Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális hogy 7 hetes babám...

Normális hogy 7 hetes babám nem alszik délután szinte semmit?

Figyelt kérdés
2 hete már ez van. A délelöttje szépen beállt, 6kor kel, 9-12ig alszik, de utána este 7-fél8-ig semmit max egy fél órát vmikor 4körül. Hiába próbálom bealtatni nem megy, ha sikerül is, mihelyt lerakom felébred. Szinte egész délután tartogatom, megyek vele a házban-udvaron, lerakni nem lehet mert akkor meg sir... Szinte pisilni sem tudok elmenni nemhogy főzzek vmit vagy pihenjek. Este fürdés után azonnal kidől ami jo, de egy ilyen picinek nem kéne többet aludnia napközben?
2013. máj. 20. 01:56
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! nem gond, próbáld egy kicsit lefárasztani délután egy kis játékkal, mikor látod rajta hogy kezd álmosodni akkor még nem hagyd abba hogy fáradjon ki, aztán hátha attól elalszik
2013. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu :-) Ezekre az időkre találták ki a hordozókendőt ;-) Pihenni nem biztos, hogy fogsz tudni, de a háztartást prímán el lehet vezetni. Amíg a gyerek egy órát alszik a hátadon, addig el lehet mosogatni, és megfőzni az ebédet. Kínomban már én is ezt csináltam annó és rájöttem, hogy a porszívó hangjára mindig elalszik. Mire végeztem a porszívózással, meg a törölgetéssel, addig ki is aludta magát :-D A másik "altatódal" a hajszárító hangja volt. :-)

A sokat alvó babáknak gyorsabban fejlődik az agya, egészségesebbek, és ellenállóbbak, úgyhogy kell nekik az a délutáni alvás! (Meg neked is egy kis nyugi ;-))

Kitartás!

2013. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én az elsővel nem igazán értek egyet!Azt írja fáraszd le a babád!Dehát ha déltől estig nem alszik akkor épp elég fáradt lehet az a szerencsétlen 7 hetes baba!! Egy ilyen pici babának még ettől okkal többet kell aludnia!

én azt gondolom,hogy már pont attól nem tud aludni mert már nagyon fáradt,túl van pörögve,túl sok inger éri!És persze ha leteszed sír?mert segítség kell neki ahhoz hogy eltudjon aludni!Az ilyen pici babákat meg kell tanítani aludni!

legyen valami altatási rituáléd:éneklés,dudolás,halk babazene,tedd cicire,adj neki cumit,ringasd stb bármi ami neked és neki is megfelel!

Gyakorlatilag 7 hetesen mindkét fiam kb 40-50 percet de max 1 órát bírt fent lenni ébren két etetés között!

Tehát felkel,megeteted,megbüfizteted,tisztába teszed egy kicsit énekelsz neki,egy kicsit sétálgatsz vele a lakásban és leteszed aludni!

Ajánlom a Suttogó c.könyvet,abban nagyon sok hasznos tanács van!

2013. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amikor felébred akkor szoktam vele sétálgatni, játszani, ez kb fél óra és utána szoktam neki adni enni amitől elálmosodik, utána büfi majd ringatva elaltatnám, el is szokott aludni délelött-este a ringatásra, de délután egyáltalán nem. Nem szoktam szándékosan fárasztani, tudom hogy annak sem jó a vége. És igen, tudom hogy az a baj hogy egy idő után már annyira fáradt hogy pont azért nem tud aludni, de nem tudom már hogy mit próbáljak ki. Nagyon türelmes vagyok hozzá, nagyon igyekszem, mindent bevetek de semmi nem hatásos.

Már azon gondolkodtam hogy bekapcsolom a porszívót, ahogy elöttem is írtad, hátha az majd segít neki aludni.

Annak örülök hogy többet kéne aludnia mert így legalább tudom hogy nem fölöslegesen igyekszem bealtatni. :) Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 21. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:
3-assal egyetértek, de a Suttogót nem javasolnám, ha az a cél, hogy a gyerek kötődő nevelésben részesüljön, és ne legyenek későbbi problémái...
2013. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!