkor szoktasd le erről, ha neked terhedre van. Szerintem ez sajnos csak nagy sírások árán lehetséges.

Én nem gondolnám, hogy ezzel elrontottad, legalábbis nálunk teljesen jól működik ez a rendszer, persze voltak nehezebb időszakok, ezeket sajna túl kellett élni, mert nekem nem lett volna szívem sírni hagyni.

Én várok, hogy majd ha akarja, elválasztja magát.

Persze ha egyikőtöknek sem jó ez a helyzet, akkor valóban tenni kell valamit, de ne gondold azt, hogy ezt te most nagyon elrontottad.

2013. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden babának van egy szokása, hogy hogy alszik, hogy mivel nyugtatja meg. Legtöbbjüknél ez valamilyen szopizás, tehát cumit,ujját, vagy az anyai mellet. Ez utóbbi a legfárasztóbb neked, tudom, de nem igazán lehet elvenni tőle. Esetleg valamelyik másikra, cumira, vagy az ujjára meg lehetne próbálni átszoktatni, de lehet, hogy ő már választott... Nem irigyellek, de ugyanakkor én nem hiszek a drasztikus módszerekben sem (tehát, hogy sírni hagyni és mától minden máshogy van) Próbáld úgy alakítani, hogy nektek kényelmes legyen, vedd magatok mellé is akár, sokkal inkább, minthogy mászkálni kelljen hozzá. Pici még, neki erre van szüksége. Mi is megszegtük a nem alszik velünk szabályt, ugyanennyi idősen (szeparációs szorongás) magunkhoz vettünk, két évesen gond nélkül visszaszokott a saját ágyába. Nem kell attól félni, hogy úgy marad. Főleg nem kell attól félni, hogy "elrontjuk". Itt mindennek oka van és minden csak átmeneti.
2013. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!


Jól esik,hogy azt írtátok,hogy nem rontottam el,de ha következetesen mindig visszavittem volna az ágyába szopi után,akkor most nem itt tartanánk. Két hónapos kora óta megy ez,hogy az első ébredéstől velünk alszik,és a 4x-5x kelés pedig 3 hónapos kora óta tart. Van két foga,de nem kelt akkor sem többször sem kevesebbszer. Így azt gondolom,hogy nem emiatt van,mert akkor is így ébredt,mikor nem jött a foga,meg amikor jött akkor is. Nagyon kimerítő,hogy velünk alszik,Apa azért nem alszik,mert fél,hogy ráfekszik,én azért mert vagy cicizik,vagy mocorog,vagy mert majdnem leesek az ágyról. A lánykám is fáradt,nyűgös egész nap,tehát ő sem alszik jól. Senkinek nem jó ez az együtt alvás sajnos. Nem tudom,hogy akkor mit tehetnék :(

2013. máj. 3. 14:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben fürdés után adnám neki a tejpépet. Most megvacsorázik, elálmosodik tőle, aztán felpörög a fürdéstől. De ha megfürdeted, utána tejpépet adsz, az alatt elálmosodik, majd kap egy kis cicit nyugtatásul, lehet, hogy tovább bírja alvással.
2013. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez jó ötlet,ki fogom próbálni még ma :)
2013. máj. 3. 14:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el, jól csinálod, z ilyen műfaj! Egy pici babának ilyenek a szükségletei. Ok, hogy te most fáradt vagy, a férjed is, kettőtök közül őt esetleg lehet tehermentesíteni, hogy máshol alszik.

A babának ez jó, ha éjjel is szopizik, felébred, te megnyugtatod. Azért is sír, mert nem ott ébred, ahol elalszik, és amikor felébred, megijed, mert nem érti, hogy került oda, és nem olyan a helyzet, mint amikor elaludt, vagyis te nem vagy mellette. A másik variáció az, hogy ébren beteszed az ágyba, kimész a szobából és egyedül alszik el. Ez persze nem megy, sírni fog, sokáig, én egyszer kb 3 percig bírtam, amikor át akartam szoktatni erre. Akik csinálták, azt mondták, hogy először akár egy óráig is, aztán kb e hét alatt megszokja, és egyre kevesebbet sír. Ezt én nem bírnám, inkább ébredek 2-3 szor minden éjjel. Ki kell várni, amíg magától megtanulja, vagyis megérik rá az agya. Ebbena korban a fogzás is fokozza.

2013. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na hogy telt az este?
2013. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tegnap már az esti tejpépet sem ette meg (3 hete nem hajlandó szilárd táplálékot elfogadni csak az anyatejet) és egész éjszaka ébren volt,de nem kellett neki a cici,csak vergődött :( Talán ma megpróbálok adni neki viburcol kúpot,hátha mégis a foga lesz a bűnös. Szerdán megyünk a védőnőhöz :(
2013. máj. 5. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!