Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy majdnem 3...

Miért van az hogy majdnem 3 honapos babám csak az egyik oldalra hajlando forditani a buksiját?

Figyelt kérdés
tudnátok valami megoldást mert már nagyon elfeküdte a buksiját.

2013. febr. 6. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha alszik, akkor fordítja a másik oldalra is?

Kisfiam csak a jobb oldalra fordította a fejét, és csak alvás közben balra... Kiderült, hogy feszek az izmai, és nem tudta szegénykém balra fordítani emiatt, csak alvás közben, mert akkor ugye ellazulnak az izmok...

Dévényeshez hordom (több dolog miatt is) ott derült ki az oka ennek.

2013. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
pont igy van nálam is.de ha hason van meg ha tartom akkor forditja csak ha a hátán fekszik akkor nem.íeked is igy volt? és használ? Mennyi idős?
2013. febr. 6. 19:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem arra az oldalra lát titeket meg fényeket? Szerintem azért van! A másik oldalon a fal van? Nem? Nálunk ez volt! Csak arra az oldalra volt hajlandó forduli amerre mi voltunk! Próbáld meg hogy a lábacskája hejére teszed le egyszer a fejét!
2013. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyukám, amikor én voltam kicsi, a puha sörtés babahajkefémet tette arra az oldalra, amerre mindig fordultam. Állítólag bejött. =)
2013. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
arra volt de már egy hete megforditottam de igy sem hajlando.
2013. febr. 6. 20:03
 6/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
a gyerekorvosnak mindenképp említsd meg legközelebb mert lehet hogy valamilyen tornával egyszerűen helyre hozható izomgyengeségről van szó.
2013. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez volt, háton csak jobbra nézett, felvéve, vagy hason csak balra. Kezdődő ferdenyak betegsége van, meghúzódott egy kis izom a nyakában, és becsomósodott. Gyógytornászhoz egyszer vittük, megmutatta, hogyan kell tornáztatni, azóta majdnem tökéletes, minden nap 2x tornázunk. Igyekszem úgy csinálni, hogy élvezze is, a gyógytornászt végigordította, velem rötyög, mert folyton magyarázok neki és nem erőltetem, csak a saját tempójában.

Ugyanennyi idős volt egyébként, minden héten megyünk védőnőhöz és egyik hétről a másikra lett ez nagyon feltűnő, azóta van a torna. Ezzel együtt ki fogja nőni.

2013. febr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem erőltetem csak rötyög...hát akkor valószínűleg nem jól csinálod, nem véletlenül mutatta meg hogy kell, de biztos te jobban tudod. Én babámmal is ez volt, tehettük a játékot a másik oldalra, az segített hogy elvittem egy gyógytornászhoz aki mondta h igen kell a torna mert le vannak tapadva az izmok 10 alkalommal voltunk eddig, kell menni még 10-re aztán végeztünk is. Én is tornáztatom itthon is, msot 6 hós és sokkal jobb már a helyzet, a feje sem olyan nyomi. És igen sokszor sírt a kezelésen, de ez az ő érdeke.
2013. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8

Kár, hogy el sem tudod képzelni, minden baba és minden mama más, és azt még véletlenül sem, hogy esetleg az enyém tényleg nem ordít velem torna közben. Ha rosszul csinálnám, akkor nem lenne javulás, és két hónap alatt a védőnő és az ortopéd orvos is kikergetett volna már a világból, ehhez képest ők is javulást látnak és nem volt negatív észrevételük. Sőt, első hét után mutattuk meg megint a gyógytornásznak, le sem tettem a gyereket, már látta, hogy mennyivel jobb a helyzet, elégedett volt és ennyi.

Ha irigy vagy, mert a tied ordít, sajnálom, tartsd meg magadnak, nem kell ettől bunkónak lenned, ennyiből én is mondhatnám, hogy rosszul csinálod, ha ordít a gyereked. Biztos nem egy ilyen rosszindulatú anyukának fogom elhinni, hogy rosszul csinálom, ha nevet velem a gyerekem, nem törvényszerű, hogy minden gyerek visít. És mondhatnám én is bunkó módon, hogy fektess bele több energiát a gyereked érdekében, akkor biztos nem fog ordítani. És ha nem hordanád tornára, hogy vadidegen tekergesse, akkor lehet, hogy eredményt érnél el nyugisan is, mert sokat számít, hogy te csinálod-e, vagy számára idegen, de te tudod, ha neked ez kényelmesebb meg "divat", akkor csináld, ahogy jónak látod, én is azt teszem.

Egyébként kösz a feltételezést, hogy inkább hagyom a gyerekem ferdenyakkal kínlódni, mintsem meggyógyuljon, hát szuperanyu, már terjesztelek is az év mamija díjra, csak éppen rosszmájú kategóriában.

2013. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még valami, a feje egy pillanatig sem volt nyomi, mert háton és hason pont ellenkező oldalon tartotta.
2013. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!