Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam a kisfiam?

Elrontottam a kisfiam?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam, eddig nagyon sokat foglalkoztam vele, mindig beszéltem hozzá, énekeltem neki, "játszottunk". Az utóbbi 2-3 napban egyáltalán nincs el egyedül, még 2 percre sem. Nem sír, csak nyüszög, semmi nem jó neki. Elronthattam, hogy folyton foglalkoztattam és annyira megszokta, hogy most már nincs el egyedül? Vagy mi lehet a háttérben? (nem éhes, nem fázik...) Régebben csak akkor csinálta ezt, ha fáradt volt. Most meg szinte egész nap. Eléggé idegörlő, hogy nem tudom mit akar. Tudom, hogy egy ilyen kis baba még nem hisztizik, mégis olyan, mintha hisztizne.


Segítsetek!


2013. jan. 2. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el :)

Én is mindig ezt hallgattam, hogy elrontottad, mert veled alszik, mert nem hagyod egyedül...stb.stb.stb.

Most 7 hónapos, nagyon szépen eljátszik egyedül, de vannak olyan napjai amikor igenis velem akar lenni, és bújik :)

Már azzal elrontottuk ennyi erővel hogy 9 hónapig a hasunkba hordoztuk őket :)

2013. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami betegség bujkál benne?
2013. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el, sőt! A lehető legjobban bántál vele :)

Nézd csak:

[link]


Ha majd önállóan tud helyet változatni, sokkal egyszerűbb lesz a dolgod :) vagyis akkor más miatt lesz nehéz (fogzás, stb.)


Kitartás!

2013. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megszokta hogy mindig vele vagy és igényli ezt továbbra is. én eleinte is hagytam egyedül rövidebb időkre igaz néha ő is nyüszögött (nem sírt mert azt nem volt szivem hagyni :) )de 5 perc múlva feltalálta magát. így most meg tudok főzni nyugodtan. de azt is tudom hogy ezt nem lehetne minden babával megcsinálni mert vannak akik folyton anyun lógnának :).
2013. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rontottad el,kell is sokat a babákkal foglalkozni!Lehet,hogy a foga jön,lehet a front teszi kicsit nyűgösebbé...meg sokminden lehet...nekik sem fenékig tejföl az kis életük,ugyhogy nem kell megilyedni,csak nekik is vannak rosszabb napjaik,amit türelemmel kell végigcsinálnunk.
2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
16.52es vagyok. kimaradt hogy nem nevezném elrontásnak amit csináltál :).
2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az elrontás dolgot felejtsd el. Arra figyelj oda, hogy ha jól elvan magában, akkor ne zargasd, mert nagyon hamar eljön az az idő, amikor már keveset fog aludni napközben, és ha egész napos foglalkoztatást igényel, akkor meg fogsz zakkani, de sírni ne hagyd, menj, ha hív.

Valóban lehet, hogy valami bujkál benne, de az én tippem az lenne, hogy az utóbbi bő egy hétben talán túl sok inger érte. Most értek véget az ünnepek, nem volt sok a vendégjárás? Sok ember, napirend felborulása, állandó program, ami egyrészt izgalmas, másrészt viszont nagyon fárasztó is egy ekkora babának? Ilyenkor kell pár nap, hogy minden visszaálljon a megszokott kerékvágásba.

2013. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Akkor most mit tegyek? Hagyjam kicsit nyöszörögni, hogy megszokja, hogy egyedül is el kell lennie? Sírni sosem hagytam és nem is fogom.
2013. jan. 2. 16:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy rontottad el!!! Hidd el ha már tud helyet változtatni, akkor már nem fog rajtad lógni. ez a cikk nagyon jó!!!:) én is ajánlom!!! persze a könyv is hasznos!
2013. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Én hordozókendőbe kötöttem, hogy tudjam mellette a dolgomat is végezni. Nem "kapatódott el", most 9 hónapos, és nem hazudok, de akár egy órát is eljátszik magában. Karácsonykor anyósomnál egész végig egy pokrócon ült valami műanyag vackot matatva. De persze ez temperamentumfüggő, a nagyobbik gyerekem ennyi idősen már szétszedte a lakást, csak annyit szerettem volna ezzel mondani, hogy nem a sírva hagyástól lesz nyugis később egy baba, sőt.

2013. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!